Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kapjon egy gyerek...

Mikortól kapjon egy gyerek zsebpénzt?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól érdemes zsebpénzt adni? Illetve mikor érdemes perselyt venni egy gyereknek, amiben a kis pénzét gyüjtögetheti? Pl fémpénzeket. Köszönöm.
2014. febr. 25. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesemnek van, mindig kéri az aprót, teszi bele és ha nehéz akkor meg kell számolni.
2014. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
perselyt már korán is lehet, zsebpénz én onnantól kaptam annó amikor a büfében vettem tizórait ezt azt. Általános alsó vége felé ha jól emlékszem amikor azért már tudtam számolni, tudtam melyik pénz melyik stb. Sokan jó jegyért kapnak pénzt azt is lehet már a perselyben gyüjteni.
2014. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8-9 évesen kaptam először ha jól emlékszem, 100 forintokkal kezdte a nagypapám :)
2014. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zabmester ***** válasza:
Attól függ, mit értünk zsebpénz alatt. Az enyém is kap aprópénzt már kicsi kora óta (olyan 3-4 évesen kezdte gyűjteni), és akkor azt arra költheti, amire akarja (persze szülői segítséggel és ésszerű keretek között), de ez nem rendszeres dolog. Kap, amikor épp eszembe jut, amikor van annyi apróm, amikor jónak látom. De ezt még nem nevezném zsebpénznek. Az nekem inkább azt jeleni, amikor bizonyos rendszerességgel kap egy bizonyos összeget. Én úgy tervezem, hogy majd ha iskolás lesz, akkor kap először, de talán nem rögtön elsőben, hanem inkább másodiktól, harmadiktól. Kisebbeknél szerintem célszerűbb a heti zsebpénz, nagyobbaknak meg inkább havonta jobb adni. Ha majd már kap rendes zsebpénzt a fiam, akkor elsőre olyan heti 500 forintot gondoltam, ezt elköltheti a büfében, vagy félre is teheti, ahogy neki tetszik (csomagolok majd neki enni, szóval ez ténylegesen egy plusz pénz lesz, nem ebből kell megvennie az uzsonnáját).
2014. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4,5 éves, szerintem olyan 2 éve már megkapja az aprópénzt, amit perselybe gyűjt.

Nagymamámtól (dédijétől) 2 hetente kap 100asokat, ezeket dobálja egy nagy malacperselybe, én is adok neki olykor 100ast, 200ast. Ha nagyon sok 20-10 Ft-osom van, akkor azt is nekiadom, erre egy kisebb perselye van.

Ezeket hó végén beváltom, és egy betétkönyvben gyűjtjük (erre megy még a szüli-névnapi pénze, karácsonyra-húsvétra kapott pénz).


Zsebpénzt én is olyan 2.-os korában gondoltam adni.

2014. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az enyém is 4 éves, de én még azt gondoltam korai. Ugyanis mire fel adjam a pénzt neki (az aprót)? CSak úgy? Erre is kell valami következetesség, vagy nem?
2014. febr. 25. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Mivel nem tudom megtenni, hogy minden hónapban X összeget félretegyek, így spórolunk neki. Azt a napi 3-4 Forintot nem veszem igazán észre, és hónap végén szép kis összeg gyűlik össze neki. Van amikor csak 3-4000Ft, de van hogy 10ezren felül is összejön.
2014. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en ugy tervezem, hogy amint osszerakja a kis fejeben, hogy a nasit, az ebedet, mindent penz segitsegevel szerzunk meg, kapni fog nemi aprot, jelenleg azt mondom kb egy ev mulva 3-3.5 evesen! addig sokszor O fizet a boltban, minden vasarlasnal elmondom Neki, hogy a kasszaig nem lehet kibontani a dolgokat mert az a penztarose, majd megvesszuk Tole es akkor lesz a mienk. mar odaig eljutottunk, hogy O maga szalad a penztarhoz es adja oda a neninek, es azt mondja tessek, Tied:-):-) kisiskolas koraban pedig nyitunk majd egy takarekbetetet, most a takarekpenztarnal van a hagyomanyos retro belyeget beragasztos betetkonyvre lehetoseg!
2014. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!