Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti rutin kisgyerekkel (3 év...

Esti rutin kisgyerekkel (3 év körüli) és egy újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egy hónap, és megszületik a második gyermekem. Van egy 3 éves kisfiam, akinek " kialakult" esti rutinja van- fürdés, tejivás, meseolvasás. Nem tudom, hogyan oldjam meg( sokszor egyedül vagyok este, nincs segítségem) ,az esti fektetést, fürdetést, ha már ketten lesznek. Ti hogyan oldjátok meg/oldanátok meg? Minden ötlet, tapasztalat érdekel:)
2014. márc. 19. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elején ugye még elég sűrűn táplálkoznak a csecsemők (szopi vagy tápszer), így egy kicsit hozzá is kell igazodni és csak akkor derül ki, hogyan lehet pontosan alakítani a dolgokat, ha már benne vagy. De majd az adja magát. Ha pl 2 óránként eszik, akkor két etetés között el kell "intézned" a nagyot. Este a kicsi fürdetésével kezdenék. Gondolom körülbelül 8-kor fekteted a nagyot. Lehet úgy is intézni, hogy együtt legyen a meseolvasás-hármasban, de lehet, hogy a meseolvasás az csak a nagyfiadé lesz. Ez is majd adja magát. Lehet, hogy neki az esne jól, ha az megmaradna a kettőtök idejének, vagy lehet élvezné, ha valamit a kistesóval együtt csinálhatnak. Fürdetést is csak az elején, amíg nem tud ülni, addig kell külön fürdetni őket, aztán fürödhetnek egyszerre. Addig meg én a kicsit fürdetném először, esetleg ottlehet-és szinte biztos is, hogy ott is kéne, hogy legyen, mert nincs aki felügyeljen rá addig-a nagy, és segíthet mosdatni a kicsit. Aztán rendberakni is segíthet, aztán ő fürdik, ha még felügyelsz rá fürdés közben, akkor ott vagy a babával mellette, ha a baba nem alszik el fürdés után, vagy ha mondjuk fürdés után enni akar, akkor a kád mellett megeteted:D Aztán ha előbb le akarod rakni a picit és utána a nagyot, akkor a nagy elköszön a kicsitől, lerakjátok, aztán összebújtok a naggyal és jöhet az esti mese. Vagy fordítva, olvastok hármasban, a kicsi elköszön a nagytól és utána rakod le...Esetleg kikérdezheted a fiad véleményét is, hogy hogy szeretné a meseolvasást.
2014. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, remélem kapsz pár választ,mert engem is érdekel... Kislányom 2,5 kb 1 hét és jön a tesó. Szintén sokat egyedül, este ua mint nálad. Annyit változtattam pár napja h kb 6 körül fürdünk,aztán vacsi, így sztem részt tud venni a fürdetésben és nem utánna kell még rendeznem a nagyot. Plusz 9kor le tudom tenni az eddigi 10 helyett. Bár nyáron nem tudom fog e működni..
2014. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Babeli Zurzavar ***** válasza:
kicsit kisebb a korkulonbseg nalam, de a lenyeg uyanaz szerintem. en azt vallom az elso perctol, hogy a nagy kialakult rendjet nem piszkalom, alakuljon a pici, konnyebb Neki! gyakorlatban: a picivel en zuhanyoztam kozben a nagy ia bent volt mar a kadban, a vegen bedugtam a dugot, O meg pancsolt amig rendberaktam a kicsit. utana a kicsi be a kisagyba, kivettem a nagyot, volt kb 2 este, hogy a pici sirt, de elinditottam NEki a forgot az agya felett es elvolt velw abban az 5 percben, utana a nagy bemaszott az agyaba a tejes cumisuveggel, en meg mellette ultem a szoptatos fotelben, a kicsit etetve, kozben meset olvasva. gyakorlatilag 2-3 het alatt osszeszoktak, azota 6 hos a kicsi, 22 a nagy, annyi valtozott, hogy most mar nem zuhanyzunk, hanem egyutt furdenek, es nem szopizik, hanem O is a cumisuveggel ul az olemben elalvasig:-)
2014. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én nagylányom 2 éves volt, amikor a tesó született. Az esti fürdetést úgy oldottam meg, amikor egyedül voltam, hogy először megfürdettük együtt a picit, aztán a picit beraktam eleinte a bébihordóba, később az etetőszékbe a fürdőszoba ajtajába, a bébihordót volt, hogy még hintáztattam is, amíg a nagyot megfürdettem. Sajnos a pici sokszor sírt ilyenkor. Aztán amíg szoptattam, a nagynak mesét olvastam, és mindketten egyszerre feküdtek le. Másfél évvel később született a harmadik, akkor úgy csináltam, hogy megfürdettem a picit, aztán beraktam az ágyába, és ő panaszkodás nélkül kivárta, amíg a két nagyot megfürdettem, meséltem nekik, lefektettem őket, utána vittem el szoptatni és altatni.
2014. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!