Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális a mai...

Mennyire normális a mai világban ez a nevelési stílus? Csak szerintem vannak súlyos problémák?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős család, jó módú család, meg van mindenük, 6 gyerek van, az anyuka a gyerekeket folyton lepasszolja a nagyiknak, egy hétvégét sem tölt velük, és hétköznaponként is a nagyik vannak velük, a gyerekek csak késő délután vannak itthon akkor is ki vannak eresztve az utcára isten hírével, anyjuk rájuk sem néz, tavaly volt olyan eset, hogy már 3 órája lelépett az akkor 2 éves gyerek, és nem kereste senki sem. A kisebbeket mindig rábízzák a nagyobbakra, 9 éves a legnagyobb, őnekik kell figyelni őket, van, hogy a másfél éves is lelép eltűnik, múltkor az egyik kicsit hajszál híján elütötték. Felmásznak magasba a gyerekek, volt, hogy le is estek volt amelyiknek 1 évesen már gipszbe volt a keze, már mindegyiknek betört a feje varrni kellett, nincs velük foglalkozva eleget és ez meg is látszik rajtuk. Normális dolog e, hogy az anyuka folyton megy csavarog mindig programokat csinál minden napra magának? Vagy ez csak nekem furcsa?

2014. márc. 31. 07:06
 1/9 manó1235 ***** válasza:
93%
Nem ez egyáltalán nem normális.. csak nemtudom hogy az ilyen mi a fenének szüli meg azt a sok gyereket?! ha még 1et sem képes nevelni nem hogy 6ot.. szegény gyerekek.. csak sajnálni lehet őket.
2014. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez egyátalán nemnormális.....egy másfélévest''világnak engedni''?!Istenem.....védőnő,gyámhatóság hmm ilyenkor?egy öt gyermekes anyuka.
2014. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos en is ismerek 2 ilyen csaladot,mindkettonel 4 gyerek van,bar lehet,hogy mar kipottyant az otodik is.Kimondottan jo moduak,az egyik csaladban az anyuka,a masikban az apuka testverek.

Mindket csaladnak sajat vallalkozasai vannak(benzinkut,fuvarozo ceg,allat takarmany kereskedes,szupermarket)

Az emlitett csaladok nem csak az idot,a penzt is sajnaljak a gyerekeikre.Mindegyik mocskos,eroszakos,neveletlen(szo szerint mint a ciganyok) szakadt,kinott,koszos ruhakban es cipokben jarnak,jatekaik nincsenek.

Az egyik kislanyt a szemem lattara szinten majdnem elutottek,de ez a szuloknek fel sem tunt.

Egyebkent onnan ismerem oket,hogy egy idoben szomszedok voltunk.

Itt a szuloknek (ugy tudom)nem voltak kulon programjaik,egyszeruen csak a vallalkozasaikkal foglalkoznak. A gyerekeket pedig ugy tartjak,mint mas a csirkeket.Mintha az evesen kivul semmi mas szuksegletuk nem lenne.

2014. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja erre a válaszra azt írni, hogy igen, normális. :-)
2014. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
erre a kérdésre, nem válaszra. :-))
2014. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Én nem most voltam gyerek (kb 15 éve:), de nálunk például amikor otthon voltunk akkor ebéd után anyáék lefeküdtek aludni mi meg ki voltunk küldve játszani. (panelban laktunk) Déltől- 3-ig kint kellett legyünk az utcán, nem mehettünk be a lakásba, vagy ha bementünk nem mehettünk vissza ki hanem csendben kellett a szobánkban lenni nem mászkálhattunk a lakásban, meg nem csatorálhattunk ki-be. Én voltam olyan 8 éves húgom 4 és semmi bajunk nem lett. Sokszor volt hogy hétvégén mamánál voltunk, sőt olyan is hogy akár 1-2 hetet náluk voltunk. Nyaranta mivel anyáék dolgoztak szinte mindig mamáékkal voltunk. Ott voltak unokatesómék is, sokszor 6-7 gyerek + a szomszéd gyerekek is és teljesen normális volt ez így. Anyuméknak is könnyebb volt, mamáék is szerették ha ott vagyunk meg mi is szerettünk ott lenni, akkor meg mi a baj? Lányom is szinte minden hétvégén a nagyszülőknél van. Pénteken megy mama érte és vasárnap este megyünk érte. Mi is ilyenkor hétvégén ki tudunk kapcsolódni férjemmel, tudjuk hogy jó helyen van a gyerek, szeret is ott lenni miért ne használhatnák ki hogy együtt lehetnek ők is. Van hogy a kertbe ő is felmászik erre-arra, megüti magát stb., majd megtanulja hogy legközelebb ügyesebben csinálja én ebből nem csinálok ügyet. És van hogy hétközben is csinálok magamnak programot, elmegyek edzeni, vagy barátnőmmel találkozok akkor vagy párom vigyáz rá, vagy ha együtt megyünk addig mamánál van.
2014. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Hát kedves 6-os meglátszik milyen szellemben nevelkedtél ugyanezt adod tovább a gyerekednek ugyanazt allakmazod mint nállatok anyádék!

Az hogy déltől 3-ig lezavarjam a gyereket játszani csak hogy én alhassak és még csak nem is jöhetnek be vagy k.ssba kell lenni teljesen kiveri a biztosítékot!Valószínű ezért nem kötődsz te sem a gyerekedhez mert te sem kötődtél a te szüleidhez!

Minden hétvégén péntektől vasárnap estig le van passzolva a gyerekd mamáékhoz,meg még hétköznepis eljársz edzeni barátnőzni akkor MIKOR VAGY A GYEREKEDDEL????Mikor töltesz vele minőségi időt??

Istenem,minek szültél gyereket??

2014. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, nyilván nem.


Az én lányom hetente fél délelőttöt tölt valamelyik nagyijánál szombaton, ilyenkor 9 körül elviszik, ebédre megyünk érte, és mi is ott ebédelünk - ez a mi közös időnk a férjemmel, plusz havonta kb. 3-4 délelőttből két órát az apukájával kettesben vannak (általában a férjem ügyelet utáni szabadnapjain) míg el nem kezdtük a bölcsit, mert ilyenkor intézetem ezt-azt, amit vele nem tudtam, vagy találkoztam barátnőkkel stb, a férjem meg nagyon imádott vele kettesben lenni. Ezt épp az imént írtam le egy másik kérdésnél. Sokan már ettől is a szívükhöz kapkodnak, sokan mondták, hogy milyen dolog, hogy ennyiszer van nélkülem a lányunk - na szerintem ez is nagyon furcsa.


Valahogy kellene egy aranközépút az anyára gyógyult gyerek és a meleg légkör nélkül felnövő, kallódó picik közé.



A sérülések: mi még a bölcsit is úgy választottuk, hogy a lehető legbiztonságosabb, legjobb felszereltségű legyen, végignéztünk minden szabadtri játékot, stb. Nagyon nem parázom túl az eséseket, mert nem szeretném, ha a lányunk minden lépésén stresszelnem kéne, de azért elővigyázatosak vagyunk. Én is azt hiszem, hogy néhányszor el kell esniük, de ott kell lennie a szülőnek, és a nagyobb trauma lehetőségének még a szikrájától is óvni szükséges őket.


A gyermekkori csonttörések pedi nagyon veszélyesek, tekintve, hogy akár a csont növekedésének megakadásával is járhatnak...



Tehát nem, nyilván nem normális, amiről írsz.

2014. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem sem normális,én este és hétvégén szoktam a gyerekeimel sokat foglalkozni.bár jó lenne kettesben néha lenni a férjemel de nincs aki elválalná egyszere 3 gyerekemet.
2014. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!