Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy egyévest, hogy a szájába tegye az ételt?

Figyelt kérdés
A fiam mindent csinál az étellel, csak nem eszi meg. Ha én adom, akkor minden rendben, de ha csak eléteszem, akkor semmi. Nem hajlandó megfogni a kezével és betenni a szájába. Inkább lehajol, és próbálja felnyalni az etetőszékről, de nem fogná meg. Egy idő után meg csak játszik vele, kenegeti szét. (Darabos dolgokról van szó, apróra vágom - nem csirkecombot akarok a kezébe nyomni).
2014. márc. 4. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.Az enyém elé lerakom a falatot,és már nyúl is érte és teszi a szájába,reflexből,szerintem.

Talán mutasd meg neki,hogy leraksz egy falatot,és te a kezeddel felveszed,és megeszed.Hátha utánozni fog.

2014. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyok. Próbáltam a kezébe is adni, de nem veszi el, pedig meg akarja enni, mert ha én adom neki, akkor kéri.

Kicsit tanácstalan vagyok. Egyébként jó evő, mindent megeszik, ha etetem.

2014. márc. 4. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
és ha kis villával adod neki? Mármint beleszúrod a villát, úgy sem fogja meg? Nálunk ez működik
2014. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na azt még nem próbáltam. Adok neki egy esélyt. Köszi a tippet.
2014. márc. 4. 15:34
 5/7 anonim válasza:
Szia egyetek többször együtt vagy ha nem is eteted a babád csak épp főzöl ültesd az etető székébe és rakj elé műanyag tálba 1 kis gyümölcsöt vagy bármit amit ilyenkor már ehet aztán hátha meg kívánja és próbálkozni fog :)
2014. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. Az a gond, hogy a tányér nem áll meg előtte. Az az első, hogy lesöpri az egészet. Már próbálkoztam tapadókorongossal is, az 5 perccel tovább bírja :)

De hátha ez is csak idő kérdése.

2014. márc. 4. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Még kicsi. Adj neki időt, aztán rájön, hogy meg is lehet enni azt az ételt, nem csak játszani vele. Minden nap többször rakj ki elé falatokat.
2014. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!