Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kapott már be olyat a gyermeke...

Kapott már be olyat a gyermeked, amitöl akár meg is fulladhatott volna?

Figyelt kérdés

Mi volt az? Hogy tudtad kivenni a szájábol?

16 hos a lányom. Állandóan sikerül bevenni a szájába valamit.

Ma is 10 évet öregedtem,mire kiszedtem neki.

Kapott már be : hajcsatot,gombot,pénz érmét,kisautó kerekét, ma pedig egy pici csavart. Fogalmam sincs honnan szefi ezeket elö. :(

De mindig szívbajt kapok...


2014. máj. 5. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszer, pár hónaposan, amikor még kúszott-mászott, valamiről letört egy kis műanyag darabka, amit a sötét mintázatú szőnyegen nem vettem észre, ő meg megtalálta és bekapta. Csak arra lettem figyelmes, hogy fuldoklik. Fogtam gyorsan, ahogy a nagy könyvben meg van írva, mit kell tenni, úgy tettem és szerencsére nem történt nagyobb baj. Viszont mi mindent, ami gondot okozhatott, azt pakoltuk el úgy, hogy ne férjen hozzá, vagy amire csak ránézett és bajt okozhatott, azt azonnal raktuk is el. Szóval mi így próbáltuk-próbáljuk megelőzni az ilyen eseteket, hogy semmit nem hagytunk-hagyunk elő olyat, amiből gond lehet. Most már azért 3 és fél éves, leszokott már az ilyen dolgokról.
2014. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a 10 hónapos a kajától fuldoklik.

Adtam neki próbálom paprikát, had rágcsálja, s egy akkora darabot leharapott, hogy elkezdett öklendezni, fulladni. Gyorsan kiszedtem a szájából. Minden ami darabos bajt okoz, öklendezik tőle.

Van egy 5 éves, na neki a játékai, amikhez apró darabok vannak, mindd el lett rakva. Akkor játszhat velük, ha alszik a pici.

Nagyon oda kell figyelni!!!

2014. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most 20 hónapos a fiam, a darabos étel bevezetésénél rengetegszer harapott le nagyobb darabot és kezdett öklendezni. Szerencsére tárgyakat nem igen vesz a szájába, soha nem volt gondunk ebből. Egyszer viszont amikor itthon voltunk mindketten a férjemmel, én kimentem a szobából és mire vissza értem a férjem kezében találtam a jegygyűrűmet nagy káromkodások közepette. Kiderült hogy ő adta oda az akkor 1 éves fiunknak, gondolván nem kapja be mert ugye nem volt szokása. Szóval akkor a férjem is öregedett vagy 10 évet mire kioperálta a szájából, meg én is miután elmesélte...
2014. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves kisfiam is folyton mindent a szájába vesz. Legutóbb amivel a szívbajt hozta rám, hogy egy dezodoros kupak volt a teljes szájüregében!! Nagyon megijesztett.
2014. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem is sokszor megijesztett már. Hiába figyelem,egy másodperc alatt képes valamit bekapni. :(

2014. máj. 5. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Asszem csak egyszer. Az orrába dugta a C vitamint. Kifújtuk és jól megszidtuk... Azt akartam, hogy megijadjen, hogy többet ne csinálja.
2014. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Snapette ***** válasza:

Lányom imádta a pillepalackokat, hat vagy hét hónapos lehetett, ült a székében és játszott egyel. Nem tudom hogy sikerült egy kis darabot a cimkéjéből leszakítani, de felragadt a torkára, s öklendezni kezdett, a csodának sem tudtam kiszedni, s lenyelte végül, másnap a pelusban viszontláttuk.

Egyéves és pár hónaposan valamilyen kolbásszal járta meg, hogy nem rágta meg jól, s fele lement, fele meg a szájában maradt, s nem tudott mihez kezdeni vele, szaladt is gyorsan hozzám öklendezve, azt kiszedtem sikeresen.

Egyszer meg papírgalacsinokat dugott az orrába, majd mind piszkálta, de mind csak mélyebbre nyomta, csipesszel szedtük ki. Akkor azt hiszem, a szituáció megijesztette eléggé, hogy ne csináljon több olyant, apa fogta, én meg az elemlámpával és a csipesszel szedegettem a papírt az orrából. Nem lehetett fájdalmas, mert nyálas-vizes volt a papír, de kellemetlen és ijesztő, mert soha többet nem csinált olyant.

2014. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 1,5 éves kisfiam legutóbb a pillepalack kupakját kapta be.Máskor is játszott már pillepalackkal,úgy hogy a kupak is rajta volt,jó erősen rászorítva,hogy ne tudja levenni,de most valahogy mégis sikerült lecsavarnia és már csak arra eszméltem,hogy széles vigyorral néz rám és a szájában virít a kupak.Megállt bennem az ütő,de egy hirtelen mozdulattal sikerült kikapnom a szájából.A másik hóbortja,hogy ha netán sikerül megkaparintania a popsitőrlőt,akkor rögtön kihúz 1-2 darabot és tömi a szájába,pedig baromi rossz íze van.Azzal is jártunk már úgy,hogy 2 teljes kendőt begyűrt,hogy alig tudta becsukni is a száját.Alig tudtam kiszedni,azóta nagyon ügyelünk,hogy ne kerüljn a kezébe a törlőkendő!
2014. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!