Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legzesfigyelos kérdés! Ejszaka...

Legzesfigyelos kérdés! Ejszaka kétszer is csippantott, azonnal átnyúltam a kisbabámhoz (mellettem fekszik kisagyaba) es rögtön fel is ébredt, nem volt semmi baja, vette a levegot. Mitol lehetett?

Figyelt kérdés
Ez téves riasztasnak szamit? 4 honapos, nagyon megijedtunk. Annyira melyen alszik, hogy elfelejt levegot venni?
2014. jan. 31. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak az elem merül.
2014. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az sajnos ki van zárva, mert hálózatról megy.
2014. jan. 31. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányomnál is volt ilyen, hogy "elfelejtett" levegőt venni.

Egyből megráztam és már minden rendben is volt.


Illetve az első hónapban, amikor még nem volt légzésfigyelőnk, a kutyánk kezdett furcsán viselkedni és felakarta hívni a figyelmem valamire. Akkor még nem tudtam mi a baja?!

Követtem és a gyerekszobához vitt.Bementem és akkor megérzésből egyből rázni kezdtem a lányomat. Szintén nem vett levegőt, annyira mélyen aludt.

Utána vettünk légzésfigyelőt.

2014. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt felébreszted a babát nézd meg, hogy lélegzik-e. Ha lélegzik és úgy csipog a légzésfigyelő akkor téves riasztás. Nálunk sűrűn volt, mert kis súllyal született. Mikor elérte a három kilót, megszűntek a téves riasztások.
2014. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

ne aggódj, Nekünk is meg-megszólalt (most múlt 4 hós), utoljára 3 hete. De ahogy felkapcsolom a villanyt már Ő is megriad és veszi tovább a levegőt. A mi házi orvosunk annyit mondott, hogy amennyiben heti rendszerességgel megszólal mindenképpen vigyem hozzá a rendelőbe, hogy megvizsgálja és elküldhessen a megfelelő szakorvoshoz.

Azt sem szabad elfelejteni hogy négy hónapos kor körül kezd el a gégefedő elválni a szájpadlástól és lesüllyed a végleges helyére, valamint kialakul a képesség, hogy akaratlagosan tudja irányítani a légzést (szájon-orron, lassabban-gyorsabban).

2014. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is mostanában becsippant. Elemet cseréltünk de utána is. Szerintem nálunk azért mert elmozdult a gyerek, a kiságy szélén volt. Nálatok nem lehetett ez?
2014. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos attól sem lehetett, hogy elmozdult, ugyanúgy az agy közepén feküdt hason.
2014. jan. 31. 17:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyan lelekjelenletem nem hiszem hogy lesz, hogy megnezzem lélegzik e mielőtt felkapnam, megsimogstnam. De arra sem lehetne alapozni, mert lehet o is a jelzésre riad fel.
2014. jan. 31. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!