Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyám szerint gonosz vagyok a...

Anyám szerint gonosz vagyok a gyerekkel, őt meg mindig kioktatom. Tényleg bunkó vagyok? (édesség és játék téma)

Figyelt kérdés

Sokszor jön hozzánk, mert van egy csecsemőnk, a nagy 5 éves, vele kapcsolatos a téma. Minden alkalommal hozza a tejszeletet, Kinder pingui-t, stb. Gyümölcsöt még véletlenül sem. Minden ócska játékot megvesznek neki, mert a leánynak tetszik. (és nem azzal van a bajom, hogy olcsó, hanem azzal, hogy egy rakás szar, haszontalan, az első 5 perben tönkremegy, 1 óra múlva már nem érdekli a gyereket).

És hiába pofázom évek óta, egyszerűen nem érdekli. Megsértődik néhány napra, aztán jön megint, és csinálja ugyanazt.

Tényleg bunkó vagyok, mert rászólok a gyerekre, hogy ebéd után alvás előtt ne egyen meg 2 tejszeletet? Mert azt merem mondani, hogy azt a felesleges ócskaságot nem vagyok hajlandó hazahozni, maradjon csak a mamáéknál?

Egyébként mindkét mama ilyen, csak anyós többnyire ért a szóból, és nem sűrűn csinálja.


2013. febr. 6. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

igazad mert a te gyereked és úgy neveld ahogy akarod :)

amúgy mi a baj azzal ha ebéd után megeszik egy tejszeletet? én még adok is az enyémnek mert kell a tejtermék is.

mondjuk nálunk azért más mert oviban van, ott kap főzeléket, gyümölcsöt, péksütit, stb. így itthon én mindig meglepem valami kis nasival, pl. tejszelettel vagy ropival.

bár ahogy te csinálod normálisabbnak gondolom, de nem bírom ki, hogy valami kis finomságot ne kapjon a fiam :)

2013. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hat igen a nagymamak nagyon nagy resze ilyen :-) De a te gyereked, ha mindjart ebedeltek akkor jogod van raszolni, nyugodtan mond meg a kislanyodnak, hogy tegye el vagy majd anya/ apa elteszi es ebed utan megeheti. A nagymamakna semmi kozuk hozza h h neveled a gyereked...
2013. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A csoki kérdést még megértem de a játékkal nem értek egyet. Ha az tetszik a lányodnak és a mama is szívesen megveszi akkor hadd vegye. Biztos zavaró hogy sok gönc van a lakásba de tedd egy nagy ládába és nem lesz útba. Ha meg majd kinövi tovább adjátok vagy kidobjátok. Én nem mondanák ilyet anyunak és anyósnak sem amit az utolsó előtt sorban írtál, és örülök mindennek amit a lányom tőlük kap.
2013. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
valószínűleg azért sértődik meg rád-joggal, mert a stílusod nem a legkedvesebb. Oké, hogy hoznak idegesítő dolgokat is, de el kell fogadni, kedvesnek kell lenni, meg kell őket is érteni. Ha aztán meg kidobod, ki látja? A tejszelettől meg nem lesz baja. Próbáld szépen megbeszélni ,hogy mit ne hozzon, de ne ocsmány stílusban!
2013. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg örülök az ocska jatekoknak,hacsak orakra lefoglalja a gyerek magàt nekem az is jo.Aztan viszem le garàzsba ha nem kell a gyereknek.Tejszeletet sajat magam megveszem és adom.Inkabb ebèd utan mint kora reggel.Annyi kell a gyereknek szerintem.De te gyereked szoval te momdod meg hol a hatàr.
2013. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A stílusom nagyon is normális. Tisztelem anyám, nem beszélek vele csúnyán.

Nem az a gond, hogy tejszeletet eszik, mi is veszünk, túró rudit is, csokit is kap.

De ebéd után két édesség... Azt sokallom.

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 6. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azzal a véleménnyel tudok azonosulni, hogy az édességgel kapcsolatban igazad van, azonban a játékban nincs. Én sem tiltanám, főleg nem sérteném meg a mamát azzal, hogy ócska vackot nem viszek haza, nem kell. Nyilván szeretettel veszi az unokájának, a mamák is úgy örülnek egy-egy ajándékozásnak, mint a gyerekek, nem venném el ezt az örömét. Az édességben én úgy neveltem meg anyumékat, hogy ha hoz valamit, akkor előtte megkérdezi tőlem, hogy adhatja-e ha nem a válaszom, akkor titokban odaadja nekem, én elrakom és amikor jónak látom, odaadom én. Anyósomat nem kellett "megnevelni" mert ő mindig megkérdezi, hogy mit adhat, mit ehet a gyerek. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az "ócska vacak" kifejezést itt használom, mert így gondolom, egyébként csak annyit mondok, hogy maradjon a mamánál, hogy itt több játékod legyen, otthon úgyis nagyon sok van.

Szóval anyám szerint haza kell hozni mindent, egyébként meg jajgat, hogy minek ennyi játék, nem fér el stb. :)

2013. febr. 6. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeimmel meg nem foglalkoznak a kedves nagymamák, se tejszelet, se játék, se látogatás. Szülinapra képeslap!!! (egy városban lakunk)Ők élik világukat, de azért az unokák fotóit mutogatják, mert ők a szupernagyik... :(

Ez a másik véglet, cserélhetnénk néhány hónapra: te fellélegeznél, mi meg feltöltődnénk... :D

2013. febr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!