Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam a dackorszakba lépett...

Kisfiam a dackorszakba lépett és megőrjít az evés körüli cécóval! Mit tehetnék? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A 2 éve kisfiam mindenre nemmel válaszol, vannak hisztik, határfeszegetések, de alapjában elboldogulunk egymással. Ami kikészít, az az evés :( Van pár étel, amit imád és gond nélkül megeszik, de ha nem az van elé téve, akkor sírni kezd, ellöki magától és megkóstolni se hajlandó. Ilyenkor szépen elveszem, kiveszem az etetőszékből, de ekkor rákezd ordítani, hogy ő éhes, és teljesen kiakad. Ilyenkor visszateszem, elé az étel, de megint csak nem eszik. Végtelen sokáig bírja csinálni és közben rettenetesen sír. Tudom, hogy nyugodtnak kéne maradnom, de teljesen kiborít, volt, hogy már kiabáltam vele, hogy hagyja abba :( Nem kap mást enni ilyenkor, ha végképp nem eszik, akkor következő étkezésre ugyanezt kínálom fel neki. Főleg az ebéd nagyon gáz mostanában :( Mit tehetnék? Nagyon lelkifurdalásom van, hogy nem tudok nyugodt és türelme maradni vele :((

2014. máj. 14. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy teljesen felesleges az ellenállásod. A kisfiam kicsivel 1,5 éves kora után döntött úgy, hogy egy csomó ételt nem szeret. És azóta sem szereti őket, pedig már 3,5 éves. Ha folyton elvenném előle azt ami nem ízlik, vagy nem akar megkóstolni, és elhajtanám evés nélkül, akkor már éhen halt volna.

Úgyhogy inkább olyat készítek amit szeret, így Ő is eszik, én is nyugodt vagyok.

Szerintem felesleges harcolni vele. Kapjon olyat, amit szeret.

Ha mondjuk olyat főzök, amit ő nem szeret, akkor készítek neki egy kis krumplipürét, halrudakkal, vagy hasonló gyors kaját. Szerencsére van 2 fajta leves, amit szeret, így leves is van az étrendben. De húst egyáltalán nem eszik, csak halat. Így sok friss halat eszünk, ami ugye nekünk, felnőtteknek is jó. :)

Vekerdy is azt mondja, hogy felesleges a harc, eszik ami jól esik és annyit, amennyi jól esik.

Tudom, hogy sokaknak vesszőparipája az étel, mert mások meg éheznek és meg kell enni, ami van. De ezzel csak azt érjük el, hogy egy életre elvesszük a kedvét az evéstől.

Majd jobb evő lesz az oviban, vagy majd kamaszkorában. :) Nyugi!!

2014. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de nem örülnék, ha válogatós lenne, legalábbis, ha nem enne "vitamindúsabb, egészségesebb" ételeket. Ha nem változik a helyzet, akkor megpróbálom a Te módszeredet, mert így nagyon nehéz. Valami oka csak van, hogy most így viselkedik...!
2014. máj. 14. 19:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogyha mindig azt főzöm neki, amit úgymond szeret, akkor honnan fogom tudni, hogy esetleg újra megenné pl. a zöldbabfőzeléket? Vagy Te ezt hogyan csinálod?
2014. máj. 14. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Én időről időre megkínálom "új" dolgokkal. Azért így írtam, mert sok minden van, amit megevett 1,5 éves kora előtt, utána pedig nem. Tehát végülis nem is új, csak nem eszi. Van amit újra megeszik, van, amit továbbra sem.

Most, ha elkezdenéd felsorolni, hogy "csak" ezt, meg ezt eszi meg, lehet, hogy kiderülne, hogy nem is olyan kevés az. :)

Kisfiam válogatós, de azért sok mindent megeszik: paradicsom, uborka, alma, banán, körte, hal, rizs, krumpli, sonka, virsli, kenyér, sajt, joghurt,tejföl, tészta,kukorica, zöldborsó leves, húsleves.

Semmilyen főzeléket nem eszik meg, semmit, ami össze van keverve, minden csak külön lehet a tányérján.

2014. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ezt mindig játékosan oldottam meg.megkóstolta a kedvenc plüss és nagyon ízlett neki,meg persze én is nagyon látványosan dícsértem a kaját,amit nem akart enni.megvártam míg nem foglalkozik a dühével és akkor leültem enni,elkezdtem a trükköket,és kedvez kapott hozzá.3 éves már,egyedül a krumplistésztàt nem szereti.
2014. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a játékos etetés nem vált be sajnos :( Legalábbis eddig.

Én is összeírtam, hogy miket szeret vagy eszik meg a kisfiam és tényleg meglepődtem, hogy nagyon sokféle ételt! Amik kimaradtak, azok nagyrészt a főzelékek. Ugyanazokat a zöldségeket szereti ragulevesben pl., de főként a főzelék a közellenség, ahogy így átgondoltam. Nagyon köszönöm a biztató szavaidat, kedves első!

2014. máj. 16. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha zöldségeket megeszi levesben, szerintem teljesen felesleges a főzeléket erőltetni. Ha eszik külön tejterméket, akkor meg aztán főleg felesleges a főzelék. A kisfiam pl szereti a franciasalátát. Érdekes, hogy ezt megeszi, mert ez azért össze van keverve rendesen. :) Én úgy fogtam fel, hogy neki ez a főzelék.

A játékos evés nálunk sem vált be. Soha nem érdekelte, hogy nekem, vagy a plüss kutyának mennyire ízlik az étel. :(

2014. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy első voltam.
2014. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!