Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák. A ti gyermeketek...

Anyukák. A ti gyermeketek hogyan élte meg a fogzást? Volt nehéz vagy könnyebb része is? Zöld kezet adok mindenkinek.

Figyelt kérdés
köszönöm, ez egy közvéleménykutatás

2014. máj. 4. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kettesével jöttek a fogai. 8 hónaposan az első kettő. Még be is lázasodott, de nem nyáladzott, nem rágta az ujját és rágókát sem. Ez volt az egyetlen nehézség. Az összes többi kettesével és imán kijött, egyszer csak megláttuk őket.
2014. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az első két fog megviselte, de aztán nem volt gond. Nem lázasodott be, szépen átaludta az éjszakát, vagy ritkán riadt fel és sírdogált este. Használtunk Dologélt, lehet, hogy tényleg használt.
2014. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére egyáltalán nem viselte meg a lànyaimat a fogzàs. Volt az első néhánynál nyáladzás, de ennyi. Nem sírtak, jól aludtak.
2014. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gabszem ***** válasza:
Kislányomnak 4 hosan kezdtek jönni a fogai. 8 hosan már 8 foga volt. eddig nem is volt semmi extra. kb 10 hosan indult a másik 8 fog innentöl kezdve amig ki nem jött mind a 20 fog fél éjszakákat fent volt, kb. két éves koráig. nem sirt csak egyszerűen nem birtam visszaaltatni. volt hogy éjféltől hajnali 4-ig kínlódtam vele...
2014. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hat hónaposan jött ki az első, úgy vettük észre, hogy megharapta a férjem ujját. Két hét múlva én matattam a szájában, hátha találok egy újabb fogat. És igen... :) Éppen ma telik el az újabb két hét. Majd este "megvizsgálom". Mindent a szájába vesz, ha más nincs, akkor a kezét... Szeret cumizni is. A cumi kivételével nagyon nyálas. Ritkán nyöszörög, elsírja magát újabban. Nem tudom, az ínye fájhat, vagy fáradt ilyenkor. Alapvetően jókedélyű végig!
2014. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első fogakat nagyon jól viselte, szinte észre sem vettük. Aztán a nagyobb fogakat megszenvedtük. 5,5 hónaposan kezdődött a fogzás, most másfél éves és úton van a 17. foga. Szerencsére sosem lázasodott be tőle, de folyton dől a nyàla és matat a szájában. Használtunk Dentinoxot és a súlyosabb esetekben cataflam cseppet.
2014. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányomnak három részletben jött ki 16 foga : 4+4+8. Ezek az időszakok 1-2 hónapig tartottak, kicsit nyafibb volt, éjjel rosszul aludt.

Fiam 22 hónapos és most bújt ki az utolsó szemfoga. 14 hónapja fogzik 2*2 hónap kivételével, neki lassan bújtak ki a fogacskái, nyafibb volt, étvágytalan, éjjel az alvása nem változott. Sokkal rosszabb volt így.

2014. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. A cataflam csepp mire jó?
2014. máj. 5. 08:05
 9/12 anonim ***** válasza:
A cataflam csepp fájdalom csillapító babáknak.
2014. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hónaposan bújt ki az első két fog és mindig kettesével jönnek azóta. Az első kettőnél nagyon ömlött a nyála, nyűgös volt és amikor törte át az ínyt neki éjjel fájdalomcsillapító kellett mert annyira sírt és szenvedett. Sokáig náthás is volt mellette. A második kettőnél detto. A harmadik és negyedik nekifutás könnyedebb volt, a keze állandóan a szájában lógott de csak kis felsírás volt este amit egy összebújással vagy Viburcol kúppal tudtam orvosolni ( egyébként átalussza az éjszakákat egyedül is ) . Most ennyinél tartunk remélve, hogy nem fog különösebb problémát okozni a többi fogacska :-)
2014. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!