Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket lehet megtanítani egy 3...

Miket lehet megtanítani egy 3 és fél hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 és fél hónapos,szeretném már tanítgatni,mikre lehet??
2013. nov. 22. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, mire gondolsz? Nem kell tanítani semmire, csak foglalkozni kell vele. Beszélgess neki, mondókázz, ringasd, énekelj. Színes kendőcskét, csörgő tárgyakat szívesen nézeget, nyúl utána, megfogja. Így fedezi fel a környezetét.
2013. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmire tanítani egy ilyen picit. Tedd játszószőnyegre, mutass neki színes dolgokat, tegyél a közelébe pár játékot és hagyd fejlődni.
2013. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ABC, szorzótábla, tüzes karikán való átugrás, pónilovon akrobatika.


Most komolyan, egy 3 és fél hónapos bébinek mit szeretnél tanítani?:) Ilyenkor csak annyi dolga van, hogy egészséges legyen, fejlődjön.

2013. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem kell még semmire. mégis mire gondoltál????
2013. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kötélmászás, versmondás, olvasás.... :D

3,5 hónaposnak tökéletes ha eszik-iszik, alszik, a fennmaradó időben meg tornázik a pocakján, hogy lassan megerősödjön a háta-karja a forgáshoz.

nem értem, milyen tanulásra gondolsz, nem bazári majom

2013. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ne értsetek már félre... :)

Azért kérdeztem,mert állítólag már át kellett volna fordulnia a védőnő szerint...Az én lányom még nem fordult át.Azt mondta,meg kell rá tanítani...de hogyan??

Meg hogy a babajelekre is ellehet...

Van játéka,amit fölé kell tenni,zenél,meg villog,meg a pihenőszékén is 8 féle csörgő van,azokat szokta rángatni...

Mert a védőnő szerint lehet tanítani neki a süti-süti pogácsát,meg mákot törni,meg a babajelekre....

Első gyerek,én nem tudom...akkor ezek szerint a védőnő vár el sokat?

2013. nov. 22. 16:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, a védőnőd túl sokat vár. Egyáltalán nem kell 3,5 hónaposan átfordulni. 6 hónapos korig kell forognia, de ez sem szentírás. Ezt a babajelelést meg nem is értem egy 3 hónaposnál. Én mondjuk soha nem tanítottam jelbeszédre.
2013. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

végre egy válasz!:) Ne haragudjatok,hülyén tettem fel a kérdést!:)

Ja,mert én a játéka alatt szoktam hagyni,ott elnézegeti,meg elgagyog neki,meg a pihenőszékbe szokott elnézegetni.

De a védőnő azt mondta,hogy ettől nem fog fejlődni,ha "egyedül" hagyom,és nem mondókázok,meg tanítgatom egész vég,amíg fent van...

2013. nov. 22. 16:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze folyamatosan szem előtt van,úgy értem,hogy nem cipelem egész nap...:)
2013. nov. 22. 16:21
 10/13 anonim ***** válasza:
teljesen megfelelö amiket csinál. A legtöbb baba csak 5-6 hónaposan kezd el forogni van amelyik késöbb. Minden baba más ütemben fejlödik. mint tudjuk van amelyik 10 hónaposan már megy van amelyik csak 14 hónaposan kezdi stb.... Az átforfulást 3 hónapos kórtól irják de ez csak az a kor amikor elkezdhetik de a legtöbb baba késöbb kezdi. Épp attól fejlödik hogy rázza a csörgöt hogy gagyog stb. Persze fotnos hogy ebszélj hozzá, énekelj neki stb ezektöl mind fejlödik, ennél több nem kell. Durva milyen védőnők vannak.... Olyna sztorik vannak hogy az eszem megáll. A legutobbi durva at volt amikor azt mondta az anyukának hogy ne szoptassa már a 7 hónapos babáját hanem adjon neki tápszert mert abban több a vitamin. Az anyukának böven van teje természetesen nem hallgatott a védőnöre. De az ilyennek elvenném a diplomáját az tuti.
2013. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!