Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha nem iszik és...

Mit tegyek, ha nem iszik és nem pisil a kislányom?

Figyelt kérdés

2 éves, és nagyon-nagyon keveset iszik. Reggel iszik egy bögre kakaót, utána nap közben maximum egy pohár vizet, de azt is részletekben, este pedig egy pohár gyümölcslevet. Este, lefekvés előtt szokott még kulacsból vizet inni egy keveset.

Ebből is következik, hogy szinte nem is pisil. Ma 10-kor cseréltem rajta pelust, és még mindig száraz. Tegnap délután 4-kor volt az utolsó peluscsere, azt szárazon vettem le róla este, és az éjjeli pelusban sem volt semmi. Vannak jobb napok, de gyakran ez a helyzet.

Vigyem orvoshoz? Utalhat ez valami betegségre? Vagy csak rossz szokás? Megoldás lenne, ha egész nap gyümölcslevet itatnék vele? Abból inna szerintem valamennyit, de nem vagyok benne biztos, hogy nem ártanék vele többet, mint használnék.


2014. ápr. 28. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
A fiam sem iszik sokkal többet, mégis pisil eleget. Nem lehet esetleg, hogy már nem a pelusba akarja végezni a dolgát és azért nem pisil bele? Ez csak egy ötlet, kérdezd meg az orvost szerintem.
2014. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ha ilyen sokáig száraz a pelója, akkor megérett a szobatisztaságra. Nem szoktatnám gyümölcslére. Nekem állandóan kórházban volt a lányom húgyúti fertőzéssel pelenkás korában, és keveset is ivott, mégis azt mondta a nefrológus háziorvos, hogy ne itassan löttyökkel. Max babatej.
2014. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nàlunk ez vàltozó.Van hogy keveset iszik,van hogy sokat.Talàn,ha melegebb lesz többet fog inni.Adj neki levest,fözelèket,amiben van lè.Az enyèm,ha pl. bagettet majszolgat utàna sokat iszik is.Lehet ez is bevàlik.Van hogy mindig a kezèbe kell adnom,mert elfelejt inni a nagy jàtèkba.Nàlunk van vizes üveg is ès teàs is.Mindig ö dönti el mikor mit iszik.Van hogy egèsz nap nem iszik vizet,van,hogy teàt nem.Szerintem próbàlj màst is adni neki.Èn pl. Pikwick gyerek teàt fösök,egy filtert egy egèsz kancsóba,ès nem izesitem semmivel.Igy nem "erös".CSAK növènyek,gyümölcsök vannak benne.Meg c vitamin.Amugy èn is azt iszom mert szeretem.Hidegen melegen is jó...
2014. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát én biztos megijednék ha a helyedben lennék.

Ha nem akarod gyümölcslével itatni akkor próbálj ki babateákat, én Herbáriában veszek ilyesmit, van egy málnás gyerek tea, azt issza 1 éves kisfiam. Én rakok bele cukrot, 2 liter teához 2 lapos evőkanállal. Ki kellett kísérleteznem hogy mennyi minimális cukorral issza meg mert naturban nem itta.

Kisfiam amúgy 1 litert biztos iszik egy nap és sokat is pisil.

2014. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nagyon kevés ez a pisi mennyiség, legalább napi 4 pisis pelusnak kéne lennie. tök mindegy, hogy megérett e a szobatisztaságra vagy sem ha nincs mit kipisilnie.


adj neki reggel és délután is 1-1 pohár gyümölcslevet. jól vizezd fel, 1/3-2/3 arányban. de nagyon finom teák is vannak, azt is adhatsz neki a víz mellé.

azért van az a minimum folyadék aminél már tök mindegy mi, csak igya meg, egy betegségnél rögtön kiszáradhat ha ilyen rossz a helyzet.

2014. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz!


A hígított gyümilé jó ötlet, de cukor nélküli gyümölcstea is jó lehet!

Leveseket szereti? Gyümölcsöt eszik? Azokból is juthat folyadékhoz.


Viszont az nagyon aggasztó, hogy nem pisil :(

2014. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És azzal még nem próbálkoztál, hogy veszel neki pl. hercegnős (vagy amilyen mesehőst szeret) poharat, vagy kulacsot, hátha abból szívesebben inna? Vagy valami vicces-kanyargós szívószálat? Legyen előtte napközben is mindig az innivaló, hátha rákap az ivásra magától.
2014. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hiszem, hogy a szobatisztasághoz van köze a dolognak, az alakulgat nagyon-nagyon lassan, ha szeretne bilizni, szólni szokott (eredmény nélkül, de ez egy másik téma.)

Igen, azért tettem fel a kérdést, mert aggódom. Ezzel nefrológushoz kell vinni? A házi gyerekorvosunkban sajnos nem tudok megbízni.

Gondoljátok, hogy az üres teát meginná? Nem vagyok egy mániákusan cukorellenes anyuka, de annak nagyon nem örülnék, ha egész nap cukros löttyökkel tömné magát.

2014. ápr. 28. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Babatej?? Ekkora marhaságot...


A vízzel higított 100%os gyümölcslé jó megoldás főleg ha vegyesen kapja vízzel.

2014. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Steviaval vagy eritrittel, esetleg icipici mézzel nyugodtan édesítheted a teát. A (diabetológus) gyerekorvosunk a xilitről letiltott (nem tudom, hogy a hashajtó hatása vagy más miatt).
2014. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!