Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez gond lehet 20 hónaposnál...

Ez gond lehet 20 hónaposnál vagy én nem csináltam jól valamit?

Figyelt kérdés
A játszótéren vettem észre hogy kislányomnál jóval kissebb gyekek már simán felmásznak a csúzdára gyorsan,az én lányomnak lassaban megy de felmászik. Kismotorozni se szeret és az is lassan megy Neki. Többi gyerek olyan eleven Ő inkább csak nézi a többieket hogy mit csinálnak. lHomokozni szokott sokat. Beszélni nem beszél kb 10 szót tud nem beszél mondatokban stb. Én nekem eddig eszembe se jutott hogy le lenne maradva de amióta megint játszózunk kicsit megilyedem. Egyébként értelmes okos kislány.Megjegyez mindent amit mi csinálunk. Egyedül eszik,fogat mos. Megért nagyjából mindent amit mondunk Neki. Hogy fejleszthetném?
2014. márc. 31. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én 20 hósom se mászik fel, nekem kéne bátorítanom de félek, h leesik. Motorozni szeret, de nem megy úgy mint a villám. Szavakat mond. Játszón szaladgál, de inkább megfigyel, homokozik. Olyasmi habitusú lehet mint a te kicsid. Nem gond ez! Kis okos típus ő is, nem olyan hebrencs mint a többi...!
2014. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapos. A mamán kívül egy szavat sem mond:) Felmászik egyedül a nagy csúszdára és bukfencezik, de mocizni nem igen szeret.

Én próbálom és próbáltam fejleszteni, nem érdekli és pont. Hozom a képeskönyvet eldobja, utánozom az állaphangokat rám sem hederít.

Lányom ennyi idősen pl folyékonyan beszélt és száguldott a mocival, ugrált a trambulinban.

Egyik gyerek ilyen , másik olyan:), Nem csak az anyuka érdeme, ha a gyereke "ügyes", nem érdem, hanem adottság is!!

Az anya taníts engem c könyvben sok tip van.

2014. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 20 hónaposan még nem mászott egyedül a csúzdára, most kezd 22 hónaposan, bár idáig nem annyira hagytam, vagyis láttam is rajta, hogy jobb ha segítek. Próbáld, hogy egyre kevesebbet segítesz neki, csak legyél ott, ha bármi van, hamar belejön és akkor gyorsabb lesz, de szerintem nincs gond azzal ha lassabb.

A motor sem gond, amúgy sem vagyok tőle elragadtatva, most kezdte a fiam már hogy hosszabb távot jön motorral mellettem, de szépen normál tempóban, nem száguldozik, és mondom már 22 hós.

A szókincse úgy vettem észre most kezd beindulni egyik napról a másikra több "szót" használ. Azért írom idézőjelben, mert pl tütű ez az autó. Szóval ilyen hangutánzásokkal mond némely szót. Szóval várj türelmesen, hidd el 1-2 hónap és beindul minden.

Fejleszteni inkább másik kisgyerekkel tudod akit lát mit csinál, de jobb ha hasonló koru. Ez az én véleményem, mert a fiam napokig nem akart motorozni, aztán látta egy kisgyereknél, el is kérte a motort, azóta már nincs gond.

Úgy tudod még esetleg, hogy ott vagy, de egyre kevesebbet segítesz. Valószínű akiket látsz többet járnak ilyen helyre ezért megy jobban nekik. Mi nem megyünk minden nap csúzdázni, így biztos aki minden nap megy annak jobban megy.

2014. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!