Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a nagyszülő látni akarja...

Ha a nagyszülő látni akarja az unokáját, de a gyerek anyja nem, akkor a nagymama elviheti az apától? Mi a legjobb megoldás a gyereknek?

Figyelt kérdés

Párom kislányát 3 éve mi neveljük. 7 éves.


4 éve váltak el, akkor megegyeztek, hogy a gyereket az anya neveli tovább.


Egy év múlva az anya külföldre költözött, megbeszélés nélkül egyik nap beállított a kislánnyal, s egyszerűen nálunk hagyta. Időbe telt helyrehozni a kicsit ebből a traumából. Az anyja azóta nem érdeklődött utána, élte a világát. Az anya szüleinek a párom nem adta oda a gyereket, de hozzánk bármikor jöhettek, minden ünnepre külön meghívtuk őket.


Most az ex-feleség hazaköltözött a pasijával, akitől egyébként terhes. A nagyszülőknél laknak.


A párom továbbra sem adja oda a gyereket, az anya nem érdeklődik azóta sem. Tavaszi szünetre szeretnék elvinni a kislányt. Nemet mondtunk megint. A gyerek sem akar máshol aludni, csak itthon. A gyerek láthatását az ex-feleség nem kérte, de a nagymama most azzal fenyegetőzik, hogy perre viszi a dolgot, joguk van elvinni.


Tudom, hogy megnyernénk a pert, de a gyereket nem akarom kitenni ennek a tortúrának. Javasoltam a páromnak, hogy vigyük el a kislányt (80km-re laknak a nagyszülők), béreljünk ott szállást, s vegyünk egy telefont a gyereknek, hogy fel tudjon hívni, s mi perceken belül mehetünk érte. De hallani sem akar róla, nem hajlandó az exével sem beszélni a dologról. Mit tegyek? Mi a megoldás?


2014. márc. 5. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ehet segítséget, tanácsot kérni a gyámügytől, vagy legalább értesíteni őket a fejleményekről ?
2014. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen van nagyszülői láthatás amit gyámügyön kérhet és meg is ítélik nekik.
2014. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az otleted jo, hogy megszalltok a kornyeken! Vagy

Inditsatok Ti pert! Hogy a gyereket megviselne a cibalas, hogy sajat kornyezetehez ragaszkodik a trauma ota!

Probaljatok igazsagugyi szakertot is bevonni aki vizsgalja a gyerek a Ti es nagyszulokkel meg az edesanyaval valo kapcsolatat!

Szerintem egy probat megerne megvedeni! De a torveny az torveny!

Hatha bizonyithato hogy tobb kar szarmazna belole mint haszon!

2014. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Megértem az álláspontotokat... De! A nagyszülőknek joguk van látni az unokájukat és el is vihetik, ne legyél benne olyan biztos, hogy megnyernétek a pert. Mindenkinek az lenne a legjobb, de főleg a kislánynak, ha le tudnátok ülni és megbeszélni a dolgot. Mitől féltek, amiért nem vihetik el a nagyszülők a kislányt? Személy szerint az a véleményem, hogy az jogos, hogy az "anyát" hagyjátok ki, mivel a kislánynak nagy trauma lehetne újra találkozni vele, főleg, ha még mindig nem érdekli. Hogy mit gondolok róla inkább nem írom le.... Viszont a nagyszülők szeretik a kislányt és gondolom emiatt szeretnének vele lenni. Mennyi idős egyébként? Az, hogy a gyerek nem szeretne máshol aludni lehet azértbis van, mert fél, hogy újra "lepasszolják", de az is közrejátszhat, hogy tudja, hallja, érzi, hogy az apukája ellenséges a nagyszülőkkel és ezt az érzést átveszi.
2014. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nagyon össze vagyok zavarodva, gyomoridegem van. Ma este találták ki, hogy ha nem adjuk oda 1 hétre a gyereket, akkor perre mennek. Szeretném békésen lerendezni, féltem a kicsit!


Még csak 7 éves, most kezdte az első osztályt.


Folyamatosan törekedtünk rá, hogy megmaradjon az anyai nagyszülőkkel a jó kapcsolat, évente többször vendégül látjuk őket, nyári szünetben heteket voltak itt, nálunk laktak természetesen. Kedvelem őket, közösen szoktunk menni nyaralni is. Többet vannak a gyerekkel,mint anyósomék!


Nem értem, hogy ma este mi volt ez a kirohanásuk, hogy nem engedjük el a gyereket. A párom szüleivel egy városban lakunk, de a kislányom nem akar náluk sem aludni.


Arra is gondoltam már, hogy talán ezzel az együttléttel akarják a nagymamáék arra serkenteni a saját lányukat, hogy az mutasson érdeklődést a gyereke iránt. Nem értem a párom exét, hogyan mondhatott le így egy ilyen csodálatos gyerekről! De megtette, s nem hiszem, hogy jó ötlet most ráerőszakolni az elsőszülöttjét, miközben nem érdekli, a már a másodikkal terhes.


Nem tudom mi lenne a jó a gyereknek.

2014. márc. 5. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Ha biroságra megy akkor meg is nyeri a pert, mert joga van hozzà!! Ugyhogy erre készülj. Viszont nem aludhat csakugy ott, először köteles vagy majd összeszoktatni őket és a végén a megitélt láthatásra oda kell adjátok!
2014. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Láthatást megítélnek 2 hetente hétvégén pár órára, de ott alvást biztos , hogy nem. Sőt ha gyámügyre megy lehet csak az ő jelenlétükben lehet a láthatás. Szóval annyira nem kell félned.
2014. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem biztos, hogy megnyernék a pert. Valoban van olyan, higy nagyszülői lathatas, de az a gyerek érdekeit kell, higy szolgálja. Az, ha a gyereket egy hétre elviszik, az anyja mellett van, aki nem törődik vele, az nem szolgálja a gyerek érdekeit. A bíróságon lehet kérni, higy szakértő beszélgessen el a gyerekkel, annak véleménye alapján akar a teljes kapcsolattartás is megtilthato a biróság álltal.
2014. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek meg nézegesse egy hétig a terhes anyját? Biztos jólesne neki, zsenik a nagyszülők.


Menjenek csak perre. Nem hiszem, hogy nyernének, hiszen ti eddig is biztosítottak nekik láthatást-de ha nyernek is, akkor sem 1 hét ottalvást.

2014. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ne aggódj. Mivel ti nem tiltjátok a kapcsolattartást,nincs semmi esélyünk.
2014. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!