Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvastam crohn bélbetegségtől...

Olvastam crohn bélbetegségtől nagyon aggódom nem-e ez a probléma áll fenn vagy az az irritatív bélszindróma? 5 éves kisfiamnál ma vettem észre, hogy enyhén nyálkás a széklete?

Figyelt kérdés
Már régebben is bajok voltak a székletével sokszor volt hasmenése de a széklet mindig negatív volt.Kisfiam 16 kg már 2éve, nagyon étvágytalan és sokszor mondja hogy fáj a hasa a köldöke alatti részen és rá nem sokra megyünk is kakilni. Mi lehet ez? Vagy valamilyen bélféreg? Köszönöm

2013. szept. 1. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

És miért nem mentek vele gasztroenterológushoz?

Ezeket a dolgokat ő tudja csak megállapítani.

2013. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megyek, mennék de vasárnap van!! A sürgősségin ilyennel elküldenek Holnap már viszem is maszek ultrahagoshoz!! Tapasztalatot kértem nem ész osztást aggódom nagyon és össze vissza olvastam mindent ezért kértem hátha valaki tud valamit mondani
2013. szept. 1. 12:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Elmentem a gyógyszertárba kértem széklettartályt már kakilt is el is tettem h ezzel is előrébb legyünk mert házi orvos is tuti elküld ÁNTSZ-be. Vettem normaflort. Mit tehetnék még Haaaaa?
2013. szept. 1. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi ez a támadó hangnem?!

Én nem hiszem, hogy megbántottalak, csak mert leírtam, hogy ezt, hogy ilyen jellegű betegsége van-e a fiadnak, azt csak egy ilyen szakember tudja megállapítani és megkérdeztem, hogy miért nem viszed el oda?

És nem most gondoltam vasárnap délután, hanem úgy általában. Mert írtad, hogy 2 éve étvágytalan, sokszor mondja, hogy fáj a hasa és nem hízik. Ezért tettem fel a kérdést, hogy miért nem viszed el szakorvoshoz?

Itt senki nem orvos a gyakorin, de ha még az is lenne, vizsgálatok nélkül senki sem tudna pontos diagnózist felállítani.

Egyébként én magam IBS-es vagyok és engem is először szakorvos vizsgált ki és a vizsgálatok után mondta el, hogy ez a bajom.

Meg aztán az is felmerült bennem, hogy gyerekorvos nem foglalkozott ezekkel a dolgokkal? Mert elsősorban neki kell beutalót adni a szakorvoshoz is.

2013. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
A chron egy pszichoszomatikus betegseg (lelki eredetu kronikus fizikai betegseg). Inkabb fiatal felnotteknel, felnotteknel alakul ki valamilyen lelki okra visszavezethetoen.
2013. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A volt fárjem is az.sajnos már gyereknél is sokszor előfordul,de amiket irtál.az sokminden lehet.Ténleg úgy jött le a kérdésedből,hogy már régóta küzd ezekkel a dolgokkal,és akkor már biztos voltál vele orvosnál.szerintem enm Crohn beteg,sokszor lenne hőemelkedése,láza és hasmnés napi szintű lenne,haspuffadás állandó és étvágytalan,sok esetben fogy is.Lehet csak bélgyulladása vagy bármi más,utána kell járni,de próbálj együttmőkodő lenni meret ilyen lerohanással,nem sokra mész majd.
2013. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom elnézést ha megbántottalak! Nem akartam senkit lerohanni úgy látszik belőlem így tör ki ha a gyermekemmel probléma van. Még egyszer bocsánat! Most indulunk az orvoshoz remélem az ultrahangból valami kiderül illetve a háziorvos ad beutalót hogy le tudjam adni a székletet. Köszi a válaszokat.

23 éves Anyuci

2013. szept. 2. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!