Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a gond? Aggódnom...

Mi lehet a gond? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

3,5 éves lesz a nagyobb lányom, a kicsi 18 hónapos.

Az elmúlt időszakban a nagynál ismét dacolás van. Sok mindenben ellenkezik, sok rosszaságot csinál, de nem mondanám,nagyon kiemelkedőnek a csíntevéseit, átlagos korosztálynak megfelelő gyerkőc :)

Az alvással hónapok óta küzdünk,mindig kitalál valamit,csak hogy húzza az időt, pisilni kell, kakilni, apa kell,anya kell, másik plüss állat stb.nem akar egyedül aludni, ezért 3 hete egy szobában alszanak a kicsivel,de ez sem segített. Odáig jutottunk,hogy ha nem fekszek mellé, keservesen sírva fakad :( hogy ő bizony nem alszik egyedül. De ahogy odafeküdtem, máris megy a susmus, és nem akar aludni :( pedig majd leragad a szeme.

Az oviban minden rendben, szeret járni,nem piszkálja senki, óvónénik tündérek, itthon apukával okés minden, nincsenek viták. És kb egy hete látom,hogy valami bántja, rágja a száját, nyűglődik, nagyon anyás lett. hisztisebb, és sokszor ki semmiségeken is elsírja magát :(

Mi lehet a háttérben? Egyszerűen nem tudom,hogy a front miatt ilyen,vagy valami bántja a lelkét, ha kérdezem, nem mond semmit. Vagyis nem bántja az oviban senki, szeret menni, itthon is szeret lenni


de akkor mi lehet a gond???


2014. márc. 18. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alvásritmusát ne szúrd el. Szerintem nem baj, ha mellé kell feküdni, de legyen szigorúan tilos a beszélgetés. Ha kérdez, ne válaszolj, vagy csak nagyon röviden, és tedd hozzá, hogy nem beszélgetünk, alszunk.


Hogy mi lehet a gondja: talán próbáld meg szerepjátékokkal előhívni az óvodai, illetve az otthoni életet, hátha kiderítesz valamit. Mi pl Duplo állatokkal szoktuk ezt játszani annak idején, mikor a lányom bölis lett és olyan ügyesen tudott magának segíteni a feldolgozásban...

2014. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem szimplán csak arra vágyna, hogy többet lehessen veletek. Egész nap külön van, és hiába szeret ott lenni, akkor is szeretne több időt tölteni veletek. Nyilván azért nem akar aludni, mert akkor nem tud veletek érdemi időt tölteni. Szerintem ha az a vágya, hogy mellette légy elalvás előtt, akkor légy mellette. Esetleg olvass neki minden este egy plusz extra mesét. De lámpaoltás után nincs sussmuss, akkor már csend legyen, különben kimész tőle, és akkor alhat egyedül.
2014. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!