Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen édességet vegyek...

Milyen édességet vegyek húsvétra, tej és tojás allergiás 5 éves kislánynak?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy akinek tej és tojás érzékeny a gyereke milyen édességeket tud adni neki, mondjuk most húsvétra?Meg úgy általában?
2014. ápr. 10. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Sosem csináltam még ilyet, de ezen az oldalon sok ilyen recept van: [link]
2014. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gumicukor? gyümölcs?
2014. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Különlegesebb müzliszelet. Grillàzs.
2014. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Málnás étcsokit :) Nagyon finom.
2014. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sosem kap édességet? Vagy csak most derült li? Vannak ételallergiás boltok amik tele vannak ilyen termêkekkel. Vannak cukrászdák is ahol ilyen tortákat sütnek direkt.
2014. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is tej- és tojásallergiás, étcsokoládét sem ehet.

Mégis, nagyon sokféle édesség van, amit ehet.

A PEZ cukrot, a Haribo gumicukrokból nagyon sokat. Kedvence a Haribo habmaci. A zselés cukrokból is ehet többfélét.

Most húsvétra a COOP-ban vettem neki zselétojást, de a Lidl-ben is van olyan tojáscukor, amit ehet.

Van valami, Skittle? talán, gyümölcsös cukorka, azt is ehetik.

Karácsonykor is találtam többfélét, amit ehetett. Az én tapasztalatom szerint kisebb boltokban hamarabb ráakad az ember valami csemegére, mint a multikban, ráadásul néha negyed annyiért.

Úgy általában pedig sütök neki. Tulajdonképpen mindenfélét meg tudok sütni tojás nélkül (akár a Krátersütit is, amibe 5 tojás kell elvileg), kókusztejjel(sűrítményből hígítva) vagy rizstejszínnel, vízzel. A fiam kedvence a lekvárral, pudinggal összeragasztott linzer (dr. Oetker és Belbake pudingok közül is ehetnek többfélét), jöhet az almásbéles minden mennyiségben. Tegnap találtam egy Bögrés Raffaello nevű receptet a NET-en, mivel a férjem is szereti a kókuszosokat, átalakítottam tej- és tojásmentessé (1 tojás = 1 tk. olaj+pici citromlé+pici szódabikarbóna)és megsütöttem. Fincsi lett, kavart tészta jellege van.

Amit még én tapasztaltam a sütés terén, hogy tejföl, joghurt, kefír helyett tökéletes a rizstejszín, de sokszor tej pótlására is jobb egy kis vízzel keverve, mint a növényi tejek. Tovább puha marad a süti, és könnyebben lehet nyújtani.

2014. ápr. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy vannak szójajoghurtok, tejszínek, de mi amennyire lehetséges kerüljük a kimondotta szójából készült termékeket, könnyen kialakulhat ugyanis arra is az allergia. Úgyhogy ezekről nincsen tapasztalatom.
2014. ápr. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!