Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg, étvágytalan gyereknek...

Beteg, étvágytalan gyereknek megengeditek, hogy azt egyen amit kíván?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanazok az étkezési szabályok érvényesek mint máskor? Ha mondjuk napok óta alig eszik, leveseket, zöldségeket nem kívánja, de az édes ételeket igen pl. tejbegríz, mákos tészta stb.
2014. ápr. 8. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ilyenkor azt csinálok neki, amit megeszik. Édességgel nem tömöm kaja helyett, de más főtt étel simán lehet.
2014. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

mákos tészta édesség lenne? :O

ha beteg akkor azt főzöm amit kíván. édességet nem eszik se betegen se egészségesen mert nem szereti. mákostészta, bejbegríz egyébként is gyakran vacsora, szerintem ezek teljesen normális ételek kisgyerekeknek

2014. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. jajj, nagyon félreolvastam, édes ételt írtál, nem édességet, ne haragudj :)
2014. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azért lehetsz kicsit engedékenyebb. Szegénynek elég a baja. Fontos zöldség is meg a vitamin, gyümölcs, abból nem engedek, de azért kicsivel több nasi belefér :-)
2014. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha nem gyomorrontás vagy hányos fosós betegsége van akkor persze egye azt amit kiván. Diétázni csak emésztörendszert érintö betegségnél kell.
2014. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor engedékenyebb vagyok, de azért hiába szeretne mondjuk krémes, tejszínes vagy hasonló ételeket enni, igyekszem ezt elkerülni és inkább valami kímélőbb felé terelgetni.


De ha nem szeretne főzeléket enni pl., de helyette szívesen enne egy tejbegrízt vagy a leves helyett valami 100%-os rostos gyümölcslevet vagy én préselek valamit, akkor ezzel semmi gond nincs. Vagy pl. ha krumplipürét nem akar enni, de szívese enne sült krumplit, akkor megcsinálom, de sütőben, olaj nélkül (ahogy egyébként is szoktam).


A lényeg, hogy legyen valami a gyomrában, ami lehetőség szerint nem túl zsíros, nem túl fűszeres, nem terheli meg a beteg, gyógyulófélben lévő szervezetét- és legyen meg mellette a sok-sok folyadék.


Az innivalóban is engedékenyebb vagyok ilyenkor, mi általában vizet iszunk, de ha ilyenkor jobban esik a gyümölcslé vagy a szörp vagy a gyümölcstea, akkor szívesen megcsinálom.


(közben meg adom a sok vitamint is és reménykedem abban, hogy eltelik 1-2 nap és a vasszöget is megeszi)

2014. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az en fiam is alig akar enni.en most azt adom neki amit megkivan.csokikat edessegeket nem.de makos tesztat nyugodtan ehet.attol hogy edes meg laktato.de a leves azert jo lenne
2014. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fiam náthás, köhögős beteg, tegnap reggelire evett egy Dörmi szeletet, ebédre húsleves üres levét, délután mákosgubából pár falatot, vacsorára tejbegrízt. Gyümölcsöt nem volt hajlandó enni, így estére már kicsit sokalltam az édes ételeket. Ma már jobb étvágya van, gombapörköltet rendelt ebédre. A gyomrának egyébként nincs baja, csak szerintem az antibiotikum elveszi az étvágyát.
2014. ápr. 8. 11:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, engedem, hogy édes ételeket egyen, ha azt megeszi.
2014. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen! A fiamnak most hörgőgyulladása van, lassan 3 napja alig eszik valamit. Ma főztem neki gulyáslevest, mert az a kedvence. Evett egy pár falatot, de semmi mást nem akart. A végén már megkínáltam csokival, mert úgy voltam vele,hogy főleg az antibiotikum miatt legyen valami a gyomrában. Ha csoki,hát csoki. De annak is csak a felét ette meg.

Ilyenkor azt adok neki, amit kíván. Azért azt észreveszem,hogy mikor megy át rafkósságba a dolog! :)

2014. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!