Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves gyermeked miket...

3.5 éves gyermeked miket játszik egyedül?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A legtöbbször az autóival játszik, ha jobb idő van akkor homokozik.
2014. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Lego duploval éptkezik mindenféle házikókat, tornyokat, állatokat tesz oda, kitalál valamilyen történetet és úgy építkezik.

- fa vonatszettel sínpályákat épít és azon mindenféle kombinációban vonatokat, hidakat, aluljárókat tesz

- kedvenc mesekönyveit, képeskönyveit nézegeti egyedül és úgy tesz, mintha tudna olvasni :), elmondja a történetet vagy kitalál hozzá valamit

- mágneses horgászós játék (horgászbottal kis halakat kell kifogni egy medencéből, amiben "rezeg" a víz, mozognak a halak

- fürdéskor is egyedül szeret legalább negyed órát játszani (ott kis hálóval fogdossa a kádból a kiskacsákat, halakat vagy valamilyen beleöntős, vízimalmos játékba öntögetia vizet vagy ALEX csempére tapasztható farm vagy mosogatós játékkal játszik)

- puzzle (kb. 50 darabig gond nélkül), bonyolultabb formaválogató (pl. a levehető tetejű Chicco nagy kocka)

- rajzolás (színes ceruzával, zsírkrétával, illetve ilyen crayola formaátrajzoló sablonnal is próbálkozik mindenféle firkálmányokat, amiket elnevezget)

- színes papírokat összevágni kis hullámos ollókkal, majd a kicsi darabokat mozaikszerűen felragasztani egy előre nyomtatott képre (pl. virágcsokorra és a vonalakon belül egy színt ragasztgatni), mindenféle formás lyukasztóval papírt szaggatni (pl. csillag, szív stb.)

- interaktív tanuló állatok (most főleg a VTECH ABC-s nagy tanulómaci vagy a pók megy, aminek a hasán megjelennek a számok és a betűk)

- mindenféle kis hangszerrel zajt csapni, "zenélni": xilofon, kisdob, rumbatök, csörgő, triangulum stb.- a dobból van ilyen elektronikus-villogós is, azzal tud "zenekarozni"

- kis zongora mindenféle hangszínnel, állathangokkal

- LOGICO primo keretben a 3-4 éveseknek való feladatlapokból egyedül is egyszerre kb. 5-6 darabot

- kis játékkonyhában főzőcskézni, pakologatni, mindenféle műanyag gyümölcsöt, élelmiszert rakosgatni, vásárolgatni

- ugráló labdával (ilyen megfogós, szarvacskás) ugrándozni körben a lakásban vagy azon hason -hátra gurítgatni magát és ehhez hasonló "tornagyakorlatok"

- néha, ha lejátszunk 1-2 parti társasjátékot, majd én megyek egy kicsit a "szünetben" a konyhába pl. főzni, akkor simán halloöm, hogy ő egyedül még játszik és magyaráz :) pl. Bogyó és Babóca úton az oviba, Kisvakondos ki nevet a végén vagy az Orchard Toys Bus stop, shopping list, fruit frenzy vagy crazy chef nevű játékaival

- LeapFrog My first Leap fejlesztőrendszerével (beszélő könyv)- most épp a Thomas és oroszlánkirályos kazetták a menők


...gyorsan ennyi jutott eszembe.

Természetesen az egyedül játék azt jelenti, hogy a lakáson belül ott vagyok elérhető közelségben, néha kérdezget vagy beszélgetünk közben (én pedig a házimunkát végzem)- 10-15 percenként lehet, hogy odaszalad és kéri, hogy nézzem meg a legot vagy megmutatja a rajzokat stb.

Ezzel együtt tud egyedül is játszani és ilyen formában én is tudok pl. vacsorához készülni

(olyat is szoktunk "játszani", hogy szerinte mi együtt társasozunk, csak ő dob és lép helyettem is- miközben én épp pl. salátát mosok vagy a mosógépbe pakolok be :))


...és a tiéd?

2014. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barbit oltoztet, legozik, gyurmazik, rajzol, puzzlet szereti nagyon, mozaik.
2014. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!