Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves kisfiam, nem válaszol...

A 3 éves kisfiam, nem válaszol a kérdéseimre olyan mintha nem érti. Mintha nem tudatosulna benne kérdés. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

most 3 éves a gyerekem és most már aggódom hogy nem érti hogy mit mondok neki. apavető dolgokat, hogy hozd ide, vidd oda... ezeket még úgy ahogy megérti, de ha elmondok neki valamit nem tudja visszamondani, néz rám és látszik rajta hogy nem érti amit mondok neki, teljesen másra válaszol. Beszéde is később indult be, majdnem 3 éves volt, amikor mondatokban kezdett el beszélni, de még ez is néha értelmetlennek tűnik.

hova lehet ezzel a problémával fordulni ? Mi lehet a gond ?


2014. febr. 16. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Neurológia, Dévény, fülészet, amiket ott javasolnak onnan továbbindulhatsz.
2014. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

se neurológia, se dévény(???)


gyerekpszichiáter foglalkozik ezzel.

3 éves, még talán a korai fejlesztőbe el tudod vinni, ott több körös egy ilyen vizsgálat, először pszichiáter, majd logopédus majd pszichológus vizsgálja meg, különböző játékos teszteket végeznek el a gyerekkel (nagyon élvezik)

2014. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben a fülészetre hallásvizsgálatra kellene vinni. Ha ott mindent rendben találnak, akkor neurológus, logopédus, pszichológus stb.

De a gyerekorvos nyilván tudni fogja merre induljatok, a beutalót is ő fogja adni, tehát mielőbb vidd el a gyerekorvoshoz és mond el a gondot.

2014. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lesz baja, ha elviszi egy Dévény módszerrel foglalkozó gyógytornászhoz??? Nem! Val.szín több és pontosabb infóval tud ő szolgálni, mint Te, én vagy 5 másik válaszoló. Egyébként is, persze megnézheti pszichológus, de mint írta a kérdező a kicsi nem sokat beszél. Lehet rajzoltatni is, de ha a feladatot is nehezen érti, akkor a rajzelemzés sem fog pontos diagnózist adni. Bár az egyébként sem egy az.
2014. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nyilván nem lesz baja egy dévény tornától, de a beszédnek semmi köze az izom stimulációhoz. nagyon jó a torna ha kötött vagy túl laza izomzatú egy gyerek, de ettől a tornától nem fog beszélni...

viszont egy pszichiáter-logopédus tud rajta segíteni.

én tudom, mi 2 évig jártunk és teljesen utolérte a kortársait, tudta neki segíteni...

2014. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedagógiai Szakszolgálathoz vidd!

Ott fel tudják mérni az értelmi képességét, beszédét stb...

Ha gond van a megfelelő helyre küldik tovább.

2014. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Az utolsónak van igaza. Forduljatok a lakhelyetek szerint illetékes pedagógiai szakszolgálathoz. 2013 szeptemberétől a korai fejlesztés is az ő hatáskörükbe tartozik. Itt először felvesznek veletek egy részletes anamnézist, lehet, hogy a házi gyermekorvostól is bekérnek egy szakvéleményt. Ezután nagyon alaposan kivizsgálják. Mozgás, beszéd, értelmi képesség, szociális fejlettség. Részt vesz benne pszichológus, gyógypedagógus, logopédus. Utána kiadnak egy részletes szakvéleményt, ami a javaslatokat is tartalmazza a fejlesztéshez. Ha 3 éves, akkor óvodaköteles lett. Ha a szakszolgálat ezt szükségesnek látja, olyan óvodát jelöl ki számára, ahol megfelelő szakemberrel biztosítva van a fejlesztése. Ha nem tudod, hogy ti hova tartoztok, az önkormányzatnál kérdezz rá!.
2014. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elso korben fuleszetre menjetek,mert lehet nem hall rendesen, ez akar visszamaradhatott egy megfazas utan. Aztan ha ezt kipipaltatok es minden rendben akkor gondolkozzatok mas iranyba.
2014. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondom, hisz hallás után tanulunk meg beszélni. Ha a fülészeti ok ki van zárva, akkor lehet tovább menni. Először az okot kell megkeresni, nem fejlesztéssel kezdeni..

A gyerekorvoshoz elmentél már kérdező?

2014. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!