Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy baj, ha kisgyermekem...

Nagy baj, ha kisgyermekem este tévé nézés közben alszik csak el?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó sötétben elaludni,csak mese nézés közben. Majdnem két éves... Köszönöm.

2014. ápr. 15. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Igen.

Nem lesz egy nyugodt éjszakája sem. Nem tudja kipihenni magát.

Nem akarok okoskodni, nem vagyok orvos.

Saját tapasztalatból írom.

Nem tudom, ismered-e Vekerdy és Ranschburg könyveit. Sokat foglalkoznak a tévével.

2014. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Hol a tévé? A szobájában? Vagy Veletek alszik és a hálóban van?

2014. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A kisfiam 4 és fél éves, ő most kapott erre rá, egy ideig hagytam, de most leszoktatom. Nem jó szokás, és örökre megmaradhat. Igaz, vele már meg lehet beszélni. Kislámpa, sólámpa, bármi kis éjjeli fény jó megoldás lehet.
2014. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajna a saját példámból tudom mondani, hogy gáz.

Minden kicsi nesz zavar, ha csöndben kéne elaludnom, simán felébredek éjszaka pl. a kutyaugatásra is (na meg arra is, ha kikapcsolt a tévé).


Szerintem inkább egy cuki éjjeli fénye legyen és mesére (olvasottra :)) aludjon el, ha meg tudjátok oldani!

2014. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos a hálóban van velünk a tévé és még egy szobában van velünk a kicsi. Nem volt ez mindig így, de most rákattant napközben a Sam tűzoltóra. Néha kicsit nézheti,de most este ha lerakom kiabál,hogy nínó nínó!! És amíg be nem kapcsolom, nem nyugszik el. Ha bekapcsolom lefekszik és nyugisan nézi, aztán gyorsan elalszik, nem órákig megy..

Bajban vagyok,hogy mi legyen:-((

2014. ápr. 15. 19:04
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

1. vagyok

Vagy a gyerek, vagy a tv menjen ki a szobából. (szarul hangzik, de muszáj lesz)

Saját példa:

1. gyerek: velünk aludt a hálószobában, ahol a tv is volt. Eredmény: borzasztó rossz alvó volt, az sem volt jó, ha mellettünk volt a kiságy, köztünk aludt 3,5 éves koráig.

Ekkor kiraktuk a tv-t a nappaliba, és mivel jött a tesó, kapott egy új ágyat, mind a hárman beköltöztünk a gyerekszobába. Megjött a tesó, aki a hasfájósság elmúltával végigaludta az éjszakát. Mondhatjuk, hogy a tv-vel alig találkozott.

Mióta a nagy sem tv-zhet (napközben sem, csak hétvégén normális nagyfilmeket: Hófehérke, Vuk, az értelmesebb Barbie-k, Narnia, stb.), azóta ő is jó alvó. Minimax és egyéb színvonalas csatornákat nem nézhetnek.

2014. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy Sam a tűzoltós könyvet. Napközben legyen egy kitűzött idő, amikor nézheti a tévében (nálunk vacsora és fürdés között van ilyen), este pedig nézegessétek együtt a könyvet, olvass neki mesét.
2014. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, már visszaköltöztünk a hálónkba, csak úgy voltunk vele, hogy amíg a nagy megszokja, hogy át kellett költöznie a másik szobába + ott a tesó, jobb lesz, ha mi is a gyerekszobában alszunk és őket nem abajgatjuk a szétköltözésnél. Bejött.
2014. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Maradhat a tv, de este fürdés, vacsi, tv kikapcs és te olvass neki mesét! Addig míg el nem alszik! Illetve napközben se menjen egész nap a tv, ne szóljon a háttérben egész nap. Ha van valami mese nézze, de játék közben kapcsoljátok ki. Nálunk az utóbbi pár hétben elmaradt az esti mese, helyette laptopon nézhet egy részt a kedvenc meséjéből, de nem jó így rájöttem. Úgyhogy ma már vezettem is vissza az olvasást este.
2014. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem miért baj az ha úgy alszik el hogy közben szól a tv és nem a sötétben félve. A kicsik nem szeretik a sötétet nincs ebben semmi. A lényeg hogy aludjon és ne félve szenderüljön álomba.
2014. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!