Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akik babáznak, vagy...

Anyukák akik babáznak, vagy kisgyerekkel vannak otthon, hogyan telik a minden napotok? Nem unjátok ezt a monoton körforgást?

Figyelt kérdés
Én eddig dolgoztam, elég jó munkám volt, jól is kerestem és szerettem is csinálni nagyon. Utáltam világ életemben a 4 fal között bent lenni, a legutóbbi munkám is olyan volt hogy jönni-menni kellett. Ami a legfontosabb, hogy anyagilag sem voltam rászorulva senkire, ha valamit meg akartam venni nem kellett pénzt vagy engedélyt kérnem simán megvettem. Most viszont megváltozott minden. Nekem sajnos a vállalkozásomat vissza kellett adjam és kisbabát várok. Hirtelen egyik napról a másik napra beszorultam a 4 fal közé. A napom abból áll, hogy reggel felkelek, elviszem párom kislányát az óvodába. Aztán hazamegyek agyalok azon, hogy mi legyen a kaja. Bevásárolok, megfőzök, takarítok és kb ennyi érdemleges dolgot csinálok. Ez mind kb. 2-3 óra alatt megvan. Délután 4 körül megyek újra az óvodába és ennyi. Hazajön párom kajálunk, fürdés, alvás. Dög unalom, ha néha dokihoz kell menjek már felüdülés. Hiányzik a mozgalmas kis életem, az első 1-2 hét jól esett hogy nem kell semmit csinálnom, de már 1 hónapja ez megy. Próbálok valami mellékállást nézni, de nem kellek így terhesen sehova. Van ha nagyon unatkozok eljövök anyumhoz, de ebből meg nem akarok rendszert csinálni, mert félek az lesz a vége hogy hazaköltözök. Itt kertes ház van, ki lehet menni a kertbe, csinálni ezt-azt otthon a 49 nm-en meg semmit se. Anyagilag is zavar, hogy párom dolgozik nekem meg kéregetnem kell tőle a pénzt ha valamit venni akarok. Olyan megalázónak éreztem múlt hónapban is mikor már nem volt nadrágom (sajnos feljött jópár kiló) és már nem fértem bele a gatyámba, hogy ugyan vegyen már nekem egy nadrágot...nagyon rossz :( Ti ezt hogyan oldjátok meg, mivel töltitek a napjaitokat?
2014. márc. 14. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg időd van! Képezd magad! tanulj nyelveket, annak mindig hasznát veheted.


Azt pedig nem is értem, hogy "megalázó", hogy a férjed vegyen neked nadrágot, miközben annyira együtt vagytok, hogy most vállaltok közös gyereket. te ezt a gyermeket hordod, de az "ő pénzét" kéregetni kell nadrágra, ami azért kell, mert az ő gyerekét hordod? Tessék?


Életemben nem unatkoztam még, miért nem foglalod le magad valami értelmessel, ami a hasznodra válik és a munkaerőpiaci visszatérésed is segíti majd?

2014. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Babával egészen más mint terhesen. Egyrészt sokkal jobban el fogsz fáradni, a baba ellátása (etetés, pelenkázás, öltöztetés, fürdetés) már eleve elég sok időt igénybe vesz. Másrészt a babával minden nap kell (legalábbis érdemes) menni sétálni. Amikor már kicsit nagyobb akkor meg mehettek mindenféle programokra. Én is hasonló helyzetben voltam mint te, szerettem a munkám, a pörgést és féltem, hogy fogom bírni. Már 19 hónapos a lányunk, de úgy eltelt ez a bő másfél év, hogy észre sem vettem. (Arról meg ne is beszéljünk, hogy most tapasztaltam meg igazán, hogy mi a jó az életben, minek van értelme. Ez sokkal jobb, mint dolgozni.)
2014. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

De miért hagytad már abba a munkát? Ezek szerint jól vagy, tudnál még dolgozni. Ezt nem értem.

Szerintem továbbra is keress valami 4 órás állást. Hátha összejön valami.

2014. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Dehogynem rossz, rettentően unom!

Egyedül nevelem a lányom, így segítségem és felnőtt társaságom sincs, nagyon belefáradtam ebbe az egészbe, pedig még csak másfél éves.

2014. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

ez tényleg dögunalom lehet.

mozdulj ki, barátkozz, járj társaságba! tedd azt ami kikapcsol, szórakoztat, különben befordulsz...

én 3 gyerek után sem unatkoztam soha...

2014. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Négyes: akkor miért nem adod bölcsődébe és mész dolgozni?
2014. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha belegondolok, hogy itt lesz a babám is örülök neki persze, de félek is hogy még jobban be fogok golyózni. Mert oké, hogy úgy jobban el fog telni a nap, de az is monoton nagyon. Egy pici babával még nagyon semmit nem tudsz csinálni azon kívül, hogy eteted, altatod, tisztába teszed...Nagyon szerettem volna babát, de ez akkora váltás hirtelen. És zavar igen, hogy párom eljár dolgozni én meg otthon vagyok egész nap. Sajnos kezdem azt érezni, hogy átesek a ló túloldalára. Már annyira unom ezt a monoton mindennapos főzőcskézést, hogy mi legyen a kaja és hogy mást se csinálok minden délelőtt csak a konyhába állok...kiszámoltam ha rendelnénk hét közben a kaját ugyanannyi lenne (ha nem kevesebb) és nem szalad a konyha, nem kell pepecselni vele. A kislány úgyis étkezik az oviba 3x, kap főtt kaját is szóval csak kettőnkre kell főtt kaja. De már ezt az oviba járkálást is unom, hogy ingajáratba viszem reggel a kislányt, hozom haza délután minden egyes nap ha még a kicsi is itt lesz nem tudom mennyi kedvem lesz ezekhez a dolgokhoz:(
2014. márc. 14. 09:41
 8/20 anonim ***** válasza:
A babával majd mászkálhatsz minden felé, én élvezem, hogy szabad vagyok, mikor délelőtt 11-kor sétálgatok a babával a napfényben, akkor annyira örülök, hogy most nem kell melóznom, meg a gyerek minden mosolya új erőt ad akkor is, ha dög fáradt vagyok az éjszakázástól. Terhesen meg szerintem valami hobbit találj ki, kreatívkodj, vagy tanulj valamit, sétálj a jó időben. Élvezd ki ezt az időt, lehet értelmet adni a napjaidnak.
2014. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Azt hittem először, hogy már meg van a baba és nem tudsz sehova se menni, ezért unatkozol.

De ha még nincs is baba és van egy csomó időd, akkor hogyan tudsz unatkozni? :S

Nincsenek barátaid, ismerőseid? Tanyán laksz, ahol semmit sem lehet csinálni, sehova se lehet elmenni?

Olvass, tanulj nyelven, ahogy már írták. Menj el egy kiállításra. Nem kell naponta főzni, főzhetsz valamit úgy, hogy kétnap azt eszitek. Csinálj nagytakarítást, mert ha meglesz a baba, akkor ilyenekre már nem lesz időd. Keress valami hobbyt. Gyöngyözés vagy valami hasonló kreatív munka. Fotózás, azt lehet a természetben is.

Folytasd a vállalkozásod kisebb üzemben, bár nem értem, hogy miért hagytad már abba, ha még nincs meg a baba és ennyire unatkozol.

2014. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A munkám nem a terhességem miatt hagytam ott, teljesen más okból kellett sajnos. Most keresgélek folyamatosan, lett is volna nem is messze tőlünk egy telefonos cégnél meló, kimondottan másodállásba kerestek embert napi 2-3 órában, kötetlen munkaidőben, lett is volna tapasztalatom de mikor elmondtam, hogy babát várok azt mondták nem kellek így.
2014. márc. 14. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!