Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyerek idétlenkedését...

Ovis gyerek idétlenkedését meddig toleráljátok?

Figyelt kérdés

Csúnya szavakat szerencsére nem hozott (még?) haza, de egy ideje minden "kaki" meg "büdi", rohangál a lakásban, és kiabál, hogy "büdös kaki" meg hasonlók. Tudom, ez az ovisok között teljesen általános, emlékszem, hogy annak idején mi is folyton ezzel szórakoztunk, de itthon vagy a játszótéren mennyire szabad ezt engedni? Mi egyelőre szépen szoktuk megkérni, hogy ne mondjon ilyeneket, de semmi hatása. Jobb lenne, ha figyelemre sem méltatnánk, akkor abbahagyná? Vagy büntessük meg érte? Nem szeretném, hogy nyilvános helyen neveletlennek tartsák miatta, amúgy is elég eleven kisfiú, sok szülőnek enélkül is rossz a véleménye rólunk a környéken. Főleg, hogy tegnap hallottam, hogy egy oviba nem járó kis barátja is eltanulta ezt tőle, elég kellemetlen volt.

Ti hogyan kezeltétek ezt?


2014. márc. 21. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Csináld azt, hogy egyáltalán nem reagálsz ezekre.

Ha nincs hatása, ő is megunja magát produkálni.

2014. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4éves lányom van, ugyanez van most nálunk is. Őnála minden büdös puki, meg fejeden van a puki, meg szagold meg a fenekemet, puki szagú, mindig a pukiról harsog. Én szépen szoktam kérni, de határozottan, meg elmondom, hogy nem szép ha ilyen szavakat kiabál. 2. nál már figyelmeztetem. Ha 3. kérés után sem hagyja abba, akkor vagy nincs aznap mese(lefekvés előtt szokott nézni egy mesét), vagy azt mondom neki holnap nincs csoki. Tehát ha nem fogad szót, ilyesmi enyhe bünti van érte. Nálunk ennyi intézkedés elég, abba szokta hagyni, és már egyre ritkábban szórakozik ezzel.

Szerintem túl szigorúan büntetni ezért nem kell, hiszen ez is egy életkori sajátosság, viszont a tudtára kell hozni, hogy nem szép dolog ha ordenálé módon kiabálja mindenki előtt.

2014. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itthon oké, de nyilvános helyen? Akár ha csak egy játszótér is az... Teljesen neveletlennek fogják tartani...
2014. márc. 21. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Azzal ne foglalkozz ki mit gondol, mert lényegtelen. Te csak olyankor is szólj rá, ugyanúgy mint otthon. Ha nem fogad szót irány haza, büntiből nincs tovább játszótér. Valamivel tuti lehet rá hatni, azzal próbálkozz.
2014. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, épp mennyire idegesít :) Párszor még belefér ilyen ordítozás a játszótéren, de ha úgy érzem, már nagyon ciki és nem használ a szemöldökráncolás, akkor általában valami fenyegetés következik - pl. ha nem hagyod abba, amíg 3-at számolok, hazamegyünk / elrakom a játékod ...stb. - (amit be is váltok). Utána ha kihüppögte magát, meg megbeszéljük, hogy ezzel mindenkit zavar és senki sem szereti, ha csúnyákat ordítoznak mellette - én sem.
2014. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

most meglepődtem,azt hittem csak az én fiam hülyesége ez a büdös kakizás.ő is ezt csinálja

ezek szerint életkori sajátosság

én erélyesen rászólok,hogy fejezze be,és szerencsére meg is teszi

2014. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a kuki nuni kaki satöbbi téma... De csak sutyiban meri mondani, úgy kuncog rajta, mert tudja, hogy rászólok. Nagy idétlenkedőbajnok egyébként, és ha elkezdi, egyszerűen nem bírja abbahagyni, nem tud leállni... Úgyhogy szigorúan fogom. Így is ég miatta a fejem eleget...
2014. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most olvasom az utolsó válaszokat.

Igen, az a baj, hogy az enyém is, ha elkezdi, egyszerűen nem bírja abbahagyni. Nem is értem. Vasárnap itt voltak apósomék, előtte megbeszéltük, hogy nem fogja mondani, nem is mondta. Tegnap anyumék jöttek, akkor is megbeszéltük, tartotta is magát kb. egy órát, aztán egyszer csak kirobbant belőle, és csak kiabálta, kiabálta, nem használt se szép szó, se fenyegetés, se bünti, szinte félelmetes volt. Aztán amikor dühömben ott hagytam, akkor persze sírva jött utánam, hogy "Anya ne haragudj, nem fogom többet mondani!". Talán még ennek a hatása alatt áll, mert ma mintha egy fokkal jobb lenne a helyzet, persze ma is mondja, de nem olyan sokat.

Tudom, hogy életkori sajátosság, de eszméletlenül égő.

2014. márc. 27. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!