Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bélféreg? Erős idegzetűeknek.

Bélféreg? Erős idegzetűeknek.

Figyelt kérdés
Az óvodában szóltak, hogy volt vmi hosszú, fehér a székletében, és a fenekéből is lógott vmi. Mivel semmilyen klasszikus tünetet nem vettem észre rajta, kételkedtem, hogy valóban féreg-e. Annyi tény, hogy 3 kg-t fogyott két hónap alatt, de volt azalatt többször is beteg, de nem vakarózik sehol. A doki Decarist írt fel, hogy adjak neki aznap este egyet, meg másnap este egyet. Azóta 2x volt széklete, sem gilisztát sem petét nem láttam benne. A doktornő, amikor írta a receptet azt mondta, nem kell leoltani. Most akkor mi van?
2014. márc. 8. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát ez így elég kevés ahhoz, hogy féreg legyen.

Hasmenése van amúgy?Szerintem, ha kapott féreghajtót, akkor attól már a székletében látnod kellett volna valamit, ha valóban bélféreg volt az, ami egyszer jött ki belőle...

2014. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, a fogyáson kívül nincs más. 2szer hányt egy hányásos-hasmenéses vírus után 1 héttel akkor se láz, se hasmenés nem volt. Amúgy, ha a peték távoznak, az látható szabad szemmel?
2014. márc. 8. 14:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Van amelyik látható szabad szemmel van amelyik viszont nem.

Tünet lehet még a hasmenés,az orrviszketés,de ha egyiket sem produkálja akkor is lehet szó féregről.

Mikor az én kisfiamnak volt gyanúja arra h férges,akkor kaptunk egy kis ragasztós papírt amivel reggel kellett a fenekéről mintát venni.Akkor ő negatív volt,de attól h a papíron nem láttam semmit lehetett volna pozitiv,

Mindenesetre érdekes h az óvodába észrevették te nem...

2014. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még pelusos amúgy, úgyhogy sajnálom, h nem tették el a kakiját. Az esetet megelőző napokban rendszeresen néztem a székletét közelről is, mert szokatlan szaga volt és nagyon bogyós állagú... és semmit sem láttam. Egy ilyen bogyós után produkálta az oviban ezt, azóta viszont tök normális a széklete, természetesen a Decaris óta még alaposabban átvizsgálom
2014. márc. 8. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha fogyott 3 kilót, akkor én sürgősen kivizsgáltatnám, hogy mi okozza ezt. Mert az én lányom is rossz evő, ha beteg, akkor max. nem hízik néhány hónapig, stagnál a súlya, de nem fogy, és arányaiban a 3 kg elég sok. A másik meg az, hogy miért nem volt székletvizsgálat ???
2014. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A doki felírta a gyógyszert, direkt kérdeztem, le kell-e oltani most vagy 2 hét múlva, mondta, h nem.
2014. márc. 8. 15:27
 7/11 A kérdező kommentje:

A fogyást is mondtam, de nem mondta, h aggódnom kéne, amúgy jó súlyban van, lehet, hogy ez belefér (?)3 éves lesz április elején, 112 cm és 25 kg most.

Étvágya van, ezért is gondoltam arra, hogy tényleg giliszta volt, amit láttak, de én nem láttam a saját szememmel, így nem tudok mire gondolni. Ettől függetlenül pont hétfőn viszem laborba, mindenképp említem a fogyást.

2014. márc. 8. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

25 kiló 3 kiló fogyás után, 3 évesen?

atyaúristen! ettől a történettől függetlenül is szerintem nem ártana egy kivizsgálás, nehogy valami hormon probléma legyen...

ehhez a magassághoz 18 kiló lenne az ideális :(

2014. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon durva a 25 kg.
2014. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az óvónők is elrakhatták volna a székletet,nem is értem?!Amikor nekem volt ,nem is mehettem iskolába és minden wc-zés után mosta anyám a wc-t.
2014. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!