Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam éjszaka mellettem...

Kisfiam éjszaka mellettem aludt, arra ébredtem, hogy tetőtől talpig remeg. Mintha valami rohama lett volna, mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Ahogy elkezdtem rázni, visszaállt rendes alvásba. Nem izzadt, nem volt lázas, oviba jár, nem náthás. De nagyon megijedtem. Egész nap jókedvű, vidám. Viszont a frászt hozta rám, iszonyúan remegett, még a feje is rázkódott.
2014. márc. 8. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, rohama volt.

Csak éppen lehet, hogy soha az életben többet nem fordul elő.

Ha megint lesz, akkor irány a kórház, de addig ne gondolj bele semmit!

(És ha ne adjisten lesz, akkor ne rázd, ne fogd le.)

2014. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most biztos néhány napig mellettem fog aludni. Miféle roham az ilyen? Persze nem akarok belebeszélni semmit, mert megtörténik, de mégis aggaszt azért.
2014. márc. 8. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem vagyok orvos, neurológus pláne.

Nyilván Benned is felmerült: epilepszia. "agykérgi idegsejtek rövid ideig tartó kóros aktivitásának megnyilvánulása"

Gondolom, ő nem emlékszik semmire.

Ne kombinálj, egy kisgyereknek hihetetlenül gyorsan fejlődik az agya, rengeteg új idegpálya alakul ki, és ezek néha "összekeverednek". Ez okozhat rohamot.

De ebből adódóan ez átmeneti, valószínűleg többet nem lesz.

Nyugodj meg, jó?

2014. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem gyerekkoromban epilepsziám volt, ami kizárólag éjszakai rohamokban jelentkezett. Olyan 6 éves koromra kinőttem teljesen. Gyógyszert kellett szednem addig, és rendszeresen EEG-re járnom. Teljesen ép emberré váltam, két gyermekem van (ők egészségsek).

Azt javaslom, hogy vidd el a kisfiadat neurológushoz. A neurológiai vizsgálatok fájdalmatlanok, ennyit megér a dolog. Komolyan fogják venni, amit mondasz, és remélhetőleg megnyugtatóan zárul a történetetek.

2014. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most éjszaka nem volt ilyen. Szerintetek elvigyem orvoshoz? Vagy várjak még? Bár nem tudni, hogy ez hanyadik lehetett neki, hisz nem szokott velem aludni, külön szobája van.

Neked hogy volt gyerekkorodban, hogy vették észre, felkeltél rá? Sírtál?

2014. márc. 9. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindig keltem fel rá. Ha felkeltem, sírtam. Ha nem, fáradtan ébredtem. De ezt anyuék mondják, én nem emlékszem rá. Két éves koromban vették észre. Mi albérletben laktunk akkor, egy szobában az egész család, ezért tűnt fel nekik. A vizsgálatokra emlékszem, volt olyan, hogy feltették az EEG-t, és ott kellett aludni a kórházban. Mindig napokig ragadt a hajam az EEG-től, de úgy tudom, ma már máshogy rögzítik. Abszolut nem fájt sosem.

Szerintem vidd el orvoshoz mindenképp. Különben nem mersz majd aludni, kiborulsz. Nem fognak elhajtani, barátnőm kislányát sima hisztiroham miatt is kivizsgálták szó nélkül. Az epilepsziát viszont kezelni kell.

2014. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is elvinném,márcsak saját magam megnyugattására,lehet tök régóta van csak te nem vetted még észre a külön szoba miatt!
2014. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snapette ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy nem csak álmodott valamit. A kicsit irtó fura dolgokat tudnak művelni álmukban, és egyik sem ártalmas, bár ijesztő lehet a kívülálló számára. Szerintem figyeld meg pár éjszakán át, és természetesen elviheted kivizsgálásra, ha úgy érzed, nem tudsz megnyugodni, de azért nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.
2014. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!