Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti milyen munkaidő...

Anyukák, ti milyen munkaidő beosztásban dolgoztok kicsi ovis gyerek mellett? Van, hogy este már nem látjátok a gyermeket?

Figyelt kérdés

Én munkahelyet szeretnék váltani, de nagyon vacillálok. Most 7.50-17.20 van a munkaidőm. Minden nap és minden szombaton dolgozok 7.50-12.20ig. Így 1,5 napom van a 7végén, de szombaton arra jövök haza, hogy ő már alszik, majd csak utána tudunk együtt lenni meg a vasárnap. Minden reggel viszem a bölcsibe (szept-ben kezdi az ovit, 3 éves múlt). Viszont sosem tudok érte menni.

A városban többnyire szezonális munkák vannak a vendéglátásban, idegenforgalmi-turisztikai városban élünk.

20 km-re van egy nagy város, ahol szülés előtt is dolgoztam, rengeteg munkalehetőséggel. Busszal jártam be és most is azzal kéne, ami reggel-este +1 órát jelentene. Imádtam dolgozni az ott lévő bevásárlóközpontban és most is találtam ott munkalehetőséget. De lenne olyan, hogy csak reggel látom a lányom és este már nem. Viszont több szabadnapom lenne, mert 1 nap több munkaórát dolgoznék.

Meg lehet csinálni 3 éves mellett, hogy több estét nem lát 1 héten? Ráadásul a férjemnek is most kezdődik a munkájában a szezon, több ilyenkor a túlórája, később ér haza. Mindkét nagymama nyugdíjas és segítenek is, csak nem tudom mit szólnának, ha esetleg fürdésig, fektetésig kellene maradniuk.


2014. ápr. 26. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nekem részmunkaidöm van. 7-13 ig. igy apa viszi reggel öket oviba,én pedig tudok értük menni.

hétvégén nem dolgozom. hálás is vagyok a sorsnak, hogy ilyen sikerült.elsem tudnám képzelni, ha este is odalennék,és alig látnám a gyerekeimet.biztos nagyon nehéz lehet.aki csak igy tudja megoldani.

2014. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Anett80 ***** válasza:

Én elvált szülő vagyok, a fiam 6éves lesz hamarosan, suliba fog menni. A válás után sokáig munkanélküli voltam, sehol sem találtam olyan munkát, ami kizárólag 8-tól 4-ig van, H-P, ilyen egyszerűen nem létezik!

Voltam irodai állásinterjúkon is, ahol azzal indítottak, hogy du4-kor nem lehet felállni és elmenni, a plusz munkát is meg kell csinálni, túlóra van este 6-7-ig. Vagy:nem eshet ki a toll a kezemből du4-kor,csak akkor lehet elmenni, ha minden kész van.

Akkor hogyan hozzam el a gyereket az oviból?

A volt férjem nem segít, teljesen eltűnt,nem fizeti a gyerektartást sem. Egy 20éves kiscsaj miatt hagyott el bennünket.

Két év sikerelen álláskeresés után mondtam anyámnak, muszáj vállalnia a fiam, mert nem élhetek 22000Ft szociális segélyen+13700Ft családi pótlékon, ennyiből éltünk havonta.A gyerek ingyen evett az oviban napi 3X, de otthon csak egy szelet vajaskenyér várta, vagy üres, főtt tészta. A nagyihoz vittem át a hétvégére, hogy ott is egyen, mert állandóan éhes volt.Ha beteg volt, a gyógyszereit sem tudtam kiváltani,anyut kértem meg, hogy segítsen.

Mondtam anyámnak,ez így nem mehet tovább, vagy vállalja, és elhozza a gyereket az oviból hetente 3-4 alkalommal és vigyáz rá hétvégén is,ha dolgoznom kell, vagy ebben nyomorban nő fel a gyerek.

Mindenhol 10-12órás munkaidő van, vagy 2-3 műszak, dolgozni kell a hétvégeken is.Hogy oldja meg egy elvált (vagy özvegy) asszony?

Anyu nem szívesen vállalta el az unokát,folyamatosan,mert fárasztó neki,ő már 70éves,de ez kényszerhelyzet mindkettőnknek,hogy dolgozni tudjak.De neki is be kellett látnia, nincs más megoldás, a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben. Ez egy kényszerhelyzet, nekem is, neki is,hogy legyen az a pénz... most dolgozom, egy hét alatt találtam munkát, de 12órázom reggel8-tól este 8-ig, 3-4nap egy héten. Kéthetente szombaton is dolgozom,12órában.

2022. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!