Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én hagyom szabadjára az egy...

Én hagyom szabadjára az egy évesemet, vagy mások féltik túl?

Figyelt kérdés
Már ott megszólnak,h. mitől ilyen barna a gyerek. Nos,kint vagyunk egész nap,szinte csak enni,aludni megyünk be,de inkább csak aludni. Tele van szerencsétlen kék zöld foltokkal, csikarásokkal, horzsolásokkal,de hát ugye csak nem rég jár,esik-kel örökké, vidéken lakunk, így bebarangolja az egész porát, rózsabokrot,csalánerdőt,mindent. amikor nem látom a kutyával smárol,homokot,kavicsot eszik suttyomban,szóval sorolhatnám, el tudjátok képzelni,estére merő retek. Ezzel szemben mostanában több ismerős anyuka is jött hozzánk,akinek még csak kutyát sem látott a gyereke,nem ül csupasz földön, örökké ölben tartják, ha a cumija leesik,vissza sem adják már, mert hogy amúgy is örökké beteg. Teljesen rosszul voltak,h. szabadon ül a homokozóban, nyúzza a kutyát,bemegy a csirkékhez, ha úgy tetszik neki,négykézláb szántja fel az udvart... Vajon én nevelem túl barbár módon,vagy ők féltik túl? (szerintem persze ők féltik túl,csak kíváncsi vagyok mások véleményére is!)
2014. ápr. 19. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Az övéké beteges a tied nem. Már ez válasz a kérdésedre. Kerüld az ilyen szülőket. Én is ezt teszem:) Ő bajuk, hogy a gyerekük nem "él szabadon". Pedig mi mindent veszít. Persze megint más, ha panelben, társasházban nő fel agyerek, ott nem sok más választás van. De én nem is tőlük kaptam a sok fura tekintetet.
2014. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagy barbár :) mi is a földet turtuk, meg a tehén kakiban mászkáltunk nyakig :D és lám nem vagyunk semmire allergiásak, náthán kivül semmi más bajom nem volt soha, szovál meg van erősödve az immunrendszer teljesen :) tanya világban nőttem fel én is :) 24/L
2014. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Túl féltik.Nem tudom láttad-e a Hupikék Törpikék 2 című filmet,az elején nagyon jó az agyon féltő szülők kifigurázása.


Jól csinálod hidd el,gondolom azért nagyon durva dolgok nincsenek pl kutya kakát eszik abba fetreng ilyenek.

2014. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nincs,legalábbis nem láttam :D
2014. ápr. 19. 15:54
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
Arról nem beszélve hogy a mai gyereke akiket hímestojásként nevel és óvnak a szülők, nem tanulnak önállóságot, nem lesz saját akaratuk, saját döntésük ami ebben a világban nagyon kell! :) nem a számítógép előtt nőttem fel, volt gyerek korom és igyekszek majd én is így nevelni a gyerekem! :) második voltam
2014. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Irigyellek. Komolyan! És kis városban (vagy inkább nagy faluban :D ) laktam és az írásod alapján hiányzik a gyerekkorom. :D

Másfél éves a fiam, mamánál tud csak nyakig retkes lenni, meg kutyázni. Én is engedem. Mi sajna Bp-n lakunk lakásban. :( Marad a játszótér. ://////////

Szerintem nem neveled barbár módon. Ellenálló gyerkőc lesz legalább, igazi gyerekkorral. :)))

2014. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Fel evig mi is a nagyszuleimnel laktunk a picivel akiknek nagy udvar,tyukok,tehenek vannak. A lanyom madta a tyukokat kergetni a hen ala maszkalni,fejes idoben besegiteni stb. Talpra esett kis csaj lett,a kutyat nyuzta es nem beteg csak nagyon nagyon ritkan,mivel szinte immunis mar mindenre. Te nagyon jol csinalod,masok feltik nagyon amit egyszer majd megbannak. Az en kornyezetemben is ilyen szulok vannak,hogy jajj le esett a cumi,vagy a foldre nem ulhet a gyerek,ha veletlenul orra esik vagy beuti a kezet rohannak nyavajognak neki a gyerek meg ordit ahogy csak tud stb. Az en lanyom hasast nyom a betonra,annyit mond hoppa es szalad tovabb,erre neznek ram a tobbiek hogy oda se mesz hozza mi baja? Hogy lehetek ennyire szivtelen......szoval mindenki mas de majd rajonnek ;)
2014. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
tegnap voltunk miskolc-talpocán,egy anyuka kislányát piszkálta meg az én lányom,vagyis a kislány pórázát nézegette. anyuka nagyban magyarázta az én lányomnak,h. neki azért van hámja,h. ne essen el. nah akkor inkább essen orra az enyém,mint hámon vezessem...
2014. ápr. 19. 17:27
 9/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt meg értem ha nagy városban egy 1,5-2 évesnél ilyet használnak, a tömeg és a nagy forgalom miatt,hogy ne legyen baj, na de Miskolctapolca az azért nem ilyen hely,és azt nem értem miért ne eshetne el.
2014. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát mi kertes házban lakunk, kutya is van, de nem engedem ennyire "szabadon". Ha a földre ül, teszek a feneke alá egy régi székpárnát (még elég hideg a föld), a homokot nem hagyom, hogy egye (szerencsére nem is nagyon akarja). A kutya meg van tanítva, hogy az arcát nem nyalhatja, csak a kezét. Még nem megy önállóan, ezért sérülés még nincs rajta, de azért majd arra figyelni fogok, hogy ne legyen tele kék-zöld foltokkal, meg horzsolásokkal. Nyilván lesz rajta, de azért ne legyen teli. A csalánba meg végképp nem engedném, inkább kiirtanám. A gazt meg nyugodtan tépheti.


Úgyhogy szerintem igen, kicsit "barbár" módon neveled, ahogy írtad, de ki tudja, lehet hasznára válik majd.


De az sem normális, ha burokban nevelik a gyereket.

Szerintem valahol a kettő között van az "arany középút". Én is ezt próbálom tartani, de lehet,nem sokáig megy majd ilyen "jól"...

2014. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!