Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba kötelező heti 5 napot...

Oviba kötelező heti 5 napot járni?

Figyelt kérdés

Nálunk a körzetes ovi nagyon gáz, és arra gondoltam hogy keresnék valami magánovit, de nem biztos hogy anyagilag bírnánk az egész havi díjat. Azt meg tehetjük, hogy mondjuk heti 3 napot mennek(ikrek)?

(itthon dolgozmon, úgyhogy simán megtudnám oldani azt 2-3 napot)


2014. jan. 31. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oviban a hiányzásra is már kérnek igazolást,akárcsak az iskolában. Így én szerintem nem,de lehet rosszul tudom
2014. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ovitól függ. A magánovit kell megkérdezni, amit kinézel. Nálunk egyébként a körzetes oviban (kiscsoportos a lányom) bármennyit kikérhetem, csak szólni kell előre. A barátnőm gyerekénél meg ha nem visz minden hiányzásra igazolást, akkor szó nélkül kitehetik az oviból.
2014. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyerekek? Ha még kicsik, nem iskola előtt állnak, akkor simán. Az én fiam is csak 3x fél nappal kezdte az ovit (magánovi szintén), most már 5x jár fél napra, a saját kérésére. Az oviban csak annyit kértek, hogy mondjuk meg, mely napokon megy, de akkor minden héten ugyanakkor legyen bent, a 3 napot ne váltogassuk össze-vissza.
2014. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zabmester ***** válasza:

Szerintem kötelező, főleg az utolsó évben, iskola előtt, de érdekes, mert a fiam ovijában sem igazán tartják ezt be (sima, körzetes ovi). Pont nem régen mondta az óvónéni, hogy péntekenként azért van kevés gyerek, mert sokukat nem viszik olyankor sosem, mert pl. aznap a nagyszülőknél vannak, vagy otthon (anyuka otthon van a kistesóval), és nem úgy, hogy egyszer-egyszer, hanem ez állandó program.

Meg mondjuk nálunk is volt olyan (igaz, ez a mi esetünkben nagyon ritka), hogy szóltam, hogy nem megy a gyerek, és ennyi volt, sem igazolást nem kértek, se semmit.

Bár múltkor megnéztem az erre vonatkozó törvényt, és az azt írja, hogy már az is igazolt hiányzásnak számít, ha a szülő jelzi, hogy nem megy a gyerek.

2014. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magánban lehet csak pár napra vinni.
2014. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kicsik még a gyerekek 3 évesek. Szeptemberben kezdenék az ovit. Ezért szeretném íratkozásig megtalálni a megoldást.

2014. febr. 1. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor simán. Ld 3. válasz.
2014. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!