Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul evő kicsiteknek csak...

Rosszul evő kicsiteknek csak azt adjátok amit szeret? Majd kinövik vagy csak rontunk a helyzeten?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy megkapja mindig amit szeret a aktuális kaja helyett. Édességet nem kap de.A gabopelyheket nagyon szereti. Chipset se kap almaszirmot helyette de azt hiszi chips.. De nem akarom eröltetni megtömni stb. Sok sok ételt próbáltam sok módón de nem eszi és sír is. De hetek ota ez megy: csemege kukorica ,sültkrumpli, tojás, néha levesek, gabonapehely, almaszirom, este tejbegríz,reggel kakaó.
2014. márc. 6. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2,5 éves, és már úgy főzök, hogy neki jó legyen legalább az egyik fogás, szépen lassan újabb ételek is a repertoárra kerülnek. A nyáron még szinte csak kukoricás rizst és csigalevest evett... Haladunk. :-)

A főtt ételhez ragaszkodom, a reggeli-vacsora nálunk szintén nem a legjobb, de azért ott is javul a helyzet.

Főzeléket egyáltalán nem eszik, de helyette eszik sok gyümölcsöt, így azzal kompenzálja, remélem. Ma reggelire a kakaó után csokit evett volna, máskor nyalókát... Nem engedem, sír egy darabig, de nem érdekel, pár perc múlva elfogadja az alternatívát. Ő pl. rengeteg Abonett kenyeret eszik meg.

2014. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem írod, hogy mennyi idős a gyerkőckéd, de a lányom 1,5-,2,5 éves koráig ugyaezt csinálta. Még ki tudom egészíteni pár főzelékkel, meg mondjuk nekem a gyümikat nagyon szerette, de nagy vonalakban egyezik az ízlésük.

Én ráhagytam, nem csináltam ügyet, örültem, hogy eszik valamit egyáltalán, mert miután elkezdett menni, meg futni, a kaja egyáltalán nem érdekelte, és én is magasról tettem az egészre, márminthogy nem izgattam magam, mert nem tudtam mit csinálni egyszerűen.

Aztán olyan 3 éves kora előtt, mikor 1x csak feltűnt, hogy jéééé, már leül velünk enni, és jéééé, végigüli a kajálást, és jééé, megeszi a húst/szendvicset/zöldséget/stb. , sőt!!! magától kéri...:-))


Szóval sztem ezt az időszakot kinővik...

amúgy a sima főtt tészta azért ment neki, azt próbáld meg csak úgymagában...ha már rátettem valamit, akkor nem ette meg...

2014. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy amiket leírtál, azokban gyakorlatilag semmi zöldség nincs.

Engem is megszivatott ezzel az első gyerek, ugyanígy beszűkült az étkezése, mert hagytam + itt jött ki neki a tesóféltékenység is, ezzel szépen lehetett engem manipulálni. Én is sokáig ráhagytam, mondván majd elmúlik, de nem múlt el és vért izzadva, de kimásztunk ebből a helyzetből, bár lehet, hogy én ettől kapásból 10 évet öregedtem :S Most már eszik szinte mindent, vannak nemszeretem ételek, amiket nem eszik, de nem is erőltetem, mi felnőttek sem szeretünk mindent. Viszont most már nem az van, hogy kb 8-10 kaját eszik meg, hanem kb 8-10 van, amit nem eszik meg.


2. gyerek 2 évesen elkezdte ugyanezt, ott már nem hagytam magam. Volt neki is pár étel, amit elfogadtam, hogy nem akar megenni, de nem többet, mint tesónál. A többit elkészítettem és ebédkor kínáltam, ha nem ette meg, akkor ment kaja nélkül aludni, majd ébredés után ugyanez volt az uzsonna. Egyszer sem halt éhen, nem fogyott, tökéletesen aludt és kb 2 hét után visszaállt az étkezés normálisra. Most 4 éves lesz lassan és szinte mindent jóízűen elfogyaszt, oviban is megeszik mindent.


Szerintem ne törödj ebbe így bele, mert tényleg nulla zöldséget és gyümölcsöt esztek.

Közösségbe jár már? Ott hogyan eszik?

Ha még nem jár, akkor meg pláne ne törődj ebbe bele, én a nagyobbikommal pont hogy az ovikezdést szívtuk meg a legjobban, mert ott meg nincs kívánságműsor és hónapokig állt a bál bent a kaja miatt, engem meg evett a lelkiismeretfurdalás, mert végülis ez az én hibám volt, hogy így alakult.

2014. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

19 hónapos. Eszik azért zöldséget a levesből. A tészta is megy persze üresen csakis :)

Próbáltam ezt is hogy akkor nincs ebéd és az uzsi is ugyanaz. Nálunk ez se vált be. Én meg síratni éheztetni nem fogom. Mert képes lenne inkább éhes maradni.

2014. márc. 6. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy kinek a kis lelkébe tiportam bele a válaszommal :)
2014. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Igen, én sem tudom...:-)) de én csak 45%osan tiportam bele..:DD
2014. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én meg azon csodálkozom, hogy 100% vagyok, pedig ugyanaz a véleményem, mint nektek... Ki érti ezt...??? :-)

2014. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ėn zöldet adtam mindenkinek....
2014. márc. 7. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!