Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehéz feladathelyzetben...

Nehéz feladathelyzetben tartani. Hogy segítsek neki? 5 éves.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak nem érdekli a foglalkozás, nem tudom, de tény, hogy eddig amilyen különórára járt (nem sok mondjuk), mindig "otthagyta" a közös tevékenységet egy idő után és elfoglalta magát valami egész mással. Ez figyelemzavar? Vagy csak próbálkozzunk más különórával?


Volt valakinek hasonló gondja ebben a korban?


Sajnos nem tudom, hogy az oviban mennyire van ilyen gond vele. A gyerek saját bevallása szerint csinálja amit kell, bár unalmas neki. Az óvónővel sajnos nem valami jó a viszony, valahogy nem vagyunk egy hullámhosszon, igazság szerint nem is nagyon tudok adni a véleményére, és jelenleg egyedül viszi a csoportot sajnos.



2014. márc. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen külön órára jár és miért kell?
2014. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kell, ő akart.

Régebben mocorgó tornára járt. Tavaly próbálkoztunk balettel, nem ment, elküldték :( Ennek ellenére idén ő ragaszkodott hozzá, hogy ismét járni akar, most már másik csajszi tartja. Van, hogy szuper jól megy, máskor katasztrófa, abszolút nem azt csinálja, amit kellene. Pedig nem olyan pici már.


Oviban néptáncol. Mondjuk ezt én akartam, bevallom. Azt mondja, nem mindig csinálja a feladatot... A foglalkozást vezető nénivel ritkán találkozom, mivel napközben van a néptánc, sajnos még nem volt alkalmam megkérdezni tőle, hogy mi a helyzet.


Aggódom az iskola miatt :( Ez minden.

2014. márc. 27. 14:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja már a mocorgó tornán se tudta végigcsinálni a foglalkozást.
2014. márc. 27. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy hanyi kén ezeket a különórákat??

Oké,5 éves,de még nem olyan nagy, bőven elég lenne neki,ha csak úgy,játszhatna,nem?

Meg szerintem az óvónővel kéne beszélni.5 éves kortól ugye "kötelező" foglalkozásokat kell tartani a gyerekeknek,ha azokon részt vesz,végig tudja csinálni,akkor én nem aggódnék.

Viszont lehet elmondanám neki,hogy ennek így nincs értelme, ha valamiért nem tetszik neki akkor nem kell járnia!

2014. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam erre, de az se jó üzenet egy gyereknek, hogy ha nincs kedved, nem kell menni. Most vagy járunk valamire vagy nem.


Kérdeztem az óvónőt, nem adott határozott választ, de az arcáról azt lehetett leolvasni, hogy tulajdonképpen problémát nem okoz a gyerek, de nem mindig csinálja végig, amit kell. Tehát tudja például (ezt már ő mondta), hogy pakolás után már nem szabad elővenni a játékokat, mert foglalkozás van, táncolni kell vagy ilyesmi. De ő attól simán átmegy macskába és négykézláb nyávog, anélkül, hogy bármit előszedne, amit tilos.

2014. márc. 27. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem én,persze nem jó üzenet,de azért még csak 5 éves,szerintem ez a szintű felelősség(ha valamit elkezdünk fejezzük is be és csináljuk végig)lehet túl nagy neki!

Most jöttek be náluk gondolom a kötelező foglalkozások,szóval már nem mehet el ezt azt csinálni,korlátozva van valamilyen szinten és erre még rájön 2 plusz külön óra.Szerintem a leírtak alapján nincs baj a teherbírásával,csak ez így egyszerre sok lehet neki.

Az se baj,ha immel-ámmal csinálja most még végig a feladatokat az oviban,mert a cél az,hogy iskolára megtanulja,addig meg még van bőven idő!

Én lehet nem erőltetném a külön órákat,tényleg lehet sok neki a "kötelező" program.

De ez csak az én véleményem,amit a leírtak alapján gondolok,nyilván nem látom az életeteket, az alapján amit leírtál úgy érzem picit túl van terhelve!

2014. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, én is nagyon gondolkozom rajta, hogy a délutánit abbahagyjuk... mert ennek tényleg nem sok értelme van így. Feljesztő tornán is gondolkodom, nézzék meg, tornázzon (úgyis azt akar újabban), ártani nem árthat talán.


Csak az a fura, hogy a többi gyerek tök végigdolgozza a foglalkozásokat, max otthon nyávog, hogy nem akar menni. De az enyém... Sokmindent tud, amit még nem kéne neki, pl az összes betűt ismeri (sose tanítottam), és tudom, hogy a kiemelkedő képességek sokszor együtt járnak figyelemproblémával vagy más gondokkal, ezért is aggódom, hogy ha bármi van, minél előbb elkezdjünk dolgozni rajta. Túllihegem? Egyébként kicsit akaratos is. De csak idegenek között, otthon semmi gond nincs vele az égvilágon.

2014. márc. 27. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!