Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke 5 évesen kezdte az óvodát? Volt belőle hátránya?

Figyelt kérdés

Kisfiam ősszel lesz 4 éves, eddig itthon volt.Nagy nálunk a túljelentkezés és mivel itthon vagyok gyesen tesóval lehet idén sem veszik fel.

Amúgy okos,értelmes fiú,szépen beszél,jó a mozgása igyekszem vele sokat foglalkozni itthon.

Légyszi ne olyanok írjanak,akik szerint muszáj lenne valahova beadni,mert ha nem veszik fel nem tudok mit csinálni!Max heti 1-2 napra magánba,de az is nagyon drága.

A környezetemben nincs senki aki így járt,illetve az öcsém,de nála nem okozott gondot hogy csak 1 évet járt oviba,de ez meg már rég volt..


2014. márc. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a féjem példájából tudok csak kiindulni. Ő is csak egy évet járt oviba, mert Anyukája otthon volt az öccsével. Nekem az a véleményem, hogy legalábbis a férjem számára igen nagy hátrány volt. De nem mindenki egyforma, és nem tudom hogy Anyósom mennyit és hogyan foglalkozott vele. Minden esetre, a párom magának való, nehezen oldódó, nehezen barátkozó felnőtté vált, és én ezt a szocializálódás hiányának okaként könyveltem el magamban. Más az otthon, és más a közösség. Mások a szabályok és minden gyermek másképp viselkedik otthon és másképp az oviban. Saját tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban szerencsére, de ha jól tudom van erre valami rendelet vagy törvény is hogy kötelező már az ovi öt évesen. Én a helyedben ezzel érvelnék az oviban. Bár ezt nekik is tudniuk kellene. Ha el tudod érni akkor minden képpen járjon oviba, de ha nem, akkor se keseredj el, mert azért olyan nagyon nagyon nagy hátránya nem hiszem hogy származna belőle. Az iskolában az első év még azért elég játékosan telik, ne dramatizáld túl, ha mégsem veszik fel az oviba szerintem.
2014. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Rettentő nagy hátrány mindenféle szempontból!

gyógypedagógus

2014. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

óvodapedagógus vagyok,szóval azért tudom miről van szó...tudom,hogy mennyire fontos a közösség!Igyekszünk sokat kortársakkal lenni,persze ez nem olyan mint az ovi,de azért jobb mintha itthon lennénk egész nap.


kedves 2. kicsit jobban is kifejthetted volna a válaszod...

2014. márc. 7. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En sajat tapasztalatombol mondom h semmiben nem volt hatrany az h csak 1evet jartam oviba. Betudtam illeszkedni a kozossegbe,mindent megtanultam amit kellett stb...

Ha megfeleloen foglalkozik az ember a gyerkoccel semmi baja nem lesz sztem. En pl nem akarom a gyereket beadni csak majd 5eves koraba m szeretnem kihasznalni az idot amit egyutt tolthetunk. Leszunk utanna meg tavol egymastol eleget.

Szoval en a szemelyes tapasztalatom alapjan mondhatom h semmi gondom,bajom,hatranyom nem szarmazott belole.

2014. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez megnyugtatott:)

Én se bánnám,ha itthon maradna még,de majd meglátjuk felveszik-e.

Csak körülöttem mindeni azt mondja,hogy már így is oviban kéne lennie...amúgy nagyon jól elvan itthon,nincs ezzel baj, kis barátokkal meg minden nap találkozunk a játszón.

2014. márc. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!