Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos lányom még nem...

14 hónapos lányom még nem beszél meddig nem baj ez? Apa, anya és mama, baba ezekt mondja néha napján nagyon jol fejlett mozgás téren mert már 10 honaposan egyedül csattogott jobbra balra

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 éves koráig nem ebszél utána kell foglalkozni a dologgal. Bőven van még ideje.
2014. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell aggódni. Egyszerűen nincs mondanivalója. Miattam is aggódtak, 3 évesen kezdtem beszélni.

Mesélték anyuék, hogy már kérdezgették, hogy hallod amit mondunk? stb.. erre csak bólogattam, hogy persze. Nem álltam velük szóba, nem volt kedvem. :)

2014. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Aggodalomra semmi ok! Teljesen rendben van. Prof. Ranschburg Jenő pszichológus azt írja 3 éves korig a gyereknek jogában áll hallgatni, és ha később kezd el beszélni mint az átlag, az az értelmi képességén mit sem változtat. A babátok irtó pici még, az, hogy mar mondja, mama, papa, szép teljesítmény!:-)
2014. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Fiam májusban lesz 3, pár hónaja kezdett beszélni.
2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én ismerősöméket most küldték el logopédushoz, hogy a kislány betöltötte a 3 évet, mert ő sem beszélt szinte semmit. Általában ha egy gyerek később kezdi meg a beszédet, akkor valami másban meg előrébb van a társainál. Korai még aggódni.

Az én kicsim 2 évesen kezdte a bölcsit és akkor még pár szót mondott csak. Bekerült közösségbe és pár hónap alatt úgy megeredt a nyelve, pedig otthon is sokat foglalkoztunk vele, sokat meséltünk.

2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz! köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 7. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Szintén 14 hónapos kislányom nagyjából ezeket mondja : apa, mama, baba, anna , ne, dede, utánozza a kutyus-boci-kacsa hangokat... de ezeket is leginkább a majd 3 éves nővérének, ha ő mondja, neki mindent elismétel :)
2014. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15 honapos a lanyom. Ennyiket mond, mint a te lanyod ;) Kicsivel tobbet..talan annyival, amennyivel idosebb is ;) En nem aggodok, szerintem is kicsi meg. Mostanaban szinte minden nap valami uj szoval orvendeztet meg. Lassan beindul ez ;)
2014. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klopusz ***** válasza:

Semmi gond a lányoddal, nyugalom. Nagyon jól írták az előttem szólók, hároméves kor előtt úgysem foglalkozik vele szakember.

Ismerettségi körömben azt tapasztaltam, hogy az a kisgyerek, akinek a mozgásfejlődése gyorsabb az átlagnál, az valamivel később kezd el beszélni. Mintha az összes energiája a mozgásra menne el.


Emellett egy régi vicc jutott az eszembe: "Az ember két évig azt szeretné, hogy járjon és beszéljen a gyereke, aztán 18 évig, hogy fogja be a száját és üljön már le végre."

2014. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!