Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány êves korra cseng le...

Hány êves korra cseng le a dackorszak? Nalatok hogy volt, fiu vagy lány gyermeked van?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Változó,habitus/vérmérséklet kérdése szerintem.

Én 3,5 éves fiam még mindig tud hisztizni,de nem azért mert valamit akar és nem kapja meg,hanem pl valami nem jön össze neki,ezért ideges lesz,vagy pl még akarna maradni mamáéknál de nem lehet és kiborul.De ezek nem a "földhöz verem magam" hisztik,hanem inkább erős érzelem megnyilvánulások.A legtöbb esetben ez simán kezelhető,megmondom neki,hogy fejezze be,okos nagyfiú,meg tudjuk beszélni.Akkor abbahagyja,megbeszéljük.

A kisebb 1,5 éves,eléggé akaratos,nála még az van,hogy 1000x elmondom,hogy nem szabad,akkor kiakad,dühös,hisztizik,de mivel nem engedek neki feladja,ő is meg fogja tanulni,hogy hisztivel nem ér el semmit.


Van olyan gyerek is,aki soha nem hisztizik igazán erőteljesen és van olyan is,akinek még 4 évesen is elönti a düh az agyát.

Amúgy általában 4-5 éves korra lenyugszanak:)

biztató,mi??:D

2014. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 éves múlt a fiam, pár hónapja nyugalom van. pont írtam pár napja, hogy december környékén volt utoljára büntiben, mert mostanában figyelmeztetés is elég és nincs hiszti, dühroham meg csakazértis... :)
2014. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom, és most vagyunk nyakig benne, a bünti sarok is egy rémálom, amit leművel... én is várom a végét...
2014. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lányom 3,5 eves meg mindig tart a semmin kiborulas de akkor lassan csak vege lesz....
2014. ápr. 6. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig semmi nem volt. se egy hiszti, se egy dühroham, semmi. Most múlt 5,5 éves és most kezdenek előjönni nála ezek a hisztik és csapkodások. :(
2014. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves kora óta tart,2,5 hét múlva lesz 3 ,az elmúlt félévben felül múlta az elmúlt egy éves időszakot,egyre inkább hisztizik mindenen,tipikus egyke,kis zsarnok követelőzik,akaratos,mindent elvár,és képzeljétek hozzá,nem engedtem sosem a hisztinek vagy nem figyeltem rá vagy a szobájába küldtem,vagy kisebb dolgoknál pl mese nézésnél megbeszéltük egyet nézhet stb. hiába vagyunk következetesek valamiért nem használ,remélem elmúlik már lassan.Szerencsére sokszor meg tudom előzni már az elején tisztázzuk,hogy mi lesz mit lehet,mit nem pl boltban szépen jöjjön mellettem ne rohangáljon ne pakolja le a polcokat a kosárba,és ilyenkor szépen kér valamit pl egy túró rudit akkor megígérem azt is kap,vagy ha épp nem szeretnék venni akkor megbeszéljük most nem veszünk,és így meg tudom előzni a cirkuszt.Félévvel ezelőtt nem volt semmi hiszti a boltban,erre nem rég szokott rá.
2014. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és fiú
2014. ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én fiamnál 2 éves kora után kezdődődött egyik napról a másikra a hiszti és dackorszak és kb bő fél év alatt tehát olyan 3 éves korára normalizálódott!Most 4 éves de szuperül megtudok vele beszélni mindent,nállunk nem is kellett alkalmazni büntiszéket vagy büntisarkot!
2014. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam

négy éves kora előtt lecsengett,de most újra előjött

néha elviselhetetlen,amit művel

de majd elmúlik megint.csak legyen türelmem

2014. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!