Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel lehet nagyobb a...

Mennyivel lehet nagyobb a cipő a gyerek lábánál? Visszavigyük?

Figyelt kérdés
Vettünk egy szandit a kislányomnak,most 21es-es cipőt hord. Felpróbáltuk ugyanabból a márkából a 22-est,de pár mm hiányzott és végigéri a lába a cipőt,ezért a nagyobbat vettük meg a 23-ast. Itthon nézegettem és 1 centivel biztos nagyobb a cipő ,mint a lába. :( Kényelmesen megy benne,szaladgál,de nem túl nagy neki? Szeretném ha a nyarat kihúzná benne. Kicseréljem a 22-esre vagy mit csináljak?
2014. máj. 7. 10:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként elég lassan a nő a lába.
2014. máj. 7. 10:18
 2/8 anonim ***** válasza:

az ortopéd orvos nekem azt mondta, hogy mindig 1cm-el nagyobb cipőt vegyek és ne várjam meg míg végéigér a lába a cserével.

ha kényelmesen tud menni benne akkor ne cseréld ki

2014. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1 cm sok, én kicseréltetném, kérdés hogy szélességében melyik méret a jobb? Ha ducibb a lába akkor a lábfej miatt kellhet a nagyobb de én ősszel vettem egy nagyobb szandit az ovis lányomnak, hogy tavaszig jó legyen és még most is nagy neki, még jó, hogy állítható több helyen, szerintem érdemes az éppen aktuális nagysággal számolni és a zokni vastagságával amire adod.
2014. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én mindig úgy veszem, hogy a lába mellé még az én ujjam beleférjen
2014. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 1 cm nem sok, annyi kell. Mert 0,7-1 cm az ideális ,ha annyival nagyobb a cipő,mint a lába. Mások 1 ujjnyit mondanak,de az is kb 1 cm-t jelent. Azt viszont nem értem,hogy ha most jó neki a 21-es, akkor miért csak pár mm marad a 22-esnél? Annyira kinőtte már a 21-es,hogy már kicsi is rá? Azt ajánlják a szakértők,hogy ha már csak 3 mm-el nagyobb a cipő a lábnál,akkor már újat kell venni, mert az már nem kényelmes a gyereknek, menés közben az már nyomja a lábát. HA időben cseréled a cipőket,akkor elég 1 számmal nagyobbat venni,de gondolom itt már nagyon kinőtte a 21-est,ezért marad kevés hely a 22-esben. Egyébként szandálban ,ha elöl nyitott,nem nagy gáz,ha pl nyár végére már végigér,vagy picit túlér a lábujja,mert ugye az nem nyomja a lábujját.
2014. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne vidd vissza, pont jót vettetek, pár mm az nyár közepéig se lett volna elég. Kell, hogy mozogjon a lába a lábbeliben, másképp nem dolgoznak az izmocskák. És látod, szépen megy, szalad benne, nincsen semmi gond vele.
2014. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most 21 es cipőt hord,de jó rá,nem kicsi egyáltalán.(lehet elvan méretezve vagy nemtudom) 22 est próbáltunk,de pár mm hiányzott és végig ér a lába benne,ezért vettük meg a 23-ast. Elephanten cipőről van szó egyébként. nemtudom mennyit számít. Kicsit mozog benne a lába is,ha szorosabbra veszem akkor is,az baj?
2014. máj. 7. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell visszavinni, az 1 cm. pont jó, ennyit szoktak javasolni. Arról nem is beszélve, hogy nyár végéig jónak kéne lenni, gondolom nem vennétek nyár közepén ismét egy szandált, mert mondjuk a 22-est kinövi addigra.
2014. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!