Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves fiad mennyire önallo?

3 eves fiad mennyire önallo?

Figyelt kérdés
Erdekelni kinek mennyire önallo a gyermeke...le/felöltözes, wc hasznalat stb...

2013. szept. 21. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Augusztusi. Éjszakára még pelust kér. Itthon jobban szereti a bilit (mert az egyedül tudja intézni), de az oviban persze kis vécé van és ha feléri a csapot, a kézmosás és kéztörlés is megy egyedül. Ha kakis, a fenekét még én törlöm. Zoknin kívül már mindent fel és le tud venni egyedül, de persze van, hogy belegabalyodik vagy elveszti a türelmét. Pár hete már egyedül fúj orrrot. A fogmosással próbálkozik, de jobban járunk, ha segítek. Evés-ivás már régóta egyedül megy. Egyedül kirak már egy 54 darabos kirakót és egyedül kezeli a youtube-t is...
2013. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3 éves bilit wc egyaránt használ, szoba ágytiszta, tisztán érthetöen beszél sok verset mondokát éneket tud. levetközni tud felöltözéshez kell segiteni

önnáloan elalszik este és reggel fél 7 kor kell

önnálóan eszik, iszik pohárbol

kanál villa használat kést még nem ismeri

2013. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
UI Orrát nem akarja fujni sajnos pedig milyen jo lenne
2013. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
és a te gyermeked kedves kérdező
2013. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Október végén lesz 3 éves a kisfiam. A wc-t nem éri fel, még a fellépőjéről sem, így itthon inkább bilit használ. A napokban kezdte egyedül használni, mostanra sikerült a gatya le és felvétele önállóan. A fenekét én törlöm. Külföldön élünk, az oviban is nagy wc van, így ott is segítségre szorul. Ugyanígy a kézmosás, tudná egyedül, de semmit nem ér fel, így segíteni kell. A kezét egyedül törli meg. Éjszakára még pelusa van.

Öltözködésben még segítsége szorul.Ami viszont önállóan megy: gatya, bugyi, zokni, cipő levétele. Cipzáros, gombos pulcsi, kabát levétele. Felvenni a bugyit és a gatyát tudja csak egyedül.

Az oviban mindig felveszi a sapkáját,ha kimennek, mert megkérem rá, minden reggel (a többi gyereken még nincs sapka).

Kb 1 éves kora óta egyedül eszik, már akkor sem tűrte a segítséget. :) Kanállal és villával, kést még nem használ, de ismerkedünk vele.

Egyedül alszik el, az ágyában, a szobájában tökéletes rendet rak, ha kérem szobájában. Mindennek tudja hol a helye és oda is rakja.

Szerencsére már vagy fél éve nem volt beteg, így az orrfújást nem kellett gyakorolni, az még nem megy egyedül, de ha tartom a zsebkendőt ügyesen, erősen fújja.

2013. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 3,5 éves, két hete jezdte az ovit. Eddig nagy tanulság számomra, hogy úgy tűnik, sokkal inkább kiszolgálom itthon, mint amennyire szükséges lenne.

Itthon egyedül veszi le a cipőjét, és ha jó kedve van, a nadrágját is a pisiléshez. Az oviban egyedül is öltözik, cipőt nadrágot önállóan veszi fel. Itthon nem pisil vécébe, csak bilibe, az oviban simán (mondjuk bárhol máshol is vécézik, nem cipeljük magunkkal a bilit sehová). Eddig én mostam a fogát, amíg el nem mesélte, hogy az oviban ezt egyedül csinálja - azóta itthon is egyedül kell neki.

Igazából elég kényelmes a fiatalember, és sajnos én is úgy vagyok vele, hogy gyorsabb, ha én csinálom meg helyette, mintha hagyom neki egyedül, de már rajta vagyok azon, hogy változtassak.

2013. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3éves mult júniusban.

Teljesen egyedül eszik- mindent. Sokszor segít tálalni, a tányérokat és evőeszközöket szépen kirakja az asztalra. :)

Egyedül fel tud öltözni és le is vetkőzni, néha gabalyodik bele egy egy pólóba, hosszúujjúba, de lényegében egyedül öltözik-zoknit is.

EGyedül wc-zik, a fellépőt odatolja a wc-hez és egyedül levetkőzik, pisil, felöltözik, lehúzza a wc-t és kezet is mos. Ha nagywc-zik, akkor ha végzett kiabál, mert nem tudja kitörölni a fenekét.

Szerintem nagyon ügyes, és egyébként meg olyan kis önérzetes, hogy nem is engedi semmiben hogy segítsek, mindent Ő egyedül akar megcsinálni.

Nagy húzóerő az 5éves bátyja- olyan ügyes akar ő is lenni mint a nagytesó.

Önállóan kezeli az apja érintőképernyős telefonját... Én nem értek hozzá. :)

Ovis egyébként- 3nap alatt ottalvásig beszokott egy könnycsepp nélkül, most kezdte és kisfiu.

2013. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok-

az orrát másfél éves kora óta egyedül fujja- arra nagyon hamar rájött hogy kell.

és a fogát is egyedül mossa már.

Kislegóval szeret játszani, nem a duplóval és már 2évesen a 60db-os kirakókat kirakta. :)

Ja és tud biciglizni, a bringáján még van pótkerék, de akár már le is szerelhetnénk.

2013. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az en fiam szeptember elejen volt 3 eves, es az ovit is akkor kezdte.Külföldön elünk es valahogy baromi sokat elvarnak a gyerekektöl.Teny az en fiam is lusta....de az ovonök is sajnos.Orrat fujja, bar a vegen elkeni a zsepivel.Kezmosas, fogmosas megy egyedül, bar nemtul alaposan.Fölöltözni csak alulrol tud, levetközni teljesen.Szobatiszta en szerintem. marciusban vol rajta utoljara pelenka.De mivel az oviba nem tudja/akarja egyedül a wc-t hasznalni, igy pelenkassa nyilvanitottak.En atlagosnak laton az ovonök abszolut önallotlannak.
2013. okt. 15. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves lesz november végén.

Január óta nappalra és éjjelre is szobatiszta.

Egyedül szépen és tisztán eszik. Sokat beszél, több mondókát tud.

Egyedül alszik el.

Kézmosás, orrfújás megy egyedül.

Önállóan wc-zik. A wc-be állva pisil, kakilni otthon bilibe szokott,máshol gond nélkül wc-be,a fenekét én szoktam törölni, próbálkozik,de jobb ha én törlöm:)

Az érintőképernyős telefont ügyesen kezeli,kicsinyíti,nagyítja a képet rajta.Youtube-hoz is ért :) Ezen sokan el is ámulnak :)

Öltözni ügyesen tud,vetkőzni a felsőknél nehezebb,de kitartó.

Viszont kirakót nem nagyon szokott kirakni :(És nem tud biciklizni.

A lego a favorit :)Illetve a vonatok,igen az összes létező vonatfajtát ismeri :) (vasutas a papa :D)

2013. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!