Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsóbb eltartani 4 kutyát,...

Olcsóbb eltartani 4 kutyát, mint 1 gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van 4 db huskyja versenyzik velük, ilyen szánhúzás csak nyáron, meg futás, úszás, ilyesmi, nem tudom mi a sport neve.

De mikor megkérdeztem, hogy "huuh 4 husky, meg versenyzés, nevezési díj, felszerelés, oltások, chippelés, esetleg kutya iskola... nem lehet olcsó..."

Erre azt mondta, hogy egy gyerek sokkal de sokkal többe kerülne!


Azt nem mondta mennyibe kerül neki a 4 kutya "fenntartása" de azt tudom, hogy drága márkás táppal eteti őket, meg minden kutyának van külön bélelt téli háza, meg tál, meg minden kellék, akkor ilyen kutya szán izé amivel versenyzik, akkor jó tenyésztőtől vannak a kutyák, gondolom az is megvan kutyánként 150 ropi...


Mennyibe kerül kb 4 husky fenntartása, ha versenyzik velük az ember? Tényleg olcsóbb mint 1 gyerek?



2013. okt. 29. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Háát ez jó :D:D
2013. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha az eltartásról beszélünk az a étkezés ruhái.. és ha belegondolsz bélelt kutyaól de a gyereknek is van szobája ágya minden.. de ismerősöd azt írtad kérdezd már meg!
2013. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Áh, szerintem sokkal drágább lehet ez a szintű kutyatartás, mint egy gyerek.
2013. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj,a kutyának az is luxus amit az a gazdi ad,ami nem baj,sőt jó hogy ennyire foglalkozik velük.De egy gyereknek: a szobája,vagyis ágy,szekrény,asztal,később már gép,telefon,a játékok,az étkezés,a suli költségei...
2013. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg drágább, de szerencsétlent mennyit piszkálhatják a gyerek témával, ha már kapásból ezzel védekezik...
2013. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg előbb utóbb kell a gyereknek tizenéves korára ilyen telefon,olyan laptop,amolyan játék a gépre...Ez a három amit felsoroltam van hogy benne van több mint fél millióba...Már aki ezt megveszi a gyerekének,mert manapság már ez a divat sajnos...
2013. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt szoktam mondani, amikor vki a gyerek témával jön elő.

Sajnos nem lehet gyermekem, ezért a kutyámért és 2 macskámért teszek meg mindent, értük élek. Igaz mi nem versenyzünk, csak hobbi szinten agilityzünk.

Még sosem számoltam ki, hogy mennyit költök az állatkáimra, de jóval többet mint magamra. :)

Ha elkezdeném összeszámolni, hogy az elmúlt tizennéhány éveben mennyibe kerültek a sikertelen lombikprogramok, a vitaminok, kiegészítők meg az orvosok, akkor azt hiszem már egy kisebb falut is meg tudnék belőle venni.

2013. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nem lehet jól válaszolni. Nem egyformán költenek az emberek sem a gyerekeikre sem a kutyáikra. Minden irányban lehetnek szélsőségek. Én meg olyanokat hallok, hogy 1 gyerek felnevelése egyetemista koráig 15-20 millió forintba kerül. És ezt halál komolyan állítják szakemberek a médiában. Ez nagyjából azt jelentené, hogy minden megkeresett pénzünket a gyerekre költjük, mi nem eszünk, nem lakunk sehol, nem ruházkodunk, nem gyógyíttatjuk magunkat, nem utazunk, csak dolgozunk 20 éven át és nyomjuk a pénzt a gyerekbe. Teljesen abszurd, pedig láthatóan halál komolyan gondolják a tisztelt "szakemberek".
2013. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek szintén nem lehet babája, helyette tart 4 német dogot.Minden pénzét a kutyáiba öli, gyönyörűen tartja őket, élete értelmei.

Egy gyerek valószínű, hogy többe kerülne.Ruházkodás, etetés, később a tanulmányok, minden apró-cseprő kívánság...És ott tartunk, hogy a 4 borjúméretű kutya tartása kevesebbe kerül, mint egy gyerek. :)

2013. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán olcsóbb a négy kutya, még akkor is ha nem kényezteted el a gyereket, és nem veszel meg neki mindent első füttyentésre. Csak a suli egy vagyon, minden évben új füzetek, tolltartó, táska stb, rengeteg ruha, kicsiként azért mert elhasználódik, nagyként meg mert divat, és akkor még a gyereket nem vitted el egy állatkertbe sem, ahol csak egy kürtőskalácsért elkérnek 800 ft-ot. A kutyáknak a ház, és jó eséllyel a szán is egyszeri kiadás, egy gyerek viszont hamar kinövi az ágyát, és a szobát is azért át kell festeni pár évente. Szóval szerintem ige, olcsóbbak a kutyák :)
2013. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!