Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azért mert egy kisgyerek...

Azért mert egy kisgyerek csendes, visszahúzódó, attól miért nem iskolaérett 6 évesen?

Figyelt kérdés
Azt gondolom akinek ilyen a személyisége 7 évesen sem lesz másmilyen..
2014. máj. 6. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ebben a formában nem feltétele az iskolaérettségnek, ám alapvető szociális készségek (kezdeményezni tudás, csoportban alapvető eligazodás, társas EGYÜTT és nem egymás mellett játszás, alapvető kooperáció, szokásos gyakoriságú kommunikáció stb.) viszont igen.


Nem lehetséges, hogy éppen ezeknél a szociális/társas készségeknél érzik az óvónői vagy a nevelési tanácsadó, hogy vannak hiányosságai?


Ezek is tanulható dolgok, éppen a közösségben (és számos olyan van, ami inkább gyermekközösségben tanulható, nem a családi környezetben, főleg, ha pl. egyke vagy nagy a korkülönbség a testvérrel vagy egyedül neveli a szülő stb.)


ha ez az oka, amiért még oviban maradónak javasolják, én felelős szülőként nagyon alaposan rákérdeznék, körbe járnám ezt a kérdést és bizony nagyon alaposan szeretném tudni, hogy pontosan miért, milyen tapasztalatok alapján és ki gondolja azt, hogy hiányosságai vannak.

Azt is szeretném tudni, hogy mit tudok én magam tenni azért, hogy ezt a lemaradását behozza egy év múlva és nagyon kíváncsian hallgatnám az óvónő(k) tervét is arra vonatkozóan, hogy a számára esetleg szükséges plusz figyelmet, fejlesztést, foglalkozást mikor, hol, milyen rendszerességgel, ki által és milyen áron tudják biztosítani vagy mit tanácsolnak, hová forduljak, hogy a ténymegállapításon kívül haladás is legyen a következő 1 év, ne csak "tárolás" az oviban.


Neked mit mondtak pontosan?


(egyébként nem értek veled feltétlenül egyet- ilyen korú kisgyermekek személyisége is még változhat- ok, nem alapjaiban, de az iskolaérettség sem alapszemélyiségjegyek összessége vagy hiánya, hanem megtanulható, megszerezhető, gyakorolható készségeké, képességeké)

2014. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokan hat-hét évesen nyílnak ki. Akkor lehet gond, ha kérdezik mondjuk órán és nem válaszol... Meg a beilleszkedést sem segíti elő. Hogyha tényleg semmi más gond nincsen, és jobbnak látod, hogy menjen suliba, akkor érdemes lehet rákérdezni annál, aki rámondta, hogy maradjon. Biztos más csendes gyerekek is lesznek az osztályban, kizárólag emiatt nem biztos, hogy maradni kell oviban, bár én általánosságban a maradás híve vagyok, és a tanítók többsége is.
2014. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen személyiségű, visszahúzódó, csendes és nem szeret szerepelni. Ő októberi, így nem is volt kérdés, hogy mikor menjen iskolába, de nagyon jó, hogy 7 évesen kezdett. Rengeteget változott 1 év alatt, persze a személyisége mindig is ilyen lesz, de míg középsőben, még válaszolni is alig mert, nagycsoportban már ügyesen válaszolt, ha kérdezték, de nem magától, 7 éves korára, a sulira eljutott odáig, hogy magától jelentkezik.

Szerintem ne aggódj, ha emiatt nem iskolaérett, nem fog neki ártani, ha még egy évet az oviban marad.

2014. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is visszahúzódó személyiség és nálunk is mindenki (mi szülők, óvónők, nevtan) is úgy látta jónak, hogy maradjon még egy évet az oviban. Nagyjából amit az első válaszoló leírt. Illetve azzal is egyetértek, hogy sokat változnak még ebben a korban. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor most 7 évesen társaság középpontja lesz, mert sosem lesz az, de ha ezen tudnak még az oviban csiszolni (és készül a fejlesztési tervük a jövő évre nézve!), akkor én egyetértek, hogy maradjon, jobb lesz, ha idősebben, nyíltabban kerül az iskolába, ott úgyis nagyon sok újdonság várja, ami biztosan sokszor félelemmel fogja eltölteni őt.
2014. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lányom is ilyen, de én nem is akarom hogy suliba menjen 6 évesen. Jó lesz majd 7 évesen is. Addig had játsszon, minek erőltetni? BAja nem lesz belőle mert nem 6 évesen kezdte a sulit!
2014. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!