Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislány nem akar fürdeni?

5 éves kislány nem akar fürdeni?

Figyelt kérdés
Minden este iszonyat nehéz a kádba könyörögni. Más is van így ezzel? Mivel vehetném rá, hogy egyszerűbb legyen a fürdés? A hajmosás még egy fokkal jobb, mert akkor beül egy kád meleg vízbe és egy jó fél-egy órát eljátszik magában, alig lehet rávenni, hogy befejezze. A hajszárítás sokszor megint szenvedés, de azért többnyire elfoglalja magát közben. Viszont minden este nem szeretnénk 1 órás fürdőzést, csak gyors zuhanyzást, ez viszont igen nehézkes. Ötletek, mit csináljak?
2014. márc. 28. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk minden este kádban fürdik, egy 20 percet, gyorsan megfürdetem, vagyis ő megfürdik, én meg nézem, hogy alapos-e, utána játszhat egy negyed órát. vannak bent főzőcskés játékok, tejfölös dobozok, kanalak, gyümölcsök, meg van neki olcsó tusfürdője amiből "szörpöt" víz a vacsi mellett :)

én addig kiteszem a ruháit, megterítek vacsihoz ha kell megmelegítem a kaját, szóval hasznosan tudom eltölteni az időt én is :)

közben beszélgetünk, vagy énekel :)

2014. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szeret zuhanyozni, akkor hadd fürödjön. Nem kell annak 1 órásnak lennie.

Tényleg egy gyors (de alapos!) csutakolás, és mehet a játék :)

2014. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam mindig fürdik, zuhanyozni abszolút nem szert.

Egy pár hónapja viszont valamiért fürdeni sem akar, mindig azt mondja hogy ő nem fürdik, mert nem büdös. :o

Nálunk az vált be hogy apával fürdik, illetve hát már bemegy apához a kádba amíg ő zuhanyzik, és ha apa kijött akkor dugjuk be a dugót és úgy fürdik ő. Utána már ki se lehet szedni.

Szóval az elindulás a nehézkes, van hogy apával sem akar, mert hogy ő nem büdös. Olyankor válaszúl leveszem a zokniját hogy nézze meg milyen koszos a lába, ez akkor hatásos ha szöszölős a zoknija.

2014. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt most nem ertem. Furodni nem szeret, vagy zuhanyozni?


Amennyiben zuhanyozni, ugy en kadban furdetnem es kesz. Tenyleg nem kell egy orasnak lennie. 10 perc. Addig jatszhat es vege. Ertem en, hogy ez meg mindig hosszabb mint letusolni, de o meg gyerek. En sem szerettem volna gyerekkent tusolni. A kadban a jatek a lenyeg, meg hogy jo meleg a viz. Tus meg arrol szol, hogy gyorsan be gyorsan ki. Szerintem fazik is jobban.

2014. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én gyerekem se szert tusolni,fürdeni a kádban annál inkább!nem kell annak 1órásnak lennie,játékkal együtt 20-25 perc alatt megvagyunk!
2014. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!