Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerek nagyobb...

2-3 éves gyerek nagyobb puzzel kirakása?

Figyelt kérdés

Hogyan csinálják ezt? Itt értem azt amikor 2,5 éves gyerek kirak 24 darabos puzzlet?

Lányom 2,5 éves lesz és imádja a puzzlet. De képtelen kirakni ekkorát. max 4-4 darab amit kitud egyedül tenni. Azért kérdezem, mert nagyon érdekli és szeretném neki megmutatni hogyan is kell. De csak úgy megy neki, hogy mutatom melyik rész hova megy és oda egyedül bele teszi.



2013. febr. 12. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen puzzlevel gyakoroltok.Nekünk olyan van ami fa és a képre kell rárakni a szétszedett darabokat.Először ez is nehezebb,de gyorsan belejött a fiam.Nekünk állatos van,így könnyű megtalálni az állat mintája alapján,és rátenni a helyére a képen.Aztán a mintázat se mindegy,egyszerűvel kell kezdeni.A fiam 3 éves,most tartunk ott hogy olyan verdásat rak ki amihez nincs segítség kép.Nekünk is meg kellett mutatni,mi hova való.De aztán már egyedül rakta.
2013. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van egy egeres, ahoz nincsen plussz kép sem. és egy kis könyve van amiben télapós képek vannak.


De amit írsz jónak tünik, lehet kap egy ilyet.

2013. febr. 12. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem éppen ma 3 éves a fiam. Eddig egyszerűen nem érdekelte, sosem volt hajlandó puzzle-val játszani. Duplo-val, normál Lego-val szeret, épít, szerepjátszik stb, gondoltam hát na bumm, ez kimarad nem baj, annyi minden más érdekli, másban ügyes, nem erőltetem. Karácsonyra kapott a nővérével közösen egy puzzle-t (ő 4,5 éves), 2 kép, egyenként 48 darabosak, hetekig ott pihentek a polcon, valahányszor hívtam őket hogy játszunk, sosem haraptak rá. Aztán február legelején arra mentem be a szobába, hogy nagy egyetértésben elmélyülten kirakóznak!

Azóta minden nap nem túlzok, legalább egy órát pulle-znak, néha ketten, néha csak a fiam, ő teljesen belehabarodott a kirakózásba és tökegyedül is képes kirakni a 48 darabosat! Amikor a nővérével csinálják, a csajszi mindig maga felé fordítja a keretet, a fiam meg vele szemben ül, tehát fejjel lefelé nézi és így is simán megtalálja minden kép helyét. Most a szülinapjára kapott többfélét, egy 20 darabossal kb 10 perc alatt elkészül.

Én annyit mondtam nekik, hoygelsőzör érdemes a sarkokat meg a széleket figyelni, a lányom így is próbálja, szisztematikusan keresgél, a fiam meg elkezdi a kedvenc figurájánál és körbeépíti azt, gyakran teljesen a közepétől kifelé haladva.

Eléggé elcsodálkozom ezen az egészen, mert mondom, előtte soha egyetlen egy puzzle-t sem próbált ki soha!

Volt mesekockánk is, bébiknek való 4 db kocka, teljesen egyértelmű háttérszínekkel meg figurákkal, még azzal sem játszott (a dobálózáson kívül) soha


szerintem azzal tudnál segíteni neki, hogy nem megmutatod a darab helyét amit éppen fog, hanem rávezeted pl: ó, nézd, innen hiányzik Balu mancsa(most mondtam valamit), keressük már meg. Milyen színű is? (rávezeted hogy milyen színt, formát keressen) Igen, ez szürke, de nézd csak, sokkal világosabb és ezen virágok is vannak itt alul, szerintem ez a szikla itt a kép alján(ha van példakép, akkor megmutatod neki a nagyképen hogy ez melyik részlet, félreteszitek). Ha megtalálja a balu mancsát, akkor csak forgatni kell neki hogy beilleszthesse, szerintem az elején segítség lehet, ha nagyjából megfelelő állásban készíted a keze ügyébe a darabokat úgy , hogy lehetőleg ő ezt ne vegye észre :) és valahogy így szépen rá lehet talán vezetni, hogy mikre figyeljen, és a sikerélmény meglódítja majd őt. legalábbis én kb így próbálnám, aztán lehet, hogy nincs igazam, nem tudom :)

2013. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleinte én is mindig mutattam melyiket, hová tegye, majd egyszerűen megjegyezte és a mostmár lassan 3.5 éves kisfiam a 30 darabosat kép nélkül rakja ki - épp nagyobb kirakót tervezek neki venni.

A kislányom 20 hónapos, szintén imád kirakózni. Neki (és szerintem a te lányodnak is) érdemes olyat venni először, ami nem normál egyforma puzzle darabkák, hanem mindegyik más formájú, így könnyebben megtalálja (megjegyzi) a helyét.

Nekünk ebből a jobb felső kutyás van meg - 19 hónaposan nulla segítséggel rakta ki a lányom. Most 20 hónaposan a 12 db-os hasonló kirakót is kirakja már egyedül.

[link]

Ez már egy nagyobb, de jól láthatod, hogy miről beszélek, milyen formájúak a puzzle darabok:

[link]


Jó játékot és sok sikert!

2013. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!