Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nagyon unalmas számodra...

Ha nagyon unalmas számodra vagy teljesen érdektelen a téma, amiről rendszeresen! (tehát nem alkalmanként) beszél a gyereked, meddig hallgatod?

Figyelt kérdés

Vagy megmondod, hogy ezt ne neked mesélje?


Pl. mostanában a beszélgetés (azaz a monológ) szinte csak egy focistára korlátozódik. Vagy a csúcsszuper autócsodákra - nemcsak hozzászólni nem tudok, de a legkevésbé sem érdekel, kínlódás számomra hallgatni is, és úgy érzem, hogy elég is.


2014. ápr. 8. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a téma érdekel, hanem a gyerekem, a gondolatai, ízlése, stílusa, stb. Ezért ha nem is érdekel a téma, meghallgatom, akármit is akar mondani. Mert most még _akar_ nekem mondani valamit. A baj akkor kezdődik, amikor már nem akar elmondani valamit, ami érdekli, mert "anyát úgy sem érdekli" (és kiderül, hogy az már viszont fontos lenne, mert komolyabb dolog, mint a focistakártyák, vagy a kedvenc kapusának eredményei), de akkor már nem osztja meg velem, mert megtanulta, hogy nem hallgatom meg. Ezért akármennyi ideig is tart, leülök és végighallgatom. Talán áldozat, de ezt meghozom a későbbi jó kapcsolatunk érdekében. Hogy érezze, hogy velem bármit, tényleg bármit meg lehet beszélni. Még akkor is, ha profi statisztikai szakember leszek a végére, hogy ki-melyik évben-mennyi gól engedett be, stb. De bizalommal fordul majd felém, mert én figyelek, ha beszél. Neked is ezt javaslom. Gondolkodj el rajta, hogy a halálos ágyadon (dramatikus, de ez a lényeg), mi az érték? Az az idő, amit a net előtt töltünk, vagy olvasunk, vagy nézelődünk, vagy ilyesmi, vagy az, amit a gyerekeink maximális figyelme mellett töltöttünk el, jó hangulatban? Szerintem lazíts, és ismerd meg a gyereked! Ez a legfontosabb dolog az életben! Bármennyi időt megér! N30
2014. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

SOHA (!!!!) nem mondok neki olyat, hogy álljon le egy témával.

Példa:

2 éves a lányunk.

Kb. 2 hónapja játszuk azt, hogy elmegy a nénihez a boltba, ahol elfogyott a sonka, és csak holnap hoznak, megkérdezi, hogy helyette mit hozzon, mondom, hogy tojást, elmegy, az sincs, és így ezt kb. ezer másik élelmiszerrel, órákon át akár. Ő jön-megy a játék bevásárlókocsijával, és ÉLVEZI, de iszonyúan.


Egy hete pl. napokig hallgattam, hogy Samu a bölcsiben beteg lett, köhögött, és elment a doktor bácsihoz, aki olyan mint apa, és apa is meggyógyítja a néniket ha dolgozik. Nem viccelek: 5-6 napig csak erről beszélt.


Nem mondom, hogy halálosan izgi a téma, de ő a gyerekem, és ha én nem hallgatom végig bármennyiszer, bármiről, akkor ki?!

2014. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen megértem, amit mondasz, pont emiatt van a dilemmám, mert nagyon szívesen beszélgetek vele, ugyanúgy szívesen játszom, soha nem ültettem le a tévé elé sem, hogy legyen egy kis nyugtom, viszem játszóra, mindenféle programra, amikor időnk engedi, együtt veszünk részt benne, és szeretem is, nem érzem soknak. De ezekhez a beszédtémákhoz annyira nem konyítok, hümmögésen kívül semmi hozzászólnivalóm nincs, és olyan tök kukán érzem magam, és olyan, mintha elvenné ezért az időt a rendes közös beszélgetésektől.
2014. ápr. 8. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan megmondom ha 200milliószor kérdez rá valami teljesen lényegtelen dologra amire ráadásul tudja a választ és igyekszem elterelni a figyelmét,de még csak 3 az autókat szeretem engem az nem zavar
2014. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

két éves a lányunk vele ilyen még nem fordul elő


de a férjemmel már igen :D


erre azt találtuk ki hogy mondom neki "kérdezd meg"

erre ő megkérdezi: érdekel?

mondom NEM, és békésen keresünk másik témát amin jókat beszélgetünk

2014. ápr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, ez nagyon jó :)


Köszi mindenkinek.

2014. ápr. 17. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:

először megfigyelném, hogy egyáltalán itt van e köztünk


(egy kisgyerekről a tanár szólt a szülőnek, hogy a gyerek még mindig mese világban él, és ez nem jó, nem lehet belőle kihozni, mindig arról beszél, az motiválja)


szóval ha a normálison belül van, akkor is érdekes, hogy ha csak egy -két fő témája van


én is próbálgatnám terelgetni más felé is

2014. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 8 eves,vele szinte elso perctol nagyon jo a kapcsolatunk.Olyan nekem mint egy "kis baratnom" :) Mindent elmesel nekem,es en mindenben el is mondom a velemenyem.De amikor neha jon a semmi ertelme temaival,akkor azert megmondom neki hogy ne haragudj de ez most nem erdekel.Mert egy jo kapcsolat kialakitasahoz nagyon fontos az oszinteseg,mint ahogy en is barki mastol elvarnam hogy ne csak bologasson de kozbe azt se hallja mit mondok hanem a velemenyet nyilvanitsa ki! Ami fontos egy anya-gyerek kapcsolatban az az hogy ha o neked elmesel mindent probald ot megerteni tanacsot adni de SOHA ne itelkezz felette.Nallunk nagyon mukodik ez mar egesz kicsi kora ota:)
2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!