Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem el ma is orvoshoz?...

Vigyem el ma is orvoshoz? Megijedtem!

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam 22 hónapos kislányommal orvosnál, lázas volt, néha elköhintette magát. Az orvos szerint ezt a 3 napos vírusos köhögéssel, lázzal járó betegséget kapta el. Torka nem volt piros, tüdeje tiszta volt. Felírt: Cataflan, Sinupret, estére Sinecode. Az orra nem folyik,láztalan, étvágy és közérzete jó. Éjszaka váladékosan köhögött, csorog neki le az orrváladék. A ma du. alvása alatt majdnem egy órát ölben volt, mert nem mertem letenni: szinte fulladozva köhögött, kicsit öklendezett is. Az orrát szívtam, semmi nem jött. 6-ig van orvos ma du. Nem akarom elbagatelizálni sem, és ellazáskodni sem. Félek a következményektől, sajnos a baráti körben nem egy gyerekkel a kórházban kötöttek ki ilyen köhögős nyavalya miatt. Első gyerek, nagyon tudok aggódni érte!
2014. máj. 14. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fuldokova, öklendezve köhögött, annyira, hogy le se merted tenni, vidd vissza a dokihoz. Nem "húzott" a levegővétele ki- vagy belégzésnél? Cseppentettél szívás előtt?
2014. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor adtad neki a köptetőt? Ha nem sokkal lefekvés elött,akkor azért köhögött ennyire. Cataflant amúgy mire írta fel? Orrát pedig úgy próbáld,hogy szívás elött jól befújod Sterimarral. Orrcseppet kapott? Ha megnyugtat hívd fel a dokit..
2014. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt az állapotot útálom legjobban, amikor tanaácstalan vagyok.

Vidd el.

Kisfiam tavaly hétvégén kezedett köhögni, kijött a a doki, igazából a nővéréhez, de a kicsit is megnézte, azt mondta adoki, hogy "csak" köhög, másnapra már sípolva vette a levegőt, voltunk röntgenen és kezdődő tüdőgyuszi.

Nem ijeszetgetni akarlak, de inkább lássa doki!

Egyébként kenegesd házi disznózsírral, az a legjobb köhögéscsillapító.

2014. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köptetőt nem adtam még neki. Orrszívásban nagyon otthon vagyok, de nem jön semmi az orrából. Kicsit talán sípolva vette a levegőt két köhögés között. A fene tudja! :( Be voltam rendesen tojva. :( Most is köhögött egy irtó rondát a gyerek, majd aludt tovább! Inkább elviszem dokihoz! Nézzen hülyének, de így nyugszom meg!
2014. máj. 14. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:

természetesen visszavinném orvoshoz- inkább hajtson el egy receptnélküli szerrel :)


Egyébként valami váladékoldót, köptetőt kaptatok (pl. acc vagy hasonló)- valamitől fel kellene, hogy jöjjön a "cucc".

Az orrszívást naponta jó sokszor lenne érdemes, valamint tengervizes orrsprayt fújni és infralámpázni- ezek mind szoktak segíteni.


Estére vagy alváskor megemelni a párnáját (magasabb párnára fektetni ideiglenesen), nekünk jól bevált a gyógyszertári DIAPULMON illóolaj is (eukalpituszos, mentolos légzéskönnyítő) kis vizes tálkába az ágyaközelébe és esetleg a babyluff mentolos mellkasbalzsam is.


Jobbulást.

2014. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!