Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 napja nem evett főtt ételt!...

4 napja nem evett főtt ételt! (? )

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves. 4 napja lázas, náthás beteg. A torka nem piros és nem fáj. Azóta alig eszik, még levest sem. Szinte semmit. Csak tejet, kakaót, nurofent :(

Ez meddig normális így? Aggódok érte!


2013. szept. 24. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A kislányom betegség nélkül is szinte sajnos csak tejen és kakaón él,nagy ritka,ha bele tudom könyörögni a főt ételt!!De nekem a védőnő azt mondta,hogy igazából a kakaóban benne van az a tápanyag amire szüksége van.
2013. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 19 hónapos kislányom 3 napig volt taknyos, az sem volt vészes, mégsem volt hajlandó szinte semmit enni, inni is csak pár kortyot. Szinte csak vacsorára evett pár falat tésztát magában és natúr joghurtot.

Na, ma aztán pótolta. Még az ebéd (az utolsó falatig megette) utáni alvásból is úgy ébredt, hogy hamm-hamm, elfelejtett cicit kérni, egyből mutatta, hogy banánt kér. És egy hatalmasat bedörgölt. Vacsizott is hatalmasat, utána még kért joghurtot is, és lefekvéskor még cicizett is.

Nem tudom van-e összefüggés, de már tegnap reggel is és ma is adtam neki egy fél Marslakócska vitamint.

2013. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi tragédia nincs. Bepótolja ha meggyógyult. Tapasztalatom az, hogy gyógyulás után úgy elkezdenek enni, mintha még sosem ettek volna. Most egyen azt, amit meg is eszik. Ha ez a kakaó, akkor azt. :) 5 éves kislány anyukája.
2013. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érdemes ezen még aggódni.

A kisfiam 3 éves, kb. 2,5 évesen volt nagyon náthás, beteg.

Nem tudott ő sem enni, csak kakakó, illetve a 2. naptól már a kakót is úgy csináltam, hogy 2+-os tápszerbe tettem sima tej helyett, meg adtam neki vitamint (pl. robokid)

Annyira fájhatott a torka, kapart,köhögött, hogy nem bírt nyelni, fájdalmat okozott neki, néha olyan köhögőgörcs tört rá, hogy a kicsivel előtte megivott kakaó is visszajött.

Ha nem piros a torka vagy nem mondja, hogy fáj, attól még lehet, hogy gondot okoz neki a nyelés.

Ne aggódj rajta, pár nap múlva, amikor az állapota is jobb lesz, az étvágya is visszatér.

Érdemes neki valamilyen roboráló vitamint is adni, illetve ha antibiotikumot kap, akkor feltétlenül valami normafloret.

Jobbulást neki.

2013. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,teljesen normális ez betegség idején.

Pár éve kezembe került egy nagyon régi Nők Lapja, vmikor a 80-as évek végéről. Ott panaszkodott vki, hogy a gyereke alig eszik. Az orvos pedig válaszolt, h igen, ez gyakori a gyerekeknél és nem kell aggódni, éhen nem halnak, eszik, amennyi kell neki, tömni nem szabad.

Ez így általában, nem betegség miatt lett írva, de olvastam, h itt van ilyen probléma is vmelyik hozzászólónál.

Betegség esetén meg ez még gyakoribb, felnőtteknél is van olyan, h ha fáj a torka, vagy csak nem jól érzi magát, akkor étvágya sincs.

Nyugi! :))) Meggyógyul és eszik majd rendesen!

2013. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Esetleg próbáld meg bébiétellel, abból a fajtából ami kiskorában is a kedvence volt. :)
2013. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg lázas, addig rendben van, egyen, amit kér. Majd megjön az étvégya egykettőre, ha jobban lesz. Örülj, hogy iszik rendesen. Próbálj maximum babatejet, abban van vitamin.
2013. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat!
2013. szept. 25. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!