Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos terror az oviban?...

Lányos terror az oviban? Csináljak vmit?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Ma sírva mesélte, hogy az oviban egy nagyobb lány büntibe tette őt, mert vmi bogárral játszottak, és a bogárnak a lányom sztem kizárt, hogy direkt, de letörte a szárnyát..ez nem egészen jött le, hogy mi volt pontosan.

Erre a nagylány megmérgesedett rá, és ott kellett állnia vmi padkán az udvaron végig, míg kintvoltak, és vele senki nem játszott. :-(( Ezt már zokogva mondta el...


Megvígasztaltam, de sírva aludt el, és annyit mondtam, hogy a bogarakra nagyon kell vigyázni, és a nagylányokat kikerülni, de senki nem teheti őt büntetésbe, csak az óvónéni, és máskor szóljon neki, ha ilyen van...

de ezzel meg nem arra tanítom, hogy "beköpős" legyen...


A másik felem meg berzenkedik, hisz a lányom még kicsi, ez a nagylány már 5 éves elmúlt, ez egy vegyes csoportú ovi.


Az óvónőnek biztos elmesélem ezt, de sztetek a lányomnak mit mondjak, ha még 1x szóba kerül ez, vagy esetleg megint lenne ilyen szitu?


köszi



2014. márc. 5. 21:44
 1/4 anonim válasza:
100%

Szerintem az a legjobb, ha a kicsinek elmagyarázod, hogy senki másnak nem kell szót fogadnia, csak a dadusnak és óvónőnek. A többi gyerek nem főnöke.


Borzalmasan nehéz helyzet, de nehogy már gyerekeknek kelljen rendet tenni egymás között. A basáskodás sem szebb dolog, mint a besúgás...


Beszélj az óvónővel, s ő biztos mond valami okosságot, megosztja az "ovis protokollt" veled.


A kicsinek - bármilyen hülyén hangzik- inkább bagatellizáld a dolgot, mert ha azt látja, hogy anya szerint nem kell ennyire a szívére venni, talán neki is jobb lesz.

2014. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont azt csinálnám én is, amit leírtál.

Az óvónőtől megkérdezném, hogy történehetett ez meg.

A kislányomnak meg elmondanám, hogy nem szabad bántani az állatokat (mondjuk bogaraknál ez kicsit visszás, mert ugye mi is irtjuk otthon a molyt meg a hangyát, agyoncsapjuk a szúnyogot stb...), de büntetést csak az óvó néni szabhat ki bárkire is, és máskor ha ilyesmi történik, azonnal szóljon az óvónőnek.

2014. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóltam az óvónőnek, hát nem tudom...:-/ természetesen ő azt mondja, hogy ilyenről tuti nem volt szó, hogy a lányom fél órát állt volna az udvaron, vagy sírt volna..., nem tudom, nem vagyok ott, de most annyira belém állt az ideg, hogy közel lakunk, és legközelebb ahányszor csak nem dolgozom, el fogok sétálni ha kintvannak, hogy lássam, hogy csak a lányom mimóza alkat, vagy tényleg a nagyok nyúzzák a kicsiket...


Amúgy reggel simán bement, szóval, lehet, hogy igazad van kedves első válaszoló a bagatelizálással, mert mikor mondta, már láthatta rajtam, hogy megdöbbenek, lehet rátett még 2 lapáttal az egész történetre...lehet ha nem úgy reagálok rá, akkor nem is lett volna sírás, meg semmi...


De azért utána fogok járni, mert nem akarom hogy elvegyék a kedvét, eddig semmi gond nem volt, mindig jókedvűen megyünk oviba, és nem szeretném ha ez megváltozna

2014. márc. 6. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól reagáltad le, én is így tettem volna. Az én lányom is 3,5 éves, és a napokban mondta, hogy az egyik kisfiú megharapta a fülét, mire ő sírt, az óvónénik rászóltak a kisfiúra. Aztán addig kerekedett a történet (megkérdeztem, hogy ő is harapott-e már meg valakit az oviban, a válasz igen volt), hogy már nem volt biztos, hogy ez nem egy oda-vissza dolog volt-e. Szóval mindenképpen higgadtan érdemes rákérdezni az óvónőknél, hogy mi történhetett, mert egyrészt ennyi idős gyereknél még nem annyira érteni, hogy mi történt pontosan, másrészt lehet, hogy nem úgy történt ahogy. De szerintem se keríts túl nagy feneket neki, ha könnyedén veszed, akkor a lányodnak is könnyebb lesz a következő ilyen helyzetekre reagálni. A legjobb, ha bármi baja van, megy az óvónőhöz.
2014. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!