Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van hogy néha, a ti stabilan...

Van hogy néha, a ti stabilan járni tudó gyerkőcötök, játékból mászik?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos.Már 5 hónapja stabilan,önállóan jár,sőt már szalad is.Csak úgy közlekedik.Viszont most már 3 napja,hogy néha mászik.Olyankor nagyban magyaráz valamit. :D

A tiétek is csinál vagy csinált ilyet?!


2014. ápr. 2. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Még a kétévesem is szokott játékból mászni, ne aggódj :)
2014. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze és ez nagyon jó,kell is!

A mászás egy elég összetett mozgásforma,minél többet mászik,annál jobb,hiszen komplexebb ingerek érik az agyát,ez később sokat segít majd a tanulásban!

2014. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam, mióta járni tud (lassan egy éve), inkább így közlekedik, de persze játék közben szokott mászni is. Most a legújabb, hogy a lépcsőn felfelé négykézláb szeretne jönni. Mondjuk ezt nem engedem.
2014. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek,akkor normális,nem aggódok. :)
2014. ápr. 2. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:

4 éves fiamra is rájön néha a mászhatnék, és nem két lábon megy fel a lépcsőn, hanem mászva. Sőt szoktunk mászva kergetőzni is a lakásban :)

Nincs ezzel gond!

2014. ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még 3 évesen is mászik sokszor. Különben, hogyan tolná végig a lakáson a kisautókat?! :)

Normális, ne aggódj! Ilyenkor már inkább a játék része a mászás, nem pedig a mozgásforma, amivel helyváltoztatásra képes.

2014. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4 évesem esténként róka/farkas/tigris/kutya..., így hát többet mászik itthon mint jár :D

de autó tologatás közben is mászik :)

2014. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is éppen azt szerettem volna írni, mint itt előttem egy páran:

az én ovis 3,5 évesem is örömmel mászkál, asztal alá, állatokat utánoz, bújkál, kúszik stb.


Nagyon jó és természetes dolog, hogy ezt teszi, örülj neki, sőt bátorítsd is, ez egyáltalán nem árt.

2014. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én azt olvastam a mászás azt jelenti, hogy nehéz még elszakadni a "gyerekkortól" vagy kisebb kortól, valahol önállóbbá válni

és ez teljesen természetes dolog


ahogy pl izgulunk az első iskolanap előtt, meg stb

2014. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ÓÓÓÓÓÓÓÓ az én 22 hónaposom az utcán csinálj néha........ :)

ne aggódj, a lényeg, hogy a mászás tuti nem maradt ki a mozgásfejlődéséből :)

2014. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!