Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 éves lesz jövő...

Kislányom 2 éves lesz jövő hónapban. Hogyan élitek túl a dackorszakot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy ez most a dackorszak vagy már most ennyire neveletlen. Mindenért könyörögni kell, gyere enni, kezet mosni, öltözni. Általában közli, hogy nem és nevet. Úgy kell odavonszolnom, felvennem és vinnem. Ilyenkor már hisztizik, sokszor rugdos is közben. Szeretném a cipelését minimálisra csökkenteni, mert 28 hetes terhes vagyok. Gyakorlatilag szinte bármit kérek nem csinálja meg. Legtöbbször nem pakol el hiába kérem. Az utcán könyörögni kell állandóan, hogy gyere már! És akkor jön, hogy ne-e-e-m és nevet. Már teljesen kikészültem, volt már, hogy rávertem a popsijára is és kiabálni is szoktam. Nagyon utálom magam ezért. Azt érzem, hogy gyakorlatilag az egész napunk egy harc! Ez a dackorszak vagy ennyire szarul nevelem és nem tudom fegyelmezni? Hogyan fegyelmezzem? Büntetni nem nagyon tudom mivel, meg akkor gyakorlatilag egész nap büntetésben lehetne. A játékait, ha nem rakja el, akkor megy szemeteszsákba. Eddig elég volt elővenni a zsákot, a múltkor már ki is "dobtam" játékot. Azt mondtam neki, hogy megbeszéltem a kukásbácsival, ha jó lesz visszakapja. (Semmi esetre sem fogom igaziból kidobni a játékát, mert nem azért vettük, elég, ha ő azt hiszi, hogy megteszem.) Tegnap nem volt hajlandó jönni öltözni, hogy lemenjünk a játszótérre, úgyhogy nem mentünk le, de nem nagyon rázta meg. Utcán egyszer nagyon nem arra akart menni, amerre kellett volna, így felkaptam és közöltem, hogy akkor hazamegyünk. Erre jött szépen, de ezt nem tehetem rendszeresen, hiszen közértbe, orvoshoz muszáj menni. A legtöbbször nem is ez a baj, hanem, hogy egyszerűen nem jön és kész. Ha fogom a kezét, hogy jöjjön, akkor gyakorlatilag a földön huzatja magát és üvölt. Biztos fáj a kis keze is ilyenkor. Rászólók, hogy nem csináljon valamit, kb az sem érdekli. Egyedül, ha azt mondom, hogy álljon meg, mert mondjuk át kell menni egy úton vagy ilyesmi, erre hallgat kb 95%-ban. Amúgy nagyon okos, rengeteget beszél, tehát nem hiszem, hogy nem érti, amit mondok. Bocsi, ha hosszú lett és légy szíves segítsetek, mert már reggel kb. olyan érzéssel kelek, mint, aki háborúba megy!
2014. ápr. 13. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár még csak 1 éves múlt a kisfiam, de ilyennek írták le nekem ismerőseim a nagyobbacska gyerekeik dackorszakát. Erre mindig azt mondják, hogy túl kell élni, nem szabad felülni a hisztiknek, egyszer csak elmúlik. Terhesen valóban nagyon nehéz lehet, tényleg csak akkor emeld, ha nagyon muszáj! Kitartást és jó egészséget!
2014. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak próbálgatja a határait. Az én lányom pont ilyen, és néha, ha fáradt vagyok és sietnék, más dolgom van, akkor nehezen élem meg. De szerintem ezek mind természetes dolgok, csak meg kell tanulni kezelni. Amiket szituációkat leírtál, mind előfordul velünk is.

Egyébként azért nevet, amikor kérsz valamit, mert ez neki egy játszma. Ilyenkor tudatosítani kell benne, hogy ez most nem a játék ideje, most jönni kell öltözni, enni, stb. Máskor lehet incselkedni, huncutkodni, most nem, de ezt el is kell neki mondani minden alkalommal, hogy értse, most anya most miért mérges, amikor máskor játszik velem. Nálunk az egyetlen bevált fenyegetés az, hogy nem olvasok mesét, mert az nagyon imádja. És bizony párszor be is kellett váltani, de aztán megtanulta, hogy anya nem viccel, szót kell fogadni.

A másik, hogy feladatot adok neki, ha megmakacsolja magát. Tehát ha nem jön, akkor mondom neki, hogy versenyezzünk, ki ér oda előbb. vagy mutatok valamit, egy épületet mondjuk, vagy egy virágzó fát, vagy bármit, ami érdekes lehet, hogy arra megyünk, és mesélek róla, felkeltem az érdeklődését, ezzel együtt el is vonom figyelmét az engedetlenségéről.


Úgyhogy szerintem trükkösen kell velük bánni, elterelni a figyelmét, valamint következetesen a szabályokat felállítani, tudatosítva, hogy mikor lehet játszani és mikor kell azt tenni, amit anya mond, már azonnal.

Az én lányom most töltötte be a 2-t, úgyhogy átérzem :)

2014. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szóval ez biztos, hogy csak a dackorszak miatt van és nem azért, mert ő "rossz" gyerek. Sokszor ahogy elnézem a játszón, a vele egykorúak közül is ő a legszófogadatlanabb, legelevenebb kis rosszcsont! Az is idegesít, hogy a szűkebb család 2 gyermektelentől már megkaptam, hogy nem nevelem elégg,é nem szólók rá eleget és ez nem dackorszak, hanem, hogy rosszul nevelem. Már magam is kezdek ebben elbizonytalanodni.
2014. ápr. 13. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jövő hónapban lesz 3 éves a lányom és ugyanez.Okos,értelmes kislány,de ettől a dactól a frász kerülget.Magyarázhatok,kérhetek,csak azért se,mert nehogy már azt tegye amit én kérek.Pont tegnap borultam ki emiatt,hogy az ember a lelkét kiteszi,és ezt kapja.Tudom gyerekes...ismerősök szerint kb. 4 éves korig tart,szóval már csak 1 évet kell kibírni jó esetben...
2014. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Általában egy-egy nagyobb hisztibe torkolló, kiabálós (részemről) nagyjelenet után bocsánatot kér. Én is bocsánatot kérek, hogy kiabáltam és elmondom, hogy mennyire bánt, hogy így viselkedik és az is, hogy kiabáltam. Ez így jó?
2014. ápr. 13. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia,igen ez dackorszak...

hát nehéz,embert próbáló.Az hogy 100x kell neki szólni nálunk is megvan,pedig én elég rövid pórázon engedtem,mikor az egészet elkezdte.Ha az utcán nem akart jönni,megfogtam a kezét,kb 2-3x vonszoltatta magát,ahogy a tied,1x kapott is érte a fenekére(mikor hazaértünk mert végig ordított) azóta tud jönni,most 3,5 éves.És még mindig dacos,nem nőtte ki,csak megtanulta!Én 2 éves kora körül soha nem engedtem,hogy kóricáljon az utcán,úgy sétálunk,hogy fogja a kezem és kész,a játszón lehet futkosni.Megtanulta, ebből most sincs gond.

Amiket leírtál szerintem mindenkinél jelentkezik,én ott látom a problémát,hogy azt írod, hogy nemet mond neked és nevet...ez nagyon nem jó,mert nincs a szavadnak súlya!

Lehet nagyon drasztikusnak fog tünni amit írok,de én ebben az esetben is csaptam a popsijára!Megmondtam neki,hogy de igen,ne feleseljen!Ekkor látta,hogy komolyan gondolom,ha most visszaszól nekem,hogy "nem" akkor elég rákérdeznem,hogy "tessék??" és máris tudja hol a helye.

persze nem kell a fenekére ütnöd,de büntetés legyen és szigorú,következetes!Ültesd le egy "bünti székre/sarokba" eleinte el fog rohangálni és nevetgél majd,aztán mikor tizedjére is visszaviszed majd elkezd hisztizni és nem tetszik neki a dolog,de ne add fel,míg meg nem nyugszik és nyugodtan meg tudjátok beszélni,addig csináld ezt!Akkor rájön,hogy tényleg van büntetés és később ehhez tartja majd magát.

Én olyanokkal soha nem fenyegettem,hogy hazamegyünk,kidobom,mert tudtam,hogy úgyse teszem meg...

Szóval szerintem most szigoríts be,és lesz néhány kemény napod,heted, de meghálálja magát a dolog,és sokkal könnyebb lesz a kicsivel!

Mondom,nálunk is vannak még hisztik,de pl alap dolgokkal nincs gond,lehet vele sétálni,vásárolni,elmenni akárhova,szót fogad,tudja hol a határ.

2014. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es én már van, hogy mindennap sírok emiatt. Volt, hogy az utcán sírtam és könyörögtem, hogy gyere már! Borzasztó volt! Nyilván nálam a terhesség is közrejátszik, meg amúgy is feszült vagyok, mert anyagi gondjaink vannak és a férjemmel is sokat veszekszünk emiatt. Ráadásul a férjem szinte sosincs itthon (vagy dolgozik vagy dolga van vagy alszik, mert sokat dolgozott) és nagyon egyedül érzem magam.
2014. ápr. 13. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Az utcán nem lenne jobb babakocsiban vinni? Nekem 20 hónapos a kisebbik fiam, ha célzottan megyünk valahova és nem csak "csavargunk", beültetem az esernyőre csukható kocsijába, és oda viszem, ahova kell. Ha nem tetszik neki, néha hisztizik, de legalább nem kell a földön vonszolnom vagy cipelnem. Terhesen meg tényleg nem mondegy...

Ez amúgy tipikus dackorszak, a nagyobbik fiamét szerecsére túléltük :) Ő már 4 éves lesz, most következik a kisöccse :D Nálunk is volt nagyon sok küzdelem, veszekedés, és most kezdődik újra... De most már hálistennek több a tapasztalatunk, és látom azt is, hogy egyszer vége lesz a sok dacnak, és ez sok erőt ad.

2014. ápr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jobb a babakocsi, csak próbálom magam és őt is leszoktatni róla, mert ugye a kistesóé lesz. Nyilván kell majd néha, hogy őt tegyem bele, a kicsi addig kenguruban lesz (egyelőre most így gondolom), de próbálom minimalizálni. Ha időre megyünk vagy messzebbre busszal, akkor ha egyedül vagyok, akkor babakocsi.
2014. ápr. 15. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!