Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel próbáljam rávenni a...

Mivel próbáljam rávenni a gyerkőcöt, hogy legalább kóstolja meg a főtt ételt?

Figyelt kérdés
Nagyon jóevő volt a kisfiam úgy 15-18 hós koráig. Mindenféle gyümölcsöt, zöldséget, főtt ételt megevett, amikor a fogacskái elkezdtek kibújni, az első egy évesen, onnantól nehéz ügy nálunk az evés. Nagyon kevés ételféleséget fogad el. Mindenre azt mondja nem jó, nem kell. Még megkóstolni sem hajlandó semmit, pedig korábban szerette. Nagyon aggódom! Mit tehetnék? :'(

2014. márc. 23. 15:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Most 33 hónapos.
2014. márc. 23. 15:22
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha éhes lesz, megeszi.

Ilyenkor nem ilyen-olyan himi-humi ételeket kell adni, csak mert azt megenné, hanem ha nem akarod megenni a főzeléket, vagy húst, vagy bármit, akkor mást sem kapsz.

Nálunk is voltak-vannak ilyen korszakok, hogy ez nem kell, az nem kell, bezzeg a joghurt menne. Ilyenkor nálunk ez párszor úgy nézett ki, hogy akkor majd ha éhes leszel, megeszed ezt vagy azt is. És ha megetted, akkor utána jöhet a joghurt is.:)

Ez néha inkább dac, aminek meg nem kell minden esetben engedni.:)

És itt is lehet célravezető a fokozatosság, tehát fokozatosan visszaépíteni az étrendjébe a rendes és tápláló ételeket, illetve ha ez nálatok beváló módszer, akkor olyankor rávenni a normális ételek fogyasztására, amikor ott ül a család az asztalnál és mindenki jóízűen eszik.

2014. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Az elsőnek igaza van. Nálunk már 6 hónapos kortól együtt "evett" velünk az asztalnál. Még akkor, is ha ő mást evett, és nem egyedül.

Később, ha valamit nem akart megenni, vagy válogatott, akkor elvittem az asztaltól, és a következő evésig vízen kívül nem kapott mást.

Nem erőltettük az evést, de megkóstolni mindenképpen kellett.

Hamar leszokott a válogatásról.

2014. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy. Amikor csak tehetjük együtt eszünk, de nem hatja meg. Többször is volt olyan, hogy nem akart ebédelni. Vittem aludni, délután sem akart semmi értelmeset elfogadni, pedig hallottam, hogy korog a pocakja. Az esti kakaóig nem fogadott el semmit.
2014. márc. 23. 15:44
 5/10 A kérdező kommentje:
"ha éhes lesz, megeszi", bárcsak így lenne
2014. márc. 23. 15:46
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha nagyon éhes hidd el enni fog ez azért valamennyire igaz szerintem is.

Nálunk is van, hogy valahogy nem akar enni, nálunk az vált be hogy együtt eszem vele, illetve az én tányéromból adok neki, azt elfogadja, utána már eszi a sajátját, de van hogy a sajátja is jó, de az enyém sokszor szimpatikusabb neki :) Próbáld meg, hogy a te tányérodról adod. JÁtszd el látványosan milyen finom. Etessétek egy plüss állatot amit imád. Nálunk ez a plüss állat megoldotta az orsz porszit :) kiszaladt mikor meglátta, de így hogy elsőre a plüss orrát szívom, illetve ő tartja neki oda, semmi baja vele, már saját maga hozza az orrszi porszit (most taknyos éppen)

Próbáld meg a színeket, sok gyerek a színre megy, pl ami zöld nem kell stb. Nálunk a sárga a menő :) Sokszor csinálom, hogy pl nem tetszik neki a hús, de a borsó igen, akkor a kanálra teszek borsót mögé, alá húst :) az enyém jóval kisebb a tiédnél, még nem eszik annyira önállóan.

Valami kedvenc mesefigurás tányérból hátha.

Valószínű többször engedtél neki és adtad a kedvencét miután közölte, hogy nem kell így már erre játszik. Kínáld később ugyanazzal. Nálunk is van, hogy ellöki aztán vacsira meg úgy belapátolja hogy na.

2014. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3,5 éves. Ugyanazt játsszuk, mint Ti. 1,5 éves koráig úgy evett mint az álom. Aztán egyik napról a másikra elkezdett kiköpködni mindent, majd már meg sem kóstolni semmit. Még olyan dolgokat sem, amiket előtte szeretett. Sokszor inkább egész nap nem evett, mert ugye azt a taktikát követtem, hogy ha nem eszel nincs más. Hát Ő nem evett. Ezt meg nem lehet a végtelenségig játszani. Így aztán én inkább olyasmit csinálok, amit szeret. Húst pl egyáltalán nem eszik, csak a halat, azt viszont szerencsére nagyon szereti. Nem szereti, ha össze vannak keverve a tányéron a dolgok. Pl, nem eszi meg a kukoricás rizst, csak úgy, hogy külön a rizs és egy kis tálkába külön kukorica. Levest is szereti, de csak a húslevest, jó sok tésztával és sárgarépával, semmi más nem lehet a tányérba. És még van egy pár rigolyája.

Viszont azt vettem észre, hogy amióta oviba jár, javul a helyzet. Igaz, külföldön élünk és itt nincs meleg étel ebédre sajnos, de pl van tízórai. Olyankor pirítóst esztek vajjal és még valamivel, amit kérnek rá a gyerekek, pl. méz, vagy lekvár. A fiam sokáig csak vajjal ette, de pont most újságolta, hogy már szokott kérni rá lekvárt is. :) Itthon még nem hajlandó így enni, de már ez is valami.

Gyümölcsök közül csak a szőlőt és az almát ette. Az oviban megkóstolta az epret és a banánt is, sőt már vetetett velem itthonra is, pl epret és meg is ette. És banánt is evett már többször itthon.

Én már nem idegeskedek rajta, mert azért látom a változást. Na meg ha válogatós felnőtt lesz, hát nem Ő lesz az első. Bele nem fogok semmit tömni, hogy mégjobban elvegyem a kedvét az evéstől. Eszik ami jól esik és amennyi jól esik. :)

2014. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt, mint 7-es válaszolónál. Másfél évesen mindenevőből hirtelen válogatós lett. Hiába éheztettük, nem tört meg (a rekordja másfél nap volt csak vízzel), pedig amit szeret, abból irdatlan mennyiséget megeszik. Az egész családnak beletört a bicskája, hiába volt együtt evés, szórakoztatás, vendégség, étterem, nagymamáknál... stb. 20 hós kora körül már csak 3 féle ételt evett (még a csokitól is "félt"). Két évesen - ezért is - ment bölcsibe, de jó darabig ott sem változott. Aztán úgy a 3. hónap végén kezdett megkóstolni néha a számára új dolgokat. Most 3,5 éves, ovis, elég válogatós továbbra is, de önmagához képest sokat fejlődött és szinte havonta bővül valamivel a repertoárja. Ja és az egyik legkevésbé beteges gyerek minden közösségben. Úgyhogy már nem aggódom, mindig olyat is főzök, amit szeret, de azért választhatja másból is... és egyszer csak kinövi.
2014. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhány ötlet, amelyik egyik vagy másik gyerekemnél bevált: Tegyél a tányérjába többféle ételt, olyat is, amit megeszik, meg olyat is, amiről tudod, hogy szereti, de nem kóstolja meg, evés közben meg, ha már evett valamennyit, próbálj a másik ételből egy picit a szájába rakni, vagy a kanálra "véletlenül" kerüljön egy kicsi abból is. Az egyik gyerekem szereti a vicces alakú ételeket, például a kenyér nem a kedvence, de ha észreveszi, hogy csizma alakja van, akkor szívesen leharapja a szárát. A másikat meg azzal tudom rávenni például, ha azt mondom, hogy "azt kiabálja az a krumpli, hogy kóstolj meg, edd meg gyorsan, na hangoskodjon tovább!" Egyébként szerintem minél jobban erőlteted, annál kevésbé fogja megkóstolni.
2014. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam a "mesefőzelékről", szerintem egy próbát az is megér. Ha kérdezi a kicsi, mi lesz a kaja, akkor nemes egyszerűséggel csak: mese. Aztán addig mondod neki a kedvenc meséjét, ameddig hajlandó enni.
2018. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!