Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves gyereket havi...

Egy 8 éves gyereket havi szinten nagyon drága eltartani?

Figyelt kérdés
8 éves kisfiút vennénk magunkhoz párommal, családtag, és árva maradt. Tiszta szívemből szeretném magamhoz venni, de nagyon félek azért az anyagiaktól! Adtok valami támpontot?

2014. máj. 12. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fogjátok oldani, hiszen nem valószínű, hogy emiatt nemet mondtok.

Amúgy a fő kötelező kiadás a ruházat és az iskolai cuccok. Ezen kívül kajára nem kell sokkal több, mint nektek kellett, kicsit több víz, áram fogy, de az sem nagy tétel, ajándékok rajtatok áll, milyen drágát vesztek, minden más még kisebb tétel.

Ne aggódj emiatt. :)

2014. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-D Én sem a kajától tartok, hanem nem tudom, a suliba havi szinten végülis nem kell sokat költeni, nem? Csak beiskolázás, meg ha van valami kirándulás?
2014. máj. 12. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
A ruha, cipő nem olcsó, és nagyon gyorsan nőnek a gyerekek.
2014. máj. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Anyum egy fizetésből tart el hármunkat. Én végzős gimnazista vagyok, húgom szakközepes, öcsém pedig általános suliba jár. Apum havonta ha megkeres 60ezret, akkor lehet sokat mondok. Ők eltartanak minket, holott anyum nem keres sokat.

Szerintem nektek is menni fog. :)

Sok sikert! :)

2014. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen esetben megkapod utána a családit, és szerintem az árvasági ellátást is, ezeknek egy gyermekjóléti szolgálatnál kérdezz utána
2014. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Osztálypénz, kirándulások, tankönyv, különóra, szórakozás (egy gyereknap, ha kimész valamilyen programba, nem olcsó mulatság, de nyilván lesz egy szabály, hogy hány hinta stb) EGy cirkusz, vagy tropikrárium 2500 ft/ alkalom, de olcsóbb és minőségi kikapcsolódást is nyújthatsz. Helyi könyvtárakban a gyerek belépő 14 éves korig, sok helyen ingyenes. Ott nemcsak könyvet, hanem dvd-t lehet kölcsönözni, sok helyen szerveznek értelmes programokat. Túrázás már élmény ilyenkor, az sem kerül sok pénzbe, szóval okosan tartalmas időt lehet együtt tölteni. Ruházkodás, gyógyszer, vitaminok, étel, ami még kiadás. Ismerek olyat, aki 20 000 ft-ból megoldja egy sima hónapban és olyat is, aki szerint egy gyerek elvisz 100 000-et egy hónapban.

Érdemes egészségpénztári kártyát csináltatni, van rá adókedvezmény így gyógyszereken és a vitaminokon tudtok valamennyit megfogni. Turiba és használtan is lehet ruhák egy részét megvenni. Én a játszósat és oviba járósak egy részét veszem ott, de akcióban nézem a csinosabb ruhákat azokat újonnan veszem. Most pl. vaerán vettem meg a kisfiam nyári ruhatárát, 1500 ft-ot sikerült 31 ruhadarabot megvennem. Már csak egy szandi kell, 2 szebb rövidgatya, meg 2 új póló és őszig megvagyunk.

Ételen lehet a legtöbbet spórolni, itt a gyakorin rengeteg tanács van , hogy hogyan lehet gyorsan, jót és mindenekelőtt egészségesen elkészíteni.

Tankönyvekre, iskolaszerre, és kirándulásokra előre kell gyűjteni, ha nagyon ki vagytok számolva. Mi 350-ből élünk, ha kifizetünk minden hitelt/rezsit, akkor 130 ezer forintunk marad ételre, ovira, tankolni, szórakozni. Ebből az ovi átlagban 10, a nagy jár néptáncra az havi 2000, a kicsinek a bölcsi 8 ezer (nem minden nap jár). Gyógyszernél van, hogy nem kell venni semmit, de pl. a kicsi ekcémás, egy doboz kenőcs 2900 ft. Egy vírusfertőzés , ha végigmegy a családon, akkor benne van egy tizesben. Kajára kényesek vagyunk , mert bár jól megnézzük az árakat, a minőségre figyelünk, gyümölcs zöldség, mindig van.

Nyaralni is tudunk menni, csak épp félretenni nem tudunk egynelőre. Van aki ennél kevesebből él. Szerintem meg fogjátok tudni oldani, habár nem tudom mennyi a bevételetek.

2014. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni hogy bár ilyen "kevésből" élünk, de ha a valamelyik testvéremmel történne valami, egyik gyereket sem hagynám gyerekotthonba menni. Akármilyen nehéz lenne, de magamhoz venném őket, ez biztos!!
2014. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, családi pótlékot, árvasági ellátást, családi adókedvezményt, gyermekvédelmi kedvezményt tudtok érvényesíteni. Sőt, érdeklődni kell az önkormányzatnál, van-e valamilyen plusz támogatás!

A fentebb felsoroltakból is simán meg tudjátok oldani azt a kiegészítést, amire szükség van.

Nagyon szép dolog amit tesztek, hidd el, lyukas zoknival is sokkal boldogabb lenne veletek, mint az intézetben...

2014. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm mindenkinek! :-D Nem is olyan vészes, azt hiszem... Majd kiderül, de mindenképp magunkhoz vesszük, az nem kérdés. Mi is hárman voltunk testvérek, nem éltünk túl jól, de aztán mindig lett valahogy! Most nevelőszülőknél van, most adjuk be a kérvényt a gyámügyhöz, hogy szeretnénk magunkhoz venni. Remélem, nem lesz gond, mert azt mondják, ilyenkor már nem olyan egyszerű, mintha egyből kértük volna... Legalábbis a nő elég fura volt a gyámügyön...
2014. máj. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!