Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak sem hallja 2 évese a...

Másnak sem hallja 2 évese a "nem szabad" és "gyere ide" szavakat?

Figyelt kérdés
ha szoptatom a kistesóját, a 2éves fiam ilyenkor tudatosan rosszaságokat csinál, és ha rászólok, nevetve rám néz és folytatja, az utcán, hiába mondom neki, hogy jöjjön oda, úgy tesz mint ha nem is hallaná.Lehetséges erről leszoktatani? nem vagyunk túl engedékeny szülők, vannak szabályok, 4 éves nővére sokkal kezelhetőbb volt, de a fiúval sokat harcolunk.
2014. ápr. 6. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is két éves de ezek neki is hiányoznak a szótárábol. Sőt még verekszik is mostmár. (Egy hónapja bölcsis.)
2014. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom ha mondom neki hogy pl. nem szabad tépkedni a tuját, akkor rávágja hogy DE szabad...

2 év 2 hónapos. Ilyenkor próbálom elmagyarázni a dolgokat.

Azt vettem észre, hogy ha nyugodt hangon beszélek hozzá sokkal jobb hatást érek el, mint akkor hogyha ideges vagyok és felemelem a hangom. Mondjuk ha felemelem a hangom akkor meg mérgesen rámszól hogy ne üvöltsél... :-)

Remélem majd lecseng ez a dackorszak.

2014. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 4 éves, de Neki is szelektív a hallása.
2014. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!