Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 év körüli gyermeketek sokat...

5 év körüli gyermeketek sokat kérdez?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam állandóan kérdez!! Nagyon kíváncsi mindenre, amire tudok válaszolok is... De csak ő ilyen extra kíváncsi,vagy ebben a korban ez természetes??? Köszi,ha írtok!!

2014. ápr. 1. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden ilyen korú gyerekre jellemző ez.
2014. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5,5 éves a nagyfiam, de mióta beszélni megtanult, folyamatosan jár a szája! :) Igen, rengeteget kérdez, ami önmagában még nem is lenne baj, hisz így tanul. De mindent ötször megkérdez! Kicsit változtatva, megtekerve, de ugyanaz a lényeg, pl. Anya ma megyek oviba?-igen. Lesz ma ovi?-igen. Megyünk ma oviba?-... A legszebb, mikor elkezdi kérdezgetni, hogy miért hívják az ajtót ajtónak, miért kék az ég, szóval olyan dolgokat, amiket elég nehéz megválaszolni egy 5 évesnek. De sokszor nm is figyel, csak kérdez. A férjemmel kedvenc párbeszédünk, ami persze más témával, de sokszor előfordul: kisfiam: Anya, mi az ott? Én: Tehén. Kisfiam: Hol? Na, ettől hasalunk. :)
2014. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy mindenre értelmesen válaszoljatok, türelmesen, olyanra is ami elsőre zavarba hoz. Ha nem kap válaszokat, egy idő után nem is fog kérdezni és tudatlan marad.
2014. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez természetes ebben a korban.

Mondjuk nálunk most a "Mi a neve?"-a sláger:

Anya annak mi a neve?

Fa kisfiam.

De mi a neve a fának?

Akác fának hívják kisfiam.

Jó de mi a NEVE??? :) :)


Ennél jobban azt szeretem amikor megkérdez valamit, válaszolok rá és közli hogy az nem igaz.

Pár hónapja még ő maga mondta hogy a bagoly egeret eszik.

Erre most: Mit eszik a bagoly? Egeret kisfiam. Neem a bagoly nem szereti az egeret, magot eszik. Ilyenkor nem lehet meggyőzni.

2014. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Örüljetek, hogy csak tőletek kérdez. :)


Mikor én kicsi voltam, mindig a buszsofőrt, az ügyintézőket zaklattam, vagy a boltost.

Megjegyzem 20 évesen is mindig megismertek a sofőrök, és MINDIG megjegyezték, hogy én is megnőttem :D

2014. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!