Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miben viszitek sétálni másfél...

Miben viszitek sétálni másfél éves babátokat? És mennyi időt vagytok kint? Minden nap mentek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kívül vízhatlan, belül irha bundazsákban. Ez alá nem öltöztetem, csak egy kiscipőt adok rá, meg sapkát, hogy meg ne fázzon a buksija. Amúgy hat hós kislány és napi 2-3 órát sétálunk egyszerre, délután.
2009. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos, minden nap kimegyünk. Rendesen felöltöztetem és addig vagyunk kint, míg élvezi. Adok rá harisnyát, bélelt nadrágot, hosszú ujjú bodyt, pulóvert, kabátot, sapkát, kesztyűt, sálat (nem a szája elé!!) és csizmát. Nagyon szeret kint lenni, így muszáj kivinni :))
2009. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 15 hónapos. Ha nagyon takony idő van, akkor csak a háti hordozóban (Manduca) viszem ki, hogy mégis levegőzzön, olyankor gyorsan elalszik a hátamon, én meg sétálok. Ha nincs ónos eső vagy ilyesmi, akkor inkább babakocsiban megyünk, és ha jó terep van, kiveszem, hogy mászkáljon. Olyan, mint egy duracell-nyuszi, élvezi, hogy már tud járni.

Időtől függően öltöztetem, de mostanában már overálban megy ki, van vízálló anorákja meg száraz hidegben hordható is, különböző vastagságúak, mikor hogy. Sál, füles sapi és kesztyű is van (bár azt utálja). Varrtam neki babylegset is (van ennek magyar neve? Ilyen lábszárvédő-szerűség, hogy a bokája ne lógjon ki, ha felcsúszik a nadrágszára. Kilyukadt felnőtt térdzokniból lehet varrni, nagyon dizájnos:)))). Ha a hátamon viszem, elég egy vékonyabb overál, mert a hátam melegíti, de lábszárvédő akkor is kell.

2009. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. dec. 15. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 fok körüli a hőmérséklet akkor: dzseki, vastag nadrág, alatta harisnya.

Ha 5 fok körüli, vagy annál alacsonyabb: overall.

Ha mínusz fokok vannak: overall alatt is vastag nadrág, harisnya, két-három vastag pulcsi.

Pár napja volt 20 hónapos a kisfiam, minden nap megyünk ki legalább 1,5-2 órára, szinte bármilyen hideg van. (Tavaly télen is -8 fokig voltunk kint, persze jól beöltözve.) Ha jó idő van, akár 3-3,5 órát is vagyunk kint télen is. Nekem mániám :-), hogy legyen levegőn minden nap, ezért inkább úgy időzítem a főzést, házimunkát, alvást, hogy erre jusson idő mindig.

Egyébként vagy a játszótérre megyünk (erdő mellett van, szuper helyen), vagy pedig itthon, vagy mamáéknál a kertben tevékenykedünk. Időnként boltba, postára megyünk. Viszonylag kisebb távolságokra (pár utcányira) gyalog megyünk, a babakocsival csak akkor, ha nagyon messze megyünk, vagy sokat pakolunk (vásárolunk, stb.).

2009. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!