Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 4 éves gyermeke viselked...

Közel 4 éves gyermeke viselkedése milyen? Hogy jellemeznéd ( föleg otthoni környezetben)

Figyelt kérdés

lecsengett a hiszti, dac korszak?

ha nem hogy kezeled ezeket a helyzeteket?


(nálunk otthon teljesen zizi az ovodába meg ugy viselkedik mint a kisangyal. pedig itthon is vannak szabályok amiket be kell tartani


2014. márc. 21. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam 4,5 éves. Oviban sem egy angyal, itthon sem. Igazi kis vagány gyerkőc, persze a szó jó értelmében. Nem tör-zúz, nem garázdálkodik, nem verekszik, de sokszor csinál olyat, amit nem lehet, még mindig feszegeti a határokat (pl. apósom legallyazta az almafát, tuti, hogy fel akar rá mászni).

Oviban is sokszor produkálja magát, szeret a középpontba lenni.

Hiszti még van, főleg ha valamit nem engedek (pl. imád focizni, tegnap is már sötétedett, de ő még focizni akart az udvaron, akkor ment a hiszti, hogy ő nem akar bejönni, mert még focizna).

2014. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk pont 4 éves korára volt egy nagy változás. vagány kis kölök volt, oviban is verekedett hébe-hóba, itthon meg tényleg nagyon akaratos volt :)

4 évesen ovit váltottunk, de talán nem ezért, de nagyon megváltozott. igazi kis lelkizős gyerkőc lett :)


pl. régen sokszor birkóztunk itthon, rálegyintettem a fenekére, jót nevetett rajta, aztán ő is ráhúzott az enyémre. most ha játékból rálegyintek a fenekére akkor elsírja magát, pedig biztos, hogy nem fáj neki, de annyira a lelkére vette, hogy én "megvertem" őt, hogy semmi ilyet nem szabad, birkózást is inkább hanyagoljuk mert erősebben fogom meg a lábát, szintén sír :)

most azt mondanám rá, hogy olyan kis jólnevelt :)

mindent megtesz amit kérek, persze nem feltétlenül elsőre, de mondjuk ha elkezdek számolni, akkor az csont nélkül bejön, már a kettőnél rohan. vagy ha valamit nagyon nem szeretne és megemlítem, hogy lehet akkor én se játszok majd vele vagy nem olvasok majd neki mesét, akkor szintén rohan és csinálja amit kérek.

közben meg önálló is lett, egyedül fürdik, fogat mos, öltözik, önt magának innivalót, szerintem ezek is benne vannak, hogy nem kell kiszolgálnom, ettől valahogy érettebb lett.

persze előfordulnak hisztik, de azok olyanokból, hogy még nincs kedve fürödni mert játszana még vagy nem szeretne még lefeküdni, de ezeket is tudjuk kezelni, pl. akkor játszunk a kádban vagy megígérem, hogy több mesét olvasok (persze meg is teszem) és akkor befejezi a hisztit.

földhözverős dühroham meg már nagyon rég volt szerencsére, valamikor ősszel azt hiszem :)

2014. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Áprilisban lesz 4. Hát... Az biztos, hogy feladja a leckét.

Hiszti, dac még megfigyelhető, de nem annyira, mint 1-1,5 éve, nem is ez a legnagyobb problémám mostanában vele. Hanem hogy elkezdett szemtelenkedni. Az utóbbi időben figyeltem meg, hogy egyrészt simán nemet mond, ha kérek tőle valamit (eddig legfeljebb elengedte a füle mellett), másrészt meg, ha valami nem tetszik, jön a "Buta Anya" meg hasonlók.

Nem vagyunk szigorú szülők, nem szabunk szűk kereteket, de ezt nem toleráljuk egyáltalán. Az elején megpróbáljuk szépen megbeszélni, hogy ez nem való, ha pedig nem használ, jönnek a szankciók, pl. sarokban állás, szélsőséges esetben fenékre csapás (igen, most biztosítottam be magamnak a 0%-ot). Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nagyon nem vagyok az a típusú anya, aki a szigorával kérkedik, a mi gyerekeinknek sok mindent szabad, amit a korosztályuk egy részének nem, sarazhatnak a játszótéren, ehetnek csokit, nézhetnek mesét, éjjel átjöhetnek közénk a nagyágyba. De a szemtelenkedést, visszabeszélést azt nem tűröm. Nem szeretném tíz év múlva azon kapni magam, hogy azt mondom, neki, hogy nem mehet el az éjszakába, ő meg közli, hogy márpedig elmegy, és kisétál a lakásból. Úgyhogy most ez a nagy harcunk vele.

Egyébként egy tüneményes, jó fej kisfiú, bújós, szeretgetni való, hihetetlen szövege van. A felmerülő problémákat meg megoldjuk, senki sem állította, hogy gyereket nevelni mindig egy sétagalopp. :)

2014. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém júniusban lesz 4.

Ősszel kezdte a kiscsoportot. Azelőtt olyan kis normális kezelhető gyerek volt- persze volt kis hiszti és dacoskodás- de kezelhető volt- és csak otthon. Ha mentünk valahova mindig jól viselkedett- szóval bárhova el lehetett vele menni.

Az ovi óta kicserélték, ott kisagynal itthon meg- hihetetlenül hisztis lett és eléggé kezelhetetlen. Oké, hogy ki kell adnia az ovis feszültséget, de én nagyon megszenvedtem ezt az elmult pár hónapot. Az vígasztal, hogy most kezd újra nagyon aranyos lenni, talán kezd beszokni úgy rendesen az oviba. Az ovónénik is egyre többet dícsérik, hogy kezd nyitni, kezd jobban barátkozni, és egyre ügyesebb mindenben. Nem akarom elkiabálni, de alakul a drága- ideje volt már!! :)))

2014. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Májusban lesz 4 éves!

én is azt tudom írni mint az egyik válaszoló:hogy olyan kis jólnevelt!

Szóval az oviban dicsérik,elpakol szótfogad stb!

Itthon is 90%-ban szót fogad,persze van hogy 2-3x is el kell valamit mondanom,főleg ha 3.-nál már felememlem egy kicsit a hangom akkor ő is rohan és csinálja amit kértem!

Nálla is megy már az önállósodás:kiveszi a hűtőből a kaját magának,megmelegíti a mikróba,csinál magának szörpöt,eddig ezeket én csináltam neki!Azt látom,hogy nagyon meg akar felelni nekünk!De tudja is hogyha jó fiú akkor meg is van dícsérve!Persze vannak néha hisztik(pl amikor nem alszik du de ez ritka)olyankor könnyebben elsírja magát vagy néha volt nállunk is hogy "akkor nem is szeretlek" de ezeket könnyen lehet nálla kezelni általában azzal ha leguggolok hozzá,átölelelmnyugodt hangon beszélek hozzá!

A nagy durva örjöngős,sírós hisztik 2-2,5 éves kora között lecsengtek!Pedig időközben született egy kistesója is aki most 14 hós!

Szóval vállalható gyerek bárhova elmerek vele indulni!

2014. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindig elég akaratos volt a lányom, vagyis inkább úgy jött ez nála, hogy néha kisangyal, de ha belebújt a kisördög akkor kő kövön nem marad a hisztik miatt. 4 évesen ez szerencsére átfordult, az oviban most is azt mondják hogy elég akaratos még korosztályán belül is, de a korábbi időszakhoz képest sokkal könnyebben kezelhető, kevésbé hisztis.
2014. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!